نمایش آدرس آی پی من – My Ip Address

نمایش آدرس آی پی من – My Ip Address

آدرس آی پی من چیه؟

157.55.39.120

سایر اطلاعات شما

  • کشور آی پی: United States of America
  • سیستم عامل: unknown
  • مرورگر: unknown
  • نسخه مرورگر: 0

 

توضیحات

آی پی چیست؟
آی پی (IP) مخفف عبارت Internet Protocol Address و به معنی آدرس پروتکل اینترنت است. یک نشانی عددی که به هریک از دستگاه‌ها و رایانه‌های متصل به شبکه‌ی رایانه‌ای که بر مبنای پروتکل TCP/IP (از جمله اینترنت) کار می‌کند، اختصاص داده می‌شود.

روش‌های مختلفی جهت مشاهده و به دست آوردن آدرس آی پی دستگاه خود در سرتاسر اینترنت وجود دارد؛ اما اکثر این روش‌ها پیچیده و زمان‌گیر هستند. سریع‌ترین و آسان‌ترین راه برای فهمیدن آی پی، استفاده از سرویس‌های آنلاین همانند ابزار نمایش آدرس آی پی فول کده (موجود در این صفحه) است. با استفاده از این سرویس، به‌راحتی آدرس خود و مشخصات جزئی دیگری را بدست آورید.

آدرس آی پی در حقیقت چیست؟!

همانطور که در بالا نیز گفته شد، دستگاه‌های متصل به شبکه‌های رایانه‌ای که بر مبنای پروتکل TCP/IP کار می‌کنند، یک نشانی برای خود می‌گیرند. این آدرس همواره اختصاصی است؛ اما برای هر دستگاهی ثابت نیست! کاربران و مشتریکن اینترنت خانگی با هر اتصال خود به اینترنت، یک آی پی جدید دریافت می‌کنند؛ اما برای مثال سرورهای میزبانی وب، آی پی‌های ثابتی دارند و این آدرس با هر بار اتصال به اینترنت تغییر نمی‌کند. از طریق آی پی می‌توان به محل یک کامپیوتر در شبکه دستسرسی داشت.

آی‌پی‌ها در دسته‌بندی‌های متفاوتی قرار می‌گیرند؛ که هر دسته کاربرد خاص خود را دارد. همچنین از نظر ساختاری، آی پی از دو قسمت Network و Host تشکیل شده است. قسمت نتورک نشانگر آدرس شبکه‌ای می‌باشد؛ که رایانه به آن متصل شده؛ و هاست نشانگر آدرس خود رایانه در شبکه است.

دسته بندی انواع آی پی ها

آی‌پی‌ها همانطور که در بالا نیز اشاره شد، معمولا به دو دسته‌ی ثابت (استاتیک) و متغیر (پویا) تقسیم می‌شوند.در آی پی های ثابت، آدرس شما از طرف ISP که اینترنت شما را تامین می‌کند ثابت می‌ماند. اما در آی پی‌های متغیر پس از هر بار ریستارت و ریبوت شدن کامپیوتر، آدرس جدیدی به آن اختصاص داده می‌شود. آی پی های ثابت برای کارهای اختصاصی استفاده می‌شود؛ و معمولا آی پی افراد عادی از نوع متغیر است. همچنین از نظر نسخه، آی‌پی‌ها به دو نسخه آی پی ورژن 4 (IPv4) و آی پی ورژن 6 (IPv6) تقسیم می‌شوند. نسخه 4 از چهار قسمت تشکل شده که با نقطه از هم جدا می‌شوند و نسخه 6 نیز از شش قسمت! این بدین دلیل است که تعداد آدرس‌های مورد استفاده در حالت 4 تایی به اتمام رسیده و نسخه 6 آمده است.

معنی و مفهوم اعداد آدرس آی پی

همانطورک آی پی خود را مشاهده می‌کند، متوجه می‌شوید که از 4 قسمت تشکیل شده که هر بخش از آن شامل یک عدد (4 Octet) می‌باشد. این قسمت‌ها با نقطه از هم جدا شدند.

بازه آی پی های اینترنت و کلاس بندی IP

سوال مهمی پیش می‌آید که این رنج عدد آی پی (محدوده اعداد) به چه صورت می‌باشد. یعنی اعداد آی پی از چند تا چند را می‌توانند به خود اختصاص دهند؟ می‌توان گفت که در هر قسمت از آدرس (هر یک Octet) می‌تواند عددی از 0 تا 255 را در برگیرد. بدین صورت اولین آدرس آی پی 0.0.0.0 بوده و آخرین آن 255.255.255.255 می‌باشد! که برخی از آن‌ها رزرو سیستم هستند؛ و کاربرد مشخصی دارند. البته برای مسائل مختلف تخصصی، این اعداد از رنج‌ها یا محدوده‌های مختلفی تقسیم شده‌اند؛ و به آن‌ها کلاس خاصی داده شده است؛ که هر کلاس، کاربرد خاص خود را دارد. کلاس‌ها و بازه‌ی آی پی آن‌ها را در جدول زیر می توانید مشاهده کنید:

کلاس آدرس شروع آدرس پایان
کلاس A 0.0.0.0 127.255.255.255
کلاس B 128.0.0.0 191.255.255.255
کلاس C 192.0.0.0 223.255.255.255
کلاس D 224.0.0.0 239.255.255.255
کلاس E 240.0.0.0 255.255.255.255

از کجا بدانیم آدرس آی پی ما چند است؟، چگونه آدرس آی پی خود را به دست آوریم، آموزش بدست آوردن آدرس آی پی، نمایش IP من، نمایش دادن ادرس ای پی من، فهمیدن آدرس آی پی خودمان در اینترنت چگونه ممکن است؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده ۱ دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک