تبلیغات

قوانین جدید تلگرام برای تلگرام های غیر رسمی

قوانین جدید تلگرام برای تلگرام های غیر رسمی
هادی اکبرزاده
نوشته شده توسط هادی اکبرزاده

قوانین جدید تلگرام برای تلگرام های غیر رسمی | با توجه به این که در چند روز گذشته تلگرام نسبت به تلگرام های غیر رسمی و برخی امکاناتی مثل حالت روح که در آن ها وجود داشت واکنش نشان داده بود، امروز بیانیه ای را 27 آگوست در این خصوص صادر کرده و شرایط جدید را بیان کرده است و اگر تلگرام های غیررسمی تا 10 روز آینده نرم افزار خود را با توجه به این شرایط به روز نکنند، متوقف خواهند شد. با فول کده همراه باشید.

بیانیه ی مدیر عامل تلگرام

در میان خیلی از چیزهای دیگر، تلگرام ویژگی منحصر به فردی دارد که در آن توسعه دهندگان مستقل میتوانند کلاینت تلگرام (تلگرام غیر رسمی) خود را ایجاد کنند. همچنین تمام برنامه های ما متن باز هستند. و ما یک API باز و رایگان در سمت سرور را برای هرکسی که بخواهد بر روی آن برنامه اش را توسعه دهد فراهم میکنیم.

این میزان باز بودن و شفافیف در تمام پیام رسانها بی نظیر است، و ما افتخار میکنیم که آن را ارائه میدهیم. از این سپاس گزارم که صدها برنامه تلگرام غیررسمی (شخص ثالث) برای تلگرام ساخته شده است، و برخی از آن ها اکنون دارای ده ها میلیون دانلود هستند. [به ده ها میلیون دانلود رسیده اند]

همانطور که اکوسیستم Telegram رشد می کند، با این حال یک نیاز به ثبات، هماهنگی و پیش بینی پذیری احساس می شود. این مخصوصا زمانی مهم است که حریم خصوصی کاربران نگران کننده باشد. برای مثال، مدیا های خودتخریب (قابلیتی در تلگرام که برای عکس و ویدیو زمان تخریب تایین میکنیم و بعد از آن پاک میشود و اگر کاربر اسکرین شات هم بگیرد به ما خبر میدهد، همانند این قابلیت در حالت سکرت چت نیز وجود دارد) در همه برنامه ها همیشه باید در اکوسیستم تخریب شوند. ارائه ی راهکار برای نگه داشتن مدیاهای خود تخریب کننده بعد از دریافت آن ها ممکن است وسوسه کننده باشد اما این اعتماد را از بین می برد و حریم خصوصی کاربرانی که آنها را ارسال کرده اند را نقض می کند.

به همین دلیل در اوایل این هفته ما شرایط خدمات API Telegram را به روز کردیم. خیلی تغییر نکرده است:
API ما مثل همیشه آزاد و باز است. با این حال برخی دستورالعمل های جدیدی را که برای محافظت از حریم خصوصی کاربران بهتر است را به ToS (شرایط استفاده از خدمات) اضافه کرده ایم تا رفتار مورد انتظار در اکوسیستم را حفظ کنیم و همچنین برای شخص ثالث شفافیت سازی بیشتری را در این که چگونه کار کند توضیح داده ایم.

اگر شما یک کابری هستید که از تلگرام غیررسمی استفاده میکند یا یک توسعه دهنده تلگرام غیررسمی هستید، لطفا دستورالعمل های زیر را بخوانید. ما امیدواریم که این دستورالعمل های جدید به توسعه دهندگان شخص ثالث اجازه دهد تا برنامه های خود را مفید تر و امن تر از همیشه بسازند.

شرایط خدمات API تلگرام

ما از همه توسعه دهندگان برای استفاده از API و سورس کدمان برای ایجاد نرم افزارهای پیامرسانی مثل Telegram در پلتفرم خود به صورت رایگان استقبال میکنیم. برای اطمینان از ثبات و امنیت در اکوسیستم Telegram تمام برنامه های کلاینت شخص ثالث (تلگرام های غیررسمی) باید با شرایط خدمات زیر مطابقت داشته باشند.

حریم خصوصی و امنیت

 1. تلگرام یک پلتفرم حریم خصوصی گرا است. (یعنی به حریم خصوصی احترام میگذارد). بنابراین تمامی برنامه های کلاینت (تلگرام های غیر رسمی) باید اینگونه باشند، حریم خصوصی کاربران را با بیشترین مراقبت و مطالق با دستورالعمل های امنیتی ما حفاظت کنند.
 2. توسعه دهندگان میتوانند ویژگی های جدیدی به تلگرام اضافه کنند یا ان ها را بهبود بخشند و ویژگی های موجود تلگرام را گسترش دهند با این حال که این تغییرات شرایط خدمات را نقض نکند.
 3. به عنوان یک توسعه دهنده کلاینت، باید اطمینان حاصل کنید که تمام ویژگی های اساسی برنامه های اصلی Telegram به طور صحیح و به نحوی پیشبینی شده در برنامه شما و زمانی که کاربران برنامه شما با سایر کاربران Telegram ارتباط برقرار میکنند، کار می کنند. این ممنوع است که کاربران تلگرام های دیگر را مجبور به دانلود برنامه خود به منظور مشاهده پیام های خاص و محتوای ارسال شده ی برنامه تان کنید.
 4. این ممنوع است که از عملکرد اصلی تلگرام ممانعت یا جلوگیری کنید. این شامل موارد زیر میباشد:
  اعمال اقدام از طرف کاربر بدون دانش و رضایت کاربر
  جلوگیری از ناپدید شدن محتوای خود تخریب کننده
  جلوگیری از آخرین وضعیت دیده شده (آخرین بازدید) و وضعیت آنلاین از نمایش داده شده به درستی
  جلوگیری از وضعیت خوانده شدن پیام ها [حالت روح ممنوع]
  جلوگیری از وضعیت تایپ کردن و نمایش آن
  و …

شفافیت

 1. شما باید api_id خود را برای اپلیکیشن خود بگیرید.
 2. ما API خود را به صورت رایگان ارائه میدهیم، اما کاربران شما باید از این واقعیت مطلع باشند که برنامه شما با استفاده از API Telegram و بخشی از اکوسیستم Telegram است. این واقعیت باید به طور برجسته در توضیحات برنامه در مارکت ها و در مقدمه برنامه باشد.
 3. برای جلوگیری از سردرگمی، عنوان برنامه شما نباید از کلمه “Telegram” استفاده کند. فقط در صورتی میتوان از “Telegram” در عنوان استفاده کرد که قبل از آن عبارت “Unofficial” بیاید.
 4. شما نباید از آرم رسمی Telegram برای برنامه خود استفاده کنید. هم مارک Telegram و هم لوگوی آن، علائم تجاری ثبت شده هستند که در قانون هر کشوری محافظت می شوند.

تبلیغات و کسب درآمد

 1. توسعه دهندگان مجاز به کسب درآمد از تلاش های برنامه نویسی خود از طریق تبلیغات و یا سایر ابزار قانونی می باشند.
 2. اگر تصمیم به کسب درآمد از برنامه خود دارید، شما باید به وضوح به تمام روشهای کسب درآمد که در برنامه شما شده اند در توضیحات فروشگاه برنامه یا App Store اشاره کنید.

نقض شرایط

 1. اگر برنامه شما این شرایط را نقض کند، ما به حساب Telegram مسئول برنامه برای اطلاع از نقض شرایط، اطلاع خواهیم داد.
 2. اگر شما برنامه خود برای درست کردن مسائل هایلایت شده تا 10 روز آپدیت نکنید، ما دسترسی شما به API تلگرام را متوقف میکنیم و با اپ استورها برای حذف برنامه شما به دلیل تقض شرایط تماس می گیریم.

در حال تکمیل پست …

تبلیغات
0
کانال تلگرام فول کده

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

آن‌گاه که هرچیزی را به یک چشم دیدیم، حقیقت برایمان نابود می‌شود! باید توجه کنیم که خدا به ما دو چشم داده است!
Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین نظرات

 • تعریف سیستم نظرات: سیستم نظرات، محلی است تا شما دوستان عزیز بتوانید دیدگاه خود را نسبت به مطلب قرار گرفته بنویسید، نه چیز دیگری!
 • نظراتی که به بهبود پست کمک کنند، با ذکر نام ارسال کننده به پست اضافه خواهند شد.
 • برای ارسال نظر، نیازی به سلام و احوال‌پرسی نیست و این فقط به خاطر ساده‌تر و سریع تر شدن متن می‌باشد.
 • دیدگاهی که ارسال می‌کنید، حتما باید درباره‌ی پست قرار گرفته باشد؛ نظرات پست‌های دیگر را در جای خود بنویسید در غیر این‌صورت تایید یا پاسخ داده نخواهند شد.
 • سوالی که جواب آن در پست وجود داشته باشد، تایید یا پاسخ داده نخواهد شد.
 • برای پاسخ دادن به نظرات دیگران، از گزینه‌ی پاسخ کنار هر دیدگاه استفاده کرده و یک نظر جدید ارسال نفرمایید. همچنین برای ارسال نظر جدید از گزینه‌های مربوط به پاسخ استفاده نکنید.
 • دوستان عزیز واقعا نظر لطف شماست اما متن‌های کوتاهی مانند "مرسی"، "عالی بود" ممکن است تایید نشوند. این به خاطر شلوغ نشدن قسمت نظرات است.
 • بهتر است برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید و سپس با اکانت خود وارد شده و نظرتان را ارسال کنید.
 • قوانین نظرات در طول زمان در این قسمت اضافه و تغییر داده می‌شوند و می‌توانید از این قسمت بررسی کنید.
 • این قوانین شامل پست های قدیمی نمی‌شود ولی نظرات پست های قدیمی نیز در صورت نیاز اصلاح خواهند شد.

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه