توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک
تبلیغات

استفاده از ابزارک ها در مکان دلخواه از قالب وردپرس با شورتکد

تقریبا همه کسانی که با وردپرس آشنایی دارند ، برای یک بار هم که شده از ابزارک های آن استفاده کرده اند .

ابزارک یک باکس کوچک است که با فعال کردن آن در سایت یک تابع به خصوص اجرا می شود ، این تابع می تواند : نمایش آخرین مطالب ، نمایش کاربران ، نمایش فرم ورود و … باشد ، که به راحتی کشیدن و رها کردن نشانگر ماوس به سایت شما اضافه خواهد شد .

به طور معمول ابزارک ها تنها در ستون های کناری سایت قابل استفاده هستند و نمی توان آن ها را مثلا در مطالب یا برگه ها یا هر قسمت دلخواه از سایت نمایش داد .

حال سوال این جاست چگونه می توان ابزارک ها را در مکان دلخواه از قالب سایت نمایش داد ؟

در این مطلب افزونه ای را به شما معرفی می کنیم که با فعال سازی آن در سایت وردپرسی خود ، قادر هستید که ابزارک ها را با استفاده از شورتکد ( کد کوتاه ) در مکان دلخواه خود نمایش دهید .

ابتدا افزونه Widget Shortcode را از این لینک دانلود کرده و آن را فعال کنید . پس از فعال سازی افزونه به بخش نمایش > ابزارک ها در مدیرت وردپرس مراجعه نمایید . در این قسمت خواهید دید که جایگاه جدیدی با نام ” Arbitrary “ به سایت اضافه شده است . با استفاده از این مکان جدید می توانید کد کوتاه ابزارک دلخواه خود را برای نمایش در تمامی قسمت های قالب دریافت کنید .

هر ابزارکی را که قصد دارید کد کوتاه آن را دریافت نموده و آن را در مکان دلخواه خود نمایش دهید ، به جایگاه ” Arbitrary “ اضافه کرده و آن را ذخیره کنید . پس از این کار کد کوتاه مربوط به ابزارک شما نمایش داده خواهد شد .

شورتکد ابزارک ها در وردپرس

برای نمایش ابزارک در مکان دلخواه از قالبتان طبق آموزش زیر عمل کنید.

آموزش استفاده از شورت کد در قالب وردپرسی

درباره نویسنده

رضا عبدالهی

[ مدیر فول کده ]

abdolahi40 از کرمانشاه.
[بهترینِ خودت باش...]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه