آموزش استفاده از دسکتاپ مجازی در ویندوز 11 – چند دسکتاپ همزمان

آموزش استفاده از دسکتاپ مجازی در ویندوز 11 – چند دسکتاپ همزمان

آموزش استفاده از دسکتاپ مجازی در ویندوز  11
استفاده از چند دسکتاپ به صورت همزمان در ویندوز 11


در ویندوز 11 امکان ایجاد ترتیب‌های سفارشی برنامه‌ها در فضاهای کاری مختلف به نام دسک‌تاپ مجازی وجود دارد؛ که می‌توان با استفاده از دکمه Task View در ویندوز 11 به‌سرعت بین آن‌ها جابه‌جا شد. در ادامه به روش انجام این کار می‌پردازیم.

اکثر کامپیوترهای شخصی تا انتشار ویندوز 10، فاقد نمایشگرهای متعدد بوده و یک دسکتاپ واحد داشتند. به لطف قابلیتی به‌نام Task View در ویندوز 11، می‌توان چندین دسکتاپ مجازی را برروی یک کامپیوتر خود در اختیار داشته و به‌راحتی میان آن‌ها جابه‌جا شد. هر دسکتاپ دارای ترتیب خاص خود از پنجره‌ها و برنامه‌های باز می‌باشد؛ اما آیکون‌های موجود در تمام آن‌ها یکسان می‌مانند.

مراحل انجام کار

در ویندوز 11 ایجاد دسکتاپ مجازی به راحتی آب خوردن است. بدین منظور برروی آیکون Task View در نوار وظیفه (خط پایین دسکتاپ) کلیک کنید. آیکون آن به‌صورت دو مربع داخل هم هستند. همچنین می‌توانید برای رفتن به Task View از کلیدهای ترکیبی Win + Tab برروی کیبورد خود استفاده کنید. منظور از Win کلید پرچم است.

آیکون Task View در نوار وظیفه ویندوز 11

آیکون Task View در نوار وظیفه ویندوز 11

اگر دکمه Task View در نوار وظیفه شما وجود ندارد:

  1. روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و Taskbar Settings را انتخاب کنید،
  2. سوئیچ کنار Task View را در حالت On یا روشن قرار بدید.

اکنون زمانی‌که Task View اجرا شده است، صفحه‌ای را مشاهده می‌کنید که تمام پنجره‌های باز برنامه‌های شما را در قسمت بالای صفحه نشان می‌دهد. همچنین ردیفی از تصاویر کوچک دسک‌تاپ مجازی را در نواری خواهید دید که در قسمت پایین صفحه‌نمایش قرار دارد. در این صفحه جهت افزودن یک دسکتاپ مجازی جدید می‌توانید:

  • برروی دکمه New Desktop با علامت مثبت + کلیک کنید.
  • کلیدهای ترکیبی Win + Ctrl + D را از صفحه‌کلید خودفشار دهید.
پنجره ،Task View در ویندوز 11

پنجره ،Task View در ویندوز 11

دسکتاپ‌های جدید دقیقا همانند اولین دسکتاپ عمل می‌کنند. می‌توانید برنامه‌ها در آن باز کرده  و پنجره‌های آن را هرطور که مایلید قرار دهید. برنامه‌های باز شده در نوا وظیفه دسکتاپ مجازی نیز ظاهر می‌شوند.

نکته: زمانی‌که به دسکتاپ مجازی دیگری جابه‌جا می‌شوید، می‌توانید با رفتن مجدد به Task View، به دسکتاپ اولیه بازگشته و یا به دسکتاپ‌های دیگری سوئیچ کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک