تبلیغات

پوکمون گو در آیتیونز رکوردشکن شد

حتی اگر آمار و ارقامی هم نداشتیم تا به آن استناد کنیم باز هم انکارناپذیر بود که پوکمون گو یکی از محبوب‌ترین بازی‌های این روزها است. حال اپل این موضوع را به شکل مستند هم تایید کرده. این شرکت بیان کرده که بررسی‌های فروشگاه اپلیکیشن آی‌تیونز نشان می‌دهد بازی پوکمون در کل تاریخ این فروشگاه بیشترین تعداد دانلود را در هفته اول عرضه داشته است و به این شکل رکوردشکن شده.

البته اپل اطلاعات بیشتری در اختیار قرار نداده و مشخص نکرده که پیش از بازی پوکمون‌ گو این رکود به چه اپلیکیشنی تعلق داشته. پیش از این پیش‌بینی شده بود که این بازی می‌تواند در حدود یک میلیارد دلار برای شرکت سازنده‌اش درآمد داشته باشد. شرکت سازنده هم اعلام کرده بود این بازی و خرید‌های درون برنامه‌ای‌اش می‌تواند برای اپل چیزی بیش از ۳ میلیارد دلار در طول یک تا دوسال درآمد داشته باشد.

یکی دیگر از تاثیرات این بازی افزایش ارزش سهام نینتندو بود. در واقع پس از انتشار بازی سهام نینتندو تقریبا دوبرابر شد و ارزش بازار این شرکت از ارزش بازار سونی پیشی گرفت. اما یکی از سوال‌های اساسی حال حاضر این است که آیا این روند و محبوبیت شدید آن به همین شکل باقی می‌ماند یا افول خواهد کرد.

بازی‌های مثل انگری بردز در شروع کارشان چنین سر و صدایی به پا نکردند اما توانستند در طول زمان محبوبیت و جذابیت‌شان را برای کاربران حفظ کنند. بنابراین سوال اینجاست که آیا این حجم از استقبال صرفا به دلیل نوآوری‌های این بازی است و پس از عادی شدن آن برای کاربران جذابیتش از دست خواهد رفت یا خود بازی آنقدر جذاب هست که در بلند مدت خودش را دل هوادارانش نگه دارد.

منبع: Ubergizmo و دیجی کالا

تبلیغات
کانال تلگرام فول کده

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

علاقه‌مند به اشتراک گذاری اطلاعات در هر زمینه‌ای / برنامه‌نویس فول استک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه