محاسبه گر ابجد آنلاین پیشرفته + طالع بینی ابجد

محاسبه گر ابجد آنلاین پیشرفته + طالع بینی ابجد

عبارت خود را در کادر زیر وارد کرده و روی محاسبه کلیک کنید! توجه نمایید که حروف ناشناسی مثل فاصله و اعداد، محاسبه نمی‌شوند.


نتیجه محاسبه در اینجا نمایش داده میشود.

اگه میخوای طالع بینی ابجد انجام بدی، از کادر زیر استفاده کن:

نام: نام مادر:
جنسیت:       مرد       زن

نتیجه طالع شما در اینجا نمایش داده میشود.

جدول حروف ابجد

حرف کبیر صغیر وسیط
الف 1 1 1
ب 2 2 2
ج 3 3 3
د 4 4 4
ه 5 5 5
و 6 6 6
ز 7 7 7
ح 8 8 8
ط 9 9 9
ی 10 10 10
ک 20 8 8
ل 30 6 6
م 40 4 4
ن 50 2 2
س 60 6 0
ع 70 10 10
ف 80 8 8
ص 90 6 6
ق 100 4 4
ر 200 8 8
ش 300 0 6
ت 400 4 4
ث 500 8 8
خ 600 0 0
ذ 700 4 4
ض 800 8 8
ظ 900 0 0
غ 1000 4 4
گ 2000 2 8
چ 3000 3 0
پ 4000 4 4
ژ 5000 5 8

ابجد چیست؟

حروف ابجد چیست؟

حروف اَبجَد شیوه‌ای برای مرتب‌سازی حروف زبان عربی است؛ که بر پایه‌ی الفبای اولیه خط فنیقی مرتب شده‌اند. گاهی از این شیوه در شماره‌گذاری موارد یا صفحات به کار می‌رود.

حروف ابجد در واقع، صور هشتگانه‌ی حروف جُمل که با نام اولین صورت (ابجد) معروف است. ترتیب حروف صامت یا بی‌صدا در این نسق همان ترتیب عبری – آرامی است؛ و این امر مؤید آن است که عرب، الفبای خود را از آنان و از طریق نبطیان اقتباس کرده‌است.

کلمه‌ی ابجد به چهار حرف ابتدایی الفبای قدیم سامی اشاره می‌کند؛ که به‌جای اعداد از آن استفاده می‌شد. یعنی با استفاده از حروف ابجد، ارزش عددی حروف مشخص شده و در ترتیب‌بندی، طالع‌بینی و علوم‌غریبه از این حروف استفاده می‌شد. این حروف روشی برای مرتب‌سازی حروف در زبان عربی بر پایه الفبای اولیه خط فنیقی است. گاهی مواقع از این روش برای شماره‌گذاری صفحات یا موارد استفاده می‌شود.

انواع حروف ابجد

انواع حروف ابجد

سه نوع حروف ابجد وجود دارد؛ که عبارتند از:

 • ابجد کبیر
 • ابجد صغیر
 • ابجد وسیط

روش محاسبه حروف ابجد

روش محاسبه حروف ابجد

اعداد نسبت داده شده به 28 حرف ابجد کبیر از 1 تا 1000 است. در واقع اعداد 1 تا 1000 بین 28 حرف عربی تقسیم شده است. اگر هر یک از اعداد حروف ابجد کبیر که از 9 بزرگتر است را به 9 تقسیم کنیم، باقیمانده‌ی آن اعداد ابجد صغیر خواهد بود؛ و اگر به‌جای 9، اعداد ابجد کبیر را به 12 تقسیم کنیم، باقیمانده‌ی آن ابجد وسیط است. اما بیشترین موارد استفاده را حروف ابجد کبیر دارد.

همچنین به مربع ارزش عددی حروف ابجد کبیر، ابجد اکبر گفته می‌شود. برای مثال ابجد اکبر حرف “ی” برابر با 100 و یا ابجد کبیر حرف “ق” برابر 10000 خواهد بود.

ابجد مانند الفبای عربی، 28 حرف دارد. در ادبیات فارسی، معادل سازی این حروف با اعداد برای ساخت رمز، کاربرد فراوانی دارد و به این معادل سازی حساب جمل بر وزن گسل گفته می شود. حساب جمل به خصوص در صنعت لغز در نظم فارسی، بسیار پرکاربرد است. یعنی ارتباط یک به یک اعداد را در حساب جمل با حروف در الفبای ابجد محاسبه می کنند.

حال می توان گفت که به جای دسته‌بندی مطالب با حروف الف ب پ ت ث … بهتر است روش قدیمی استفاده از الف ب ج د ه و … را به کار برد؛ زیرا دارای ظرافتی نهفته می‌باشد؛ و آن تطابق با اعداد است.

نکته دیگر این است که اگر تقسیم‌های مورد نظر از ده بیشتر باشد، بعد از “ی” ننویسید “ک”، بلکه از “یا” استفاده کنید؛ که معادل 11 است (ی + الف = 10 + 1)، و بعد “یب” معادل 12 و “یج” معادل 13 و الی آخر. شاید بارها با این ترتیب شماره‌گذاری در صفحات پیش گفتار کتاب‌ها مواجه شده باشید.

طالع بینی حروف ابجد

طالع بینی حروف ابجد

دقت داشته باشید که این برج‌ها با ماه تولد متفاوت هستند. در واقع برجی که برای طالع بینی حروف ابجد محاسبه می‌شود ربطی به ماه تولد فرد ندارد و می‌تواند با آن یکی بوده یا متفاوت باشد.

برج ۱ – حمل

زنان: زنی که طالع او حمل باشد از نظر ظاهر بلندقد با ابروان کشیده است. او زیرک و داناست و ورودش به هر خانه باعث برکت می‌شود. با همسرش مهربان است و در کار خانه توامند و مدبر است. در طول زندگی ممکن است همسایه‌ای داشته باشد که با او دشمنی دارد. نشانه ان زن کوتاه قد و چشم آبی و سفید چهره که در ظاهر با او در مقام دوستی است و در باطن در مقام دشمنی. صاحب این طالع باید دل خود را با خدا صاف کند و هرگز ناشکری نکند تا دست به هر کاری می‌زند زود اصلاح شود. اگر بچه دار نمی‌شود از سادات موسوی دعا بگیرد و نذری هم اگر کرده است باید ادا کند. لباس سبز رنگ برای او خوش یمن است و روز‌های پنج شنبه برای او برکت دارد. به همراه داشتن دعای جوشن کبیر او را از بلایا حفظ می‌کند.

مردان: مردی که به طالع حمل باشد بلند قد و خوش اخلاق و خوش اقبال است. در طرف راست صورت او خال یا نشانه‌ای است که برای او خوش شانسی می‌آورد. از دروغ بدش می‌آید وخودش نیز باید از دروغ و حرام دوری کند. وقتی کاری ناشایسته می‌کند زود پشیمان می‌شود. زود عصبانی می‌شود، ولی زود هم خشمش فروکش می‌کند. بهتر است کار‌های اقتصادی خود را در اردیبهشت انجام دهد. خرید و فروش برای او نیکو است. باید در نماز کاهلی نکند و در مسائل دینی خود بسیار دقیق باشد. احتمال بیمار شدن او در شهریور ماه بیش از سایر ماه‌هاست. در سن ۱۴ سالگی خطر مرگ او را تهدید می‌کند که اگر از ان بگذرد عمر او تا نود ۹۰ سال هم می‌تواند برسد. ماه نو را به روی قران نگاه کند و از صدقه دادن به فقرا کوتاهی نکند تا از بلیات محفوظ بماند.

برج ۲ – ثور

زنان: زنی که به طالع ثور باشد زنی است خوش اخلاق، عاقل و زیبارو است. بر سینه یا بر اعضاء خال یا نشانی دارد که نشانه دولت و اقبال اوست. دشمن زیاد دارد، ولی به توکلش بر خدا کسی نمی‌تواند به او آسیبی برساند. قدر او را نمی‌دانند. هر چه سن او بالا رود، اموراتش بهتر می‌شود. راضی به آزار دیگران نیست و در کار‌های خیر پیش قدم است. تا هشت فرزند در طالع خود دارد. باید دل خود را با خدا صاف کند نا خداوند کار او را به اصلاح بیاورد. اگر به فرزندان او آسیبی برسد از سادات موسوی رضوی دعا بگیرد تا رفع شود. وقتی هلال اول ماه را دید بر آب جاری نگاه کند. عاقبت به خیر خواهد بود. نباید شانه سر خود را به کسی بدهد و هیچ وقت راز دل و خوابی را که می‌بیند به کسی باز نگوید چرا که هرکسی نمی‌تواند خواب را درست تعبیر کند. در شش سالگی خطرمرگ او را تهدید می‌نماید که اگر از آن بگذرد به عمر طبیعی می‌رسد. برایش خوب است کارهایش را روز جمعه شروع کند، انگشتر یاقوت دستش کند و لباس سبز یا آبی بپوشد.

مردان: صاحب این طالع مردی باشد که بخت و اقبال با او همراه است و عمری طولانی خواهد داشت به شرطی که در نماز کاهلی نکند، مال حرام نخورد و چشم به مال دیگران نداشته باشد. این فرد عیش را دوست دارد و زنان نجیب علاقمند است. زنی عفیف نیز در طالعش وجود دارد که برایش خیر و نیکویی می‌آورد. انگشتر فیروزه برایش خوب است و اول ماه که هلال دیده می‌شود بعد از دیدن هلال به سبزه نگاه کند. اگر وارد حرام نشود خرید و فروش و تجارت برای او نیکو است، ولی قدر مال دنیا را نمی‌داند. بی وفایی نیز زیاد می‌بیند. با طلسم شرف شمس، سر و بدن خود را بشوید تا از بلا محفوظ باشد.

برج ۳ – جوزا

زنان: این زن کمی دمدمی مزاج است. بر سینه خالی یا نشانی دارد که آن خال یا نشان، نشانه اقبال و دولت اوست. مهربان و چرب زبان است و فرزندان زیادی در طالع دارد. با توسل به معصومین دعایش مستجاب می‌شود. اکثر مواقه دو دل و سرگردان است. باید بر خدا توکل کرده و فکر و خیال نکند. لباس و شانه خود را به کسی ندهد برای اینکه سحر و جادو زود بر او اثر کند. بهتر است خواب‌هایش را نیز به کسی نگوید. در اول عمر رنج می‌کشد، ولی در اواخر عمرش نیکو شده تا حدی که همه به او محتاج می‌شوند. کسی قدرش را نمی‌داند. شوهرش با او مهربان است. در سن هفت سالگی خطر مرگ او را تهدید می‌کند که اگر بگذرد به عمر طبیعی خواهد رسید. مسافرت زیادی با فرزندان خود خواهد کرد. از دست و زبان خود همیشه در عذاب است باید ملاحظه خود را داشته باشد. گاه گاه خشم می‌گیرد و زود هم فرو می‌نشیند و به خاطر تند خوئی‌اش به خود زحمت می‌دهد. ماه شعبان برایش شانس می‌آورد و لباس آبی برایش خوش یمن است. باید از کار بد و غیبت پرهیز کند تا در بلا نیافتد. زن همسایه‌ای با ظاهری چرب زبان او دشمنی دارد که باید خود را از او حفظ کند. اول ماه قمری که هلال ماه را دید به روی خوش یکی نگاه کند.

مردان: مردی با طالع جوزا، خوش خلق، مهربان و خوش قیافه است و با آشنایانش به نیکی رفتار می‌کند. مال حرام به او نمی‌سازد و در طول زندگی به سفری عجیب و شاید طولانی خواهد رفت. خیری از دوستانش نمی‌بیند. نباید راز دلش را به کسی بگوید، چون رازش را نگه نمی‌دارند. فرزندان زیادی در طالعش است؛ و سفر‌های زیادی هم زیارتی و هم سیاحتی می‌رود. عمرش را با خوشی و سعادت می‌گذراند. پیامبران را در خواب بیند. از پدر و مادرش نفع زیادی به او نمی‌رسد، ولی آن‌ها راز خود خشنود می‌کند. همسری نیک و صالح نصیبش می‌شود.

برج ۴ – سرطان

زنان: زنی به طالع سرطان باشد، میانه بالا و سفید چهره و ابرو کشیده و خوش رفتار و بر اعضا خال و نشانی داشته باشد که آن نشانه اقبال و دولت و حرمت اوست. شوهری مهربان نصیبش می‌شود. با همسایه‌ها مهربان ست، اما قدرش را نمی‌دانند چرا که بدگو و دشمن بسیار دارد و مشکلاتش از چشم بد مردم است چرا که زیاد توی چشم است و همه حساب او را بسیار می‌کنند. زنی صالح و صادق است و حرام به او نمی‌سازد. ماه ذی حجه و لباس سبز و آبی برای او خوش یُمن است. اول ماه قمری که هلال ماه را دید بعد به روی سوره یاسین نگاه کند تا از بلیات آن ماه محفوظ ماند. بیشتر از درد دل و کمردرد رنج می‌برد و باید دردش را معالجه کند. ممکن است فردی قدبلند و سیاه چشم بین او وشوهرش را به هم بزند و باید از او حذر کنند. در نماز و مسائل دینی ثابت قدم باشد تا خدا او را ایمن کند.

مردان: مردی با طالع سرطان ثروتمند و با عزت است. سفر زیاد می‌کند و از مسافرت‌هایش برایش منفعت دارد. تا دوازده فرزند در طالع دارد که بیشتر آن‌ها دختر و پر روزی هستند و پدر و مادر از آن‌ها نفع برند. زراعت و تجارت برای او میانه بود از آب و آتش صدمه دیده، ولی عاقبت به خیر می‌شود. رفت و آمد با مردم چشم آبی برایش خوب نیست، اما لباس پنبه، رنگ کبود و انگشتر دُر و یاقوت بر او خوش یمن است. در سن دو سالگی خطر مرگ او را تهدید می‌کند، چون از آن بگذرد به عمر طبیعی برسد. در ماه خرداد کاری را شروع کند برایش موفقیت آمیز خواهد بود.

برج ۵ – اسد

زنان: زنی که به طالع اسد باشد بلند قد و باریک اندام و ابرو کشیده است و در طرف راست صورت خال یا نشانی دارد که نشانه دولت و اقبال اوست. هر چه بزرگتر شود زندگانیش شادتر می‌شود. از اولاد به او خیر می‌رسد و از والدین نفع متوسط می‌برد، ولی از خواهر و برادر بهره نبیند. در امر معیشت زندگانی خود بسیار دانا و بیناست. حرام و غیبت به او نمی‌سازد. اگر غیبت بکند در عوض به او تهمت می‌زنند. راز دل خو به کسی نگوید و از زنی با مو‌های سرخ و چشمانی گرد دوری کند چرا که با او دشمنی دارد. شانه سر خود را به احدی ندهد که بسیار بد است و بیم سحر و جادو در آن است. کاهل نماز نباشد و از ناپاکی پرهیز کند تا برکت به زندگیش بیاید. ماه شوال برای او خوب است و لباس سفید و سبز و انگشتر فیروزه برای او خوش یُمن است. بهتر است ماه نو را به روی قرآن و سبزه نگاه کند. باید با شوهر خود مهربان باشد و زبان خود را نگه دارد تا روزگار را به خوشبختی بگذراند.

مردان: اسد خانه آفتاب است و او مردی باشد بلند قامت و خوشرو است که در طرف راست صورت نشانی یا خالی به نشانه اقبال دارد. خوش سخن است و بر عقیده خود ثابت قدم. ممکن است از طرف حاکم شهر یا رئیسش زیانی به او رسد که همین زیان در نهایت باعث سرفرازی او خواهد شد. خوشگذرانی را بسیار دوست دارد، اما زود پشیمان می‌شود. شراکت به او نمی‌آید. رنج بزرگی به او رسد، اما عاقبت بخیر باشد. از دروغگو متنفر است چرا که خودش به دروغ رغبتی ندارد. پدر و مادرش پیش از او بمیرند و از والدین نفعی نمی‌برد، اما باید در حقشان نیکی کند. فرزند زیادی در طالع دارد و از دو نفر آن‌ها نفع یابد. در آخر عمر عاقبت به خیر گردد. دو زن در طالع دارد. اول ماه قمری که هلال ماه را دید بعد از آن بر روی قرآن نگاه کند تا در آنماه از بلا‌ها ایمن گردد. انگشتر عقیق و لباس سبز و رنگارنگ برایش شانس می‌آورد. صدقه بدهد تا از بلا حفظ شود.

برج ۶ – سنبله

زنان: زنی که به طالع سنبله باشد زنی است بلند بالا و سرخ رو. این زن بسیار مومن وخدا ترس است. در اوائل عمر بسیار صدمه دیده، اما در اواسط و اواخر عمر کارش نیکو شود. بهتر است راز دلش را به کسی نگوید و حرف همه کس را باور نکند. در طول زندگی ممکن است دوره‌ای از خانواده و فامیلش دور شود. از پدر و مادر بهره‌مند نگردد. پاکدامنی و عفت خود را حفظ می‌نماید. فردی سیاه چهره و بلند قد با او دشمنی می‌کند که باید از او حذر کند. عاقبت به خیر است. نباید کاهل نماز شود و اول ماه قمری به روی کلام الله و سبزه یا آب‌های نگاه کند. فرزندان او خوش اقبال و خوش فهم و پر روزی هستند. ماه صفر و روز یکشنبه و لباس‌های رنگین سرخ و سفید برایش خوش یمن است.

مردان: مردی که طالع آن برج سنبله باشد دارای قدی متوسط با ابرو‌هایی کشیده است. خوش خلق و خوش بیان است و دروغ گفتن و مال حرام خوردن برایش نحس خواهد بود، اما صداقت برایش نفع دارد. شریک شدن با دیگران برایش سودمند نیست و در بدنش خالی دارد که نشانه بخت و اقبال اوست. دشمن و بدگو زیاد دارد پس نباید راز دلش را به کشی بگوید. مسافرت به سمت جنوب و جنوب غرب برایش منفعت و برکت دارد. فرزندان زیادی در طالع دارد. دعای حرز یمانی او را از نحسی حفظ می‌کند. خطر مرگ در پنج سالگی او را تهدید می‌کند و اگر بگذرد به عمر طبیعی خواهد رسید. اول ماه نو قمری بهتر است به روی سبزه نگاه کند. لباس سبز و رنگارنگ و روز یکشنبه برایش شانس می‌آورد. صدقه دادن او را از بلا حفظ می‌کند.

برج ۷ – میزان

زنان: هر زنی که به طالع میزان باشد راستگو و صادق است و از دروغ گو و دروغگویی بیزار. برای اینکه از بلا حفظ شود باید پا دامن بماند و در نماز کاهلی نکند و از حرام خوردن و غیبت و تهمت دوری کند. هر چه بزرگتر شود و سنش بالا رود کارش نیکوتر شود. زندگانی شادی داشته و در امور زندگی عاقل و زیرک است. شوهری مهربان خواهد داشت و هم از پدر و مادر و هم از خواه و برادش سود می‌برد. در میان مردم همیشه سرفراز است. زود خشمگین شده و زود خشمش فرو می‌نشیند. بیماری او بیشتر از صفرا و بلغم باشد، چون که هر وقت اوقاتش تلخ شود طپش قلب می‌گیرد. نذر‌های فراموش شده اش را باید ادا کند تا حاجت بگیرد. در سن سه سالگی خطر مرگ او را تهدید می‌کند، چون از این گذشت به نود سالگی برسد. ماه ذی قعده، و روز دوشنبه برایش خوش یمن است.

مردان: آن کس که طالعش برج میزان است، با عدالت و با نظم و متعادل است. مردی نسبتا کوتاه اندام و چهار شانه بوده و بسیار عاقل و زیرک و با استعداد است. از دروغ متنفر است و با سخن خوش زود نرم می‌شود. شراکت و مال حرام به او نمی‌سازد. هرگز خواب خود را برای کسی نقل نکند چرا که شاید انبیاء و ائمه (ع) را در خواب ببیند. روزگار را به خوشی سپری می‌کند. باید شکرگزار بوده و در نماز کاهلی نکند. دشمنان و بدگو زیاد دارد دارد که باید از آن‌ها حذر کند. نه از پدر و مادر و نه از خواهر و برادر نفعی نمی‌بیند. ماه رمضان برایش مبارک و انگشتر یاقوت و فیروزه، روز پنجشنبه و لباس سبز برایش خوش یُمن است. اول ماه بعد از دیدن هلال ماه، بر روی سوره یاسین نگاه کند. در سن هشت سالگی خطر مرگ تهدیدش میکند و، چون از آن بگذرد به هشتاد سالگی می‌رسد.

برج ۸ – عقرب

زنان: زنی که طالع آن برج عقرب باشد زنی بلند بالا و خوش رفتار و صادق است. روی سینه یا اعضا دیگر بدن خالی یا نشانی دارد که نشانه دولت و اقبال اوست. هر قدر از عمر او بگذرد کارش بالا گیرد. کسی قدر او را نداند و پشت سرش غیبت کرده و تهمت می‌زنند، اما نمی‌توانند آسیب و ضرری به اوبرسانند. یک نفر با قد متوسط او را نصیحت می‌کند و البته بهتر است نصیحت او را قبول کند. پدر و مادر او زودتر از او بمیرند و از خواهر و برادر و خویشان به اندازه‌ای میانه شود می‌برد. در طول زندگی سرگردان و دل نگران می‌شود، اما عاقبت او به خیر است. توکل را از دست ندهد تا زود به مراد دل برسد. گاهی افکاری دارد که موجب می‌شود زود عصبانی شود، ولی خیلی زود هم عصبانیتش فرو می‌نشیند. حرام برای او سازگار نباشد، چون یک ریال از حرام بدست آورد هزار ریال از دست او برود. در سن دو سالگی خطر مرگ او را تهدید می‌کند، چون از این بگذرد به عمر طبیعی برسد. ماه شوال، روز دوشنبه، لباس سبز و آبی و انگشتر عقیق برایش خوش یُمن است.

مردان: مردان با طالع عقرب بلند قد و تند خو هستند. از دروغ بیزارند و جفا بسیار بینند. حرفشان نزد بزرگان مورد قبول قرار می‌گیرد و خاک در دستانشان جواهر می‌شود و از این جهت زراعت و کار با خاک برایشان نیکوست. از زن و فرزند نفع متوسط می‌برند. معامله کردن در ماه شهریور برایشان خوب است. بیماری‌هیشان بیشتر دل درد و کمر درد است. با آنکه کارهایشان به سرعت سرانجام می‌گیرد و به نتیجه می‌رسد، اما همیشه دل نگران فردا و عاقبت کار خود هستند. باید بر خدا توکل کند. انگشتر عقیق یمنی برایش شانس می‌آورد. ماه نو را بر روی سبزه نگاه کند. اول عمر را به سختی گذرانده بقیه را به خوبی و خوشی و خوشبختی طی می‌کنند. ماه اردیبهشت برایش خوش یمن است. در سن سی سالگی خطر مرگ او را تهدید می‌کند، چون از این بگذرد به عمر طبیعی برسد. سفر زیارتی و سیاحتی زیاد می‌رود.

برج ۹ – قوس

زنان: زنان طالع قوس خوش رو، خوش اخلاق و خوش سیرت هستند. دانا و بینا بوده و زندگی را به خوبی می‌گذرانند و با اطرافیان، همسایگان و غریبه‌ها مهربانند. خوش قدم بوده و در هر خانه‌ای باشند برکت به آن خانه می‌آید. بدگو بسیار دارد و به هر که نیکی می‌گند بدی بیند. حرام خوردن و کاهل نمازی به او نمی‌سازد. زود مال به دست می‌آورد زود هم مالش را تلف می‌کند. از پدر و مادر سود میانه می‌برد، ولی لز خواهر و برادر نفع می‌برد. فرزندان زیادی در طالع دارد. اگر بیمار شود بیشتر از صفراست. در چهار سالگی خطر مرگ او را تهدید می‌کند که، چون از آن بگذرد به عمر طبیعی خواهد رسید. ماه شعبان و لباس رنگارنگ و دیدن قرآن یا سبزه بعد از ماه نو برایش برکت و شانس می‌آورد.

مردان: اگر طالع مردی قوس باشد فردی خوش رو و خوش قامت است که ابروانی کشیده دارد و خالی در طرف راست صورتش به نشان اقبال دیده می‌شود. در اوایل عمر خوش گذرانی بسیار می‌کند و باید از این بابت شکر خدا را به جا آورد تا نعمت از کفش بیرون نرود. از دوستانش بیش از پدر و مادر سود می‌برد. مسافرت به مناطق ساحلی به به سمت دریا برایش خوب است. لازم است صداقت و راستی را در خود حفظ کند و به سمت حرام نرود. محتمل است که یکی از اپیامبران را در خواب ببیند و پس از آن هر روز از قبل سعادتمندتر خواهد شد. در طالعش دو زن است که یکی از آنان برایش بسیار نیکوست. در سن سی سالگی خطر مرگ او را تهدید می‌کند، چون از آن بگذرد به سن نود خواهد رسید. هنگام دیدین ماه نو قمری خوب است به روی عقیق یا صفحه قرآن نگاه کند. ماه رمضان، لباس رنگی و انگشتر فیروزه برایش شانس می‌آورد.

برج ۱۰ – جدی

زنان: عنصر او باد است و برای همین فردی دمدمی است. زنی بلندبالا، سخاوتمند، عفیف، پر روزی عاقل و نیکوکار است. در کودکی سختی می‌بیند، اما عاقبت به خیر می‌شود. نباید راز دلش را به کسی بگوید، چون دشمن زیاد دارد. شانه سر خود را نیز نباید به کسی بدهد. نذر خود را ادا کند تا به مراد دلش برسد. از پدر و مادر بهره‌مند گردد و از برادران و خواهران نفع میانه ببرد. ماه ذی حجه و لباس آبی و سبز برایش شانس می‌آورد. بعد از دیدن ماه نو قمری برایش خوب است که به روی سبزه یا آب جاری نظر کند.

مردان: مردی خوش اخلاق، خوش سیرت و سخاوتمند است. دروغ و حرام به او نسازد. کسی قدرش را نداند. مال بسیار بدست آورد، تلف می‌کند، ولی دوباره به دست می‌آورد. صاحب این طالع بسیار با صداقت هست و باید از افراد بد تینت حذر کند. از سلطان یا رئیس سود می‌برد. سفر کردن به جانب قبله برایش نیکوست. فرزند بسیار در طالع دارد. زندگی طولانی دارد که به خوبی و خوشی طی می‌شود. یک فرد چشم آبی و بلند قد مدام او را امر و نهی می‌کند در حالی که از باطن دشمن اوست و باید از او حذر کند. در سن سه سالگی خطر مرگ او را تهدید می‌کند، چون از آن بگذرد به نود سالگی رسد. ماه شعبان و انگشتر یاقوت برایش شانس می‌آورد. نیکوست که بعد از دیدن ما نو قمری بر آب بنگرد.

برج ۱۱ – دلو

زنان: صاحب این طالع زنی باشد خوش خلق و خوش صورت، کاردان و باهوش است. تهمت زیاد به او می‌زنند. بر اعضای او خالی یا نشانی باشد و آن نشانه‌ی دولت و اقبال باشد. در طول عمر خود یکبار گمراه می‌شود، اما به زودی اصلاح شده و عاقبت به خیر می‌شود. زنی کوشا و در چشم مردم محترم است. غم مردم را می‌خورد. ممکن است علت بیماری در او سحر بوده یا باد پریان چرا که در کودکی بچه پری را اذیت کرده و از این جهت او را آزار می‌دهند، پس دعای باطل سحر بگیرد و در نماز کاهلی نکند. از پدر و مادر نفع نبیند. شانه سر خود را نیز به کسی ندهد. راز دل به کسی نگوید چرا که دشمن بدگو بسیار دارد. از نامحرم پرهیز کند. در سن چهار سالگی خطر مرگ او را تهدید می‌کند، چون از این بگذرد به عمر طببعی می‌رسد. ماه رجب و لباس سبز و آبی برایش شانس می‌آورد.

مردان: مردی باطالع دلو، مردی پاکدامن و مهربان است که به هر کس نیکی می‌کند بدی می‌بیند. قرض دادن و ضمانت کردن دیگران به او نمی‌سازد. حیران و سرگردان است و برای رفع آن باید به خدا توکل کند. صاحب این طالع در سن چهارده سالگی خطر مرگ او را تهدید می‌کند که صدقه بدهد، چون از آن بگذرد به سلامتی به عمر طبیعی برسد. عمرش را با خوشی طی می‌کند. مدتی را دور از جفت خویش و در سفر می‌گذراند. گرفتار دوستی ناسازگار می‌شود که با یاری ائمه و لطف خدا می‌تواند از او رها شود و عاقبت بخیر می‌شود. از دو فرزند خود سود می‌برد؛ و تا پیش از مرگ آمرزیده و رستگار خواهد شد. ماه شوال، لباس رنگارنگ و انگشتر فیروزه و یاقوت برایش خوش یُمن است.

برج ۱۲ – حوت

زنان: او زنی باشد با قدی متوسط، خوش خلق، عاقل و شوهر دوست. با زبان خوش نرم می‌شود. با کسی دشمنی ندارد. پر روزی است. به هر خانه‌ای رود، شانس و رزق و روزی در آن خانه زیاد می‌شود. از نامحرم پرهیز کند تا در بلا‌های دنیا و آخرت نیفتد. درخانه شوهر بیش از خانه پدری خیر بیند. زود به آرزو‌های خود می‌رسد. دشمن و بدگو بسیار دارد و نباید شانه سر خود را به کسی بدهد. دست او بی نمک است، اما به کسی محتاج نمی‌شود و همه به او محتاج هستند. قرض دادن به او نمی‌سازد. اگر نذری کرده است باید ادا کند. فرزندان او فراخ روزی هستند. از ماه‌ها، ماه ذی قعده و از روز‌ها روز پنج شنبه و دوشنبه و لباس سفید برای او شانس می‌آورد.

مردان: مردی که طالعش حوت است مردی مهربان، شجاع و داناست. اگر سر رشته کار خود را گم کند با توکل بر خدا کارش اصلاح شود. باید از زن بدکار دوری کند چرا که در ظاهر دوست او و در باطن دشمن اوست. صاحب این طالع از زن و فرزند بهره مند می‌شود. قرض دادن و ضمانت کردن به او نمی‌سازد چرا که بسیار محجوب است و روی پس گرفتن ندارد. یک دوست مهربان و دلسوز دارد. زیاد با مردم سازگار نیست. از مال حرام، خیر و بهره نبیند. او فردی است که در نظر مردم عزیز و محترم است، اما دوست و دشمن خود را نمی‌شناسد. در کار خود مدبر و داناست. اگر در هنگام سفر به خدا توکل کند می‌تواند با سود و منفعت بسیار از سفر بازگردد. ماه ذی حجه، انگشتر عقیق، دُرّ و یاقوت و لباس پشمینه و سبز رنگ برایش شانس می‌آورد. بعد از دیدن ماه نو قمری خوب است بر روی قرآن نگاه کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده 41 دیدگاه

  1. محمدامین کاربر مهمان گفت:

   سلام،مطالبتان بسیارخوبه.اگه میشه درخصوص نحوه محاسبه شاخص های آموزشی مثل نرخ ارتقا،نرخ مردودی و…چیزی بگذارید

   74
  2. vahid1990 کاربر عضو گفت:

   با سلام
   در صورت امکان نحوه کد نویسی این فبایل نیز آموزش داده شود ؟ در محیط اکسل چه جوری میشه اینکارو انجام داد؟
   با تشکر از شما

   43
   1. علیرضا کاربر مهمان گفت:

    عالی

    00
  3. کریم کاربر مهمان گفت:

   متاسفانه حرف «ن» هیچ ارزشی توی این حساب نداره. در حالی که «ن» توی ابجد کبیر، 50 و ابجد صغیر 2 هست

   103
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    سپاس از توجه و لطف شما
    مشکل اصلاح شد

   2. حمدی کاربر مهمان گفت:

    درست شده کار میکنه

    12
  4. جهانگير کاربر مهمان گفت:

   سلام عدد٢٨٦٤ در محاسبه ابجد چه كأمهات ميشود

   104
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    سلام. مجموع ابجد یا تضاد ابجد یک عبارت رو نمیشه به عقب برگردوند و متوجه شد که چه عبارتی بوده!

  5. رضا کاربر مهمان گفت:

   بسیار عالی ، بهترین نوع ابجد واقعا تبریک میگم به توش و زکاوتتون

   55
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    سپاس از شما نظر لطفتونه

  6. ایمان حاجی کاربر مهمان گفت:

   سلام من یه رمز دارم میشه برام ترجمه کنید

   83
  7. صفا کاربر مهمان گفت:

   سلام
   اشتباهی در برنامه رخ داده و حرف ذ را صفر حساب میکند که باید ۷۰۰ باشد.

   62
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    سلام. تشکر فراوان از اطلاع رسانی اصلاح شد 🙂 ?
    فراموش شده بود این حرف اضافه شه ?

  8. محمد کاربر مهمان گفت:

   سلام ودرود،محاسبه‌عدد۲۰۱۰‌به‌حروف‌فارسی،
   لطفالطفاجواب‌بدید

   33
  9. طاها رضایی کاربر مهمان گفت:

   سلام خدمت شما این علم الحروف خیلی علم جالبیه
   سایت های خارجی که با علم الحروف انگلیسی جماتریا کار میکنن خیلی پیشرفتن و به نتایج خوبی میرسن لذا درخواست دارم بخش هایی مثل محاسبه فاصله بین دو تاریخ رو اضافه کنید یا مثلاً یک جدول اضافه کنید تا بتونیم چندین حرف رو ثبت کنیم و با هم مقایسه کنیم و اینکه ومثلاً یک کلمه رو بتونیم اعداد متشابه با اون در کلمات دیگر رو هم سرچ کنیم

   22
  10. فرید کاربر مهمان گفت:

   سلام یه اشکال کوچک تو محاسبه اعداد هست اگه همزه داشته باشه اونو حساب نمیکنه مثلا کلمه “ماء” یعنی آب با کلمه “ما” به معنای حرف نفی مثل “ماعرفناک حق معرفتک” دارای ارزش متفاوت هستند که اینجا هردو رو به یک ارزش حساب میکنه

   31
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    سلام. تشکر از اطلاع رسانیتون. اصلاح شد.

  11. بنده خدا کاربر مهمان گفت:

   سلام علیکم خداوند متعال در روز قیامت بهشت اعلا نصیب تمام رفتگان حضرتعالی کند ان شاالله

   23
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    سلام
    انشاالله همگی باهم?

   2. ل کاربر مهمان گفت:

    به چرندیاتی که بعنوان فان میذارن دل خوش کردی

    00
  12. Omid کاربر مهمان گفت:

   سلام.صدا های حروف اسم هایی مثل امید و اسم هایی که تشدید دارن چطوری در نظر گرفته میشن مطلبی در موردش ندیدم.ممنون

   23
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    سلام. در نظر گرفته نمیشن

  13. نگین کاربر مهمان گفت:

   سلام من ابجد اسم نگین رو توی سایت های دیگه دیدم ۱۳۰ بود با حروف ابجد حساب کردم همینطور اسم مهدیه میشه ۶۴ اما اینجا فرق داره و یه عدد دیگه میشه چرا؟

   22
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    سلام. تشکر از اطلاع رسانیتون بخاطر محاسبه نشدن حرف «ن» بود
    مشکل رفع شد

    1. نگین کاربر مهمان گفت:

     خوشحالم که اصلاح شد

     21
     1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

      خواهش می‌کنم?
      فال ابجد هم اضافه شده می‌تونید استفاده کنید ?

      1. نگین کاربر مهمان گفت:

       ممنون?

       11
  14. متین کاربر مهمان گفت:

   با سلام حروفی مانند حرف پ چگونه جایگاهی در حروف ابجد دارند؟ ایا نباید حذف شوند؟ ممنون میشوم یکی توضیح بدهد چون پ از حروف عربی نیست و من تقریبا هیچ جایی ندیدم که این حرف جزو حروف ابجد باشد

   23
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    سلام.
    ابحد این حرف برابر با ابجد حرف ب هستش
    همینطور گ برابر ک، چ برابر ج، ژ برابر ز میشه

    1. متین کاربر مهمان گفت:

     بعد یک مورد دیگر هم هست اینکه صحت این فال بستگی به شخص دارد و درکل فال بنظر چیز کامل درستی را نمایان نیست همچون کسی که خودکشی کند ولی در فال تعبیر دیگری برای شخص باشد

     11
     1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

      ما فقط ابزارشو ساختیم طبق توضیحات

    2. متین کاربر مهمان گفت:

     و سوال بعدی اینکه چگونه توانستید پ را به ب ربط دهید بنظر عجیب است ممنون میشوم بیشتر توضیح دهید

     00
     1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

      در همه مراجع اینطور گفته شده بود و ما طبق این توضیحات جلو رفتیم

  15. ذبیح اله،نام مادرصبرگل کاربر مهمان گفت:

   درودبرشما اگرامکان داره طالع منوبدست بیاریدممنون میشم ازشما

   00
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    سلام. پس این ابزار چیه این بالا قرار دادیم؟!

  16. سمسام کاربر مهمان گفت:

   سلام ارادتمند
   واقعا عالی اگر محاسبه گر تبدیل ابجد به حروف بود چه عالی می شد

   10
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    سلام. این امکان وجود نداره چراکه ابجد مجموع ارقامه و نمیشه نتیجه رو معکوس کرد.

  17. بنیامین موسی نژاد کاربر مهمان گفت:

   تشکر فراوان بابت برنامه خوبتون.
   فقط سوالی که داشتم برنامه محاسبه گر حروف گچپژ رو معادل ابجد کجبز محاسبه میکنه. ولی توی لیستی که گزاشتین حروف ابجد کبیر وسیط و صغیر در واقع ۲تا۵هزار برای کبیر و وسیط و صغیر اعدادی جدا گزاشتین چرا؟ ممنون میشم اگه توضیح بدین، حروف گچپژ در اصل کجبز و ارزش عددی کجبز را دارن.

   00
  18. قلی زاده کاربر مهمان گفت:

   آیا باید در محاسبه پیش وند وپس وند سید وسادات هم باشد یا فقط اسم

   01
  19. مرتضی کاربر مهمان گفت:

   ولی افرادی که در این علم توانمند هستند خیلی اطلاعات قوی تر و بیشتری ارائه میدهند در حالی که برای شما خیلی محدوده

   20
  20. g کاربر مهمان گفت:

   کاملا اشتباه م برعکس بود

   00
توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک