تبلیغات

پهنای باند اینترنت کشور (ایران) 7.5 برابر می شود

پهنای باند اینترنت ایران 7.5 برابر میشود

شرکت ارتباطات زیرساخت همزمان با دهه فجر ۹۴، پروژه «فجر» را با هدف توسعه پهنای باند شبکه زیرساخت ارتباطی کشور کلید زد. مراسم افتتاح پروژه فجر صبح امروز یکشنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد. با اجرای این پروژه، توسعه پهنای باند شبکه زیرساخت در قالب سه پروژه «تلاش۲، تجمیع ۱ و تجمیع ۲» صورت می‌گیرد.

در راستای پروژه «تلاش ۲» ظرفیت پهنای باند داخل کشور در حوزه انتقال از ۲ هزار و ۵۰۰ گیگابیت بر ثانیه به ۳ هزار و ۳۰۰ گیگابیت بر ثانیه ارتقا یافت که این افزایش ظرفیت در راستای توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، افزایش امنیت تبادل اطلاعات در داخل کشور، تامین نیاز اپراتورهای داخلی برای سرویس‌دهی به مخاطبان و نیز افزایش مسیر ترانزیت ارتباطی انجام شده است.

در همین حال، در قالب پروژه‌های «تجمیع ۱ و ۲» ظرفیت شبکه دسترسی دیتای کشور تا ۵ برابر افزایش یافت که این افزایش ظرفیت در ۳۱ مرکز ارتباطی مابین لایه‌های دسترسی و هسته مرکزی شبکه به میزان ۷۲۰ گیگابیت بر ثانیه انجام شد. همچنین افزایش ۳ هزار و ۴۰۰ گیگابیت ظرفیت در لایه دسترسی شبکه و نوسازی آن از دیگر دستاوردهای این پروژه است.

پروژه «فجر» امکان ارائه سرویس‌های جدید را با جذب حداکثری پهنای باند اینترنت و افزایش محسوس پارامترهای کیفی و دسترسی برای مشترکان فراهم می‌کند.

تبلیغات
0
کانال تلگرام فول کده
تبلیغات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه