ابزار ساخت کیو آر کد آنلاین – ایجاد QR Code

ابزار ساخت کیو آر کد آنلاین –  ایجاد QR Code

برای ساخت کیو آر کد رایگان، اطلاعات خود را در کادرهای زیر را وارد کرده و برروی دکمه ساخت کیو آر کد کلیک کنید.

متن آدرس لینک ایمیل شماره تلفن مخاطب اس ام اس

توضیحات

کیو آر کد (QRCode) چیست؟!

QR Code (خلاصه شده‌ی عبارت Quick Response Code) با تلفظ کیو آر کد، به‌معنای کد پاسخ سریع است. کیوآرکد، در واقع یک بارکد ماتریسی (دوبعدی) است؛ که از طریق گوشی‌های هوشمند و به راحت‌‎ترین شکل ممکن می‌توان محتوای این کدها را شناسایی کرده و خواند.

اگر به تصویر یک کیوآر کد نگاهی بیاندازیم، مجموعه‌ای از نقاط مربعی شکلی را در کنار هم خواهیم دید؛ که برروی یک صفحه ترسیم شده‌اند. کیوآرکد از دو رنگ تشکیل می‌شود؛ که معمولا رنگ نقاط سیاه بوده و رنگ پس‌زمینه‌ی آن نیز سفید می‌باشد. به این نقاط، ماژول نیز گفته می‌شود. وقتی این کد را با گوشی هوشمند اسکن کنیم، ممکن است اطلاعات مختلف متنی در آن وجود داشته باشد.

جالب است بدانید که کیو آر کد در ابتدا در ژاپن ایجاد شد و بسیار مورد استفاده قرار می گرفت. دلیل اینکه QR Code بیشتر از یک بارکد استاندارد مفید است این است که آنها می توانند داده های بیشتری را ذخیره کنند که می تواند شامل لینک های URL، مختصات جغرافیایی، متن و غیره باشد. کی دیگر از قابلت های کدهای کیو آر این است که به‌جای اینکه یک اسکنر برای اسکن کردن آنها خریداری کنید، می‌توانید از اپلیکیشن‌های مدرن و امروزی برای اسکن کردن آنها استفاده کنید؛ و نیازی به صرف هزینه ندارد.

چگونه با گوشی خود کد کیو آر را اسکن کنیم؟

تنها کافیست تا از برنامه‌های اسکن QR Code استفاده کنید. این برنامه‌ها را به سادگی می‌توانید از طریق مارکت‌ها نصب کنید.

QR Code Reader

QR & Barcode Scanner PRO

برای چه از QR Code استفاده کنیم؟

فرض کنید شما صاحب یک مغازه هستید؛ و از طرفی برای مغازه‌ی خود یک فروشگاه اینترنتی نیز راه‌اندازی کرده‌اید. آدرس فروشگاه را برروی شیشه‌ی بیرون مغازه چسبانده‌اید؛ می‌توانید تصویر QR Code آدرس خود را نیز در بالای آن قرار دهید تا دیگران به سادگی و بدون نیاز به تایپ آن، تنها با اسکن کردن بتوانند دسترسی داشته باشند. این تنها یکی از کاربردهای بسیار ساده است.

اپلیکیشن تلگرام را فرض کنید. شما با گوشی خود وارد حساب کاربریتان شده‌اید و اکنون قصد دارید که از طریق دسکتاپ نیز وارد آن شوید. در این هنگام تلگرام دسکتاپ به شما یک QR Code می‌دهد و می‌گوید که با اسکن کردن این کد از  داخل برنامه تلگرام، به سادگی وارد حساب خود شوید. در واقع این کد کیو آر، شامل عبارت طولانی (رمز یا کلید دسترسی ) بوده و اپلیکیشن موبایل با اسکن کردن و به‌دست آوردن آن کلید، تلگرام دسکتاپ را تایید می‌کند. تایپ این کلید به‌صورت دستی بسیار خسته کننده خواهد بود؛ اما با این کار بسیار ساده است.

بنابراین می‌توان گفت که کسب و کار شما، صرف نظر از کوچک بودن یا بزرگ بودن آن می‌تواند از چند کد QR استفاده کند. شما می‌توانید یک کد کیو آر را استفاده کنید که که شامل جزئیات محصول، شماره تلفن و لینک URL سایتتان باشد و هنگامی که مشتریان شما این کد را اسکن می‌کنند، این اطلاعات را مشاهده کنند. شما می‌توانید کد کیو آری که حاوی اطلاعات تماس شماست را به کارت ویزیت خود اضافه کنید.

شما می‌توانید کدهای QR را به‌هرگونه پوستر، دعوتنامه، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات چاپی و غیره اضافه کنید. شما به‌راحتی می‌توانید جزئیات محصول،جزئیات تماس، جزئیات سرویس‌ها، جزئیات رویدادها، جزئیات مسابقه، کوپن، آی دی توییتر، فیس بوک، مای اسپیس،  و لینک ویدیوی یوتیوب و … خود را به کد QR تبدیل کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده ۱ دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک