فول کده
ورود عضویت
تبلیغات

بیگانه‌ها تا ۱۵۰۰ سال دیگر با زمین ارتباط برقرار نخواهند کرد

هادی اکبرزاده
نوشته شده توسط هادی اکبرزاده

آیا به غیر از زمین در کهکشان‌های دیگر موجودات زنده زندگی می‌کنند؟ این سوالی است که انسان‌ها همیشه از خودشان می‌پرسند. اگر موجودات زنده‌ی دیگری هم وجود دارند، چرا تا این لحظه موفق به تماس با آن‌ها نشدیم؟ در بین میلیاردها ستاره‌ای که مانند خورشید هستند و میلیاردها سیاره‌ای که دور آن‌ها می‌چرخند، حتما سیاره‌ای پیدا می‌شود که همانند زمین قابل زندگی باشد. به همین دلیل احتمال اینکه ما تنها موجودات زنده‌ی دنیا باشیم، بسیار کم است. پس چرا بیگانه‌ها سعی نکرده‌اند که با ما ارتباط برقرار کنند؟

ستاره‌شناسان دانشگاه کرنل (Cornell University) درباره‌ی این موضوع که چرا بیگانه‌ها با انسان‌ها ارتباط برقرار نکرده‌اند تحقیق کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که حداقل تا ۱۵۰۰ سال دیگر، چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. پس به این زودی‌ها نمی‌توانیم ET را ببینیم!

«ایوان سولومونیدز» (Evan Solomonides)‌ به همراه سایر ستاره‌شناسان دانشگاه کرنل گفته‌اند:” فضا جای بسیار بزرگی است و ما هنوز خبری از بیگانه‌ها نداریم. به همین دلیل احتمال اینکه بیگانه‌ها و موجودات فضایی وجود نداشته باشند، بسیار کم است.”

تا این لحظه سیگنال‌های مختلفی از طرف انسان‌ها به سمت کهکشان‌های مختلف ارسال شده است. سیگنال‌هایی که ۸۰ سال پیش ارسال شده‌اند و هنوز هم مسیر خودشان را در فضا طی می‌کنند تا توسط بیگانه‌ها شنیده شوند؛ اما با توجه به فاصله‌ی بسیار زیادی که میان زمین و سایر کهکشان‌ها وجود دارد احتمال دارد که این سیگنال‌ها هنوز توسط بیگانه‌ها دریافت نشده باشند. تا این لحظه ۳۵۵۵ سیاره شناسایی شده که شرایط بعضی از آن‌ها همانند زمین است و احتمال وجود حیات در آن‌ها وجود دارد.

کهکشان راه شیری شامل ۲۰۰ میلیارد ستاره می‌شود و احتمال دارد که میلیون‌ها سیاره همانند کره‌ی زمین در آن وجود داشته باشد.

سولومونیدز در ادامه‌ی صحبت‌هایش می‌گوید:” در هر لحظه ممکن است که ما سیگنالی از بیگانه‌ها دریافت کنیم و حتی احتمال دارد از الان تا ۱۵۰۰ سال دیگر هم هیچ چیزی از بیگانه‌ها مشاهده نکنیم. تا آن زمان، احتمال اینکه تنها موجودات زنده‌ی دنیا باشیم، وجود دارد؛ اما همیشه به سیگنال‌هایی که در کهکشان وجود دارد گوش می‌کنیم و آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.”

خیلی دوست داشتیم که همانند چیزی که در مجموعه بازی‌های Mass Effect‌ دیده بودیم، می‌توانستیم با موجودات فضایی مختلف ارتباط برقرار کنیم و حتی به سیاره‌ی آن‌ها برویم!

منبع:  Gizmag و دیجی کالا

تبلیغات
0
کانال تلگرام فول کده

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

آن‌گاه که هرچیزی را به یک چشم دیدیم، حقیقت برایمان نابود می‌شود! باید توجه کنیم که خدا به ما دو چشم داده است!
Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین نظرات

  • تعریف سیستم نظرات: سیستم نظرات، محلی است تا شما دوستان عزیز بتوانید دیدگاه خود را نسبت به مطلب قرار گرفته بنویسید، نه چیز دیگری!
  • نظراتی که به بهبود پست کمک کنند، با ذکر نام ارسال کننده به پست اضافه خواهند شد.
  • برای ارسال نظر، نیازی به سلام و احوال‌پرسی نیست و این فقط به خاطر ساده‌تر و سریع تر شدن متن می‌باشد.
  • دیدگاهی که ارسال می‌کنید، حتما باید درباره‌ی پست قرار گرفته باشد؛ نظرات پست‌های دیگر را در جای خود بنویسید در غیر این‌صورت تایید یا پاسخ داده نخواهند شد.
  • سوالی که جواب آن در پست وجود داشته باشد، تایید یا پاسخ داده نخواهد شد.
  • برای پاسخ دادن به نظرات دیگران، از گزینه‌ی پاسخ کنار هر دیدگاه استفاده کرده و یک نظر جدید ارسال نفرمایید. همچنین برای ارسال نظر جدید از گزینه‌های مربوط به پاسخ استفاده نکنید.
  • دوستان عزیز واقعا نظر لطف شماست اما متن‌های کوتاهی مانند "مرسی"، "عالی بود" ممکن است تایید نشوند. این به خاطر شلوغ نشدن قسمت نظرات است.
  • بهتر است برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید و سپس با اکانت خود وارد شده و نظرتان را ارسال کنید.
  • قوانین نظرات در طول زمان در این قسمت اضافه و تغییر داده می‌شوند و می‌توانید از این قسمت بررسی کنید.
  • این قوانین شامل پست های قدیمی نمی‌شود ولی نظرات پست های قدیمی نیز در صورت نیاز اصلاح خواهند شد.

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه