افزونه ووئین وردپرس (ملکه وردپرس Wueen)

افزونه ووئین وردپرس (ملکه وردپرس Wueen)
ووئین، نام ملکه‌ی وردپرس است؛ و آمده است تا با تاج و تخت خود، دنیای وردپرس شما را وارد دگرگونی‌های جدیدی نماید. پس معطل نکرده و هم اکنون، سلطنت را به دست ووئین بسپارید!

افزونه‌ی ووئین (Wueen)، در واقع عنوان افزونه‌ی اختصاصی فروشگاه فول کده می‌باشد؛ که به‌عنوان یک پلاگین مرکزی عمل کرده و ما تمامی محصولات وردپرسی خود را برروی آن منتشر می‌کنیم. به‌عبارتی، تمامی افزونه‌ها و قالب‌های وردپرسی که توسط ما ساخته شده باشند، وابسته به ووئین خواهند بود.

دانلود و نصب ووئین (Wueen)

بعد از آنکه افزونه‌ی مرتبط با ووئین از فروشگاه خریداری شود، در انتها و داخل جعبه‌ی دانلود، آخرین نسخه‌ی افزونه‌ی Wueen نیز به‌همراه افزونه‌ی خریداری شده قابل دانلود خواهد بود.


نصب ووئین:

نصب این افزونه نیز همانند سایر پلاگین‌ها بوده و هیچ تفاوتی ندارد. کافی است تا فایل zip افزونه را از بخش افزونه‌ها»افزودن»بارگزاری افزونه آپلود کرده و سپس از بخش افزونه‌ها»افزونه‌های نصب شده، آن را فعال نمایید.

بخش‌های مختف ووئین

پس از فعال‌سازی ووئین، گزینه‌های زیر در بخش منوی ادمین وردپرس (wp-admin) ظاهر می‌شوند:

اگر برروی ملکه ووئین یا وزارت‌خانه‌ها کلیک کنید، وارد صفحه‌ی اصلی تاج و تخت یا لیست وزارت خانه‌ها می‌شوید:

در این بخش، لیست افزونه‌های مرتبط با ووئین قرار می‌گیرند. هر افزونه‌ی مرتبط با ووئین، در سیستم تاج و تخت، به‌عنوان یک وزارت‌خانه تعریف می‌شود. از آن جهت که در حال حاظر هیچ وزارت‌خانه‌ی فعالی وجود ندارد، چیزی در تصویر بالا مشاهده نمی‌شود؛ ولی در صورت نصب افزونه‌های ووئین و فعال‌سازی آنها، این بخش به صورت زیر خواهد بود:

در اینجا چهار وزارت خانه مشاهده می‌شود. هر وزارت خانه شامل بخش‌های زیر می‌باشد:

 • آواتار: تصویر وزارت خانه یا وزیر مربوطه
 • سطح: نسخه یا همان ورژن
 • زیر نظر: شخص یا نهادی که وزارت خانه را ایجاد و راه‌اندازی کرده است (توسعه دهنده)
 • توضیحات: همان توضیحات موجود برای پلاگین در بخش افزونه‌ها

گزینه‌های هر وزارت خانه:

 • تصویب کردن/استیضاح کردن: مشخص می‌کند که آیا این وزارت خانه می‌تواند به کار خود ادامه دهد یا خیر. در واقع نوعی فعال و غیرفعال کردن افزونه است. رنگ سبز یعنی وزارت خانه منصوب نشده است (غیرفعال است) و رنگ بنفش یعنی وزارت خانه منصوب شده است (فعال است). در بالا، تمامی وزارت‌خانه‌ها منصوب شده و فعال هستند و به کار خود ادامه می‌دهند. افزونه پس از نصب بطور پیشفرض منصوب (فعال) نبوده و نیاز از که منصوب (فعال) شود.
 • قرار داد: شامل یک سری تنظیمات داخلی ووئین برای هر وزارت خانه که در ادامه توضیح خواهیم داد.
 • دفتر: هر وزارت‌خانه‌ای می‌تواند یک دفتر مرکزی برای خود داشته باشد. تنظیمات اصلی وزارت خانه از طریق دفتر آن انجام گرفته و ممکن است بخش‌های دیگری نیز داخل دفتر قرار داشته باشند.
 • آدرس: همان لینک افزونه است.
 • آیکون قفل: این آیکون، نماد وجود مجوز (لایسنس) برای دسترسی به وزارت خانه است. اگر قرمز باشد، یعنی لایسنس فعال نبوده و اگر سبز باشد، یعنی فعال است. با کلیک برروی آن می‌توان به بخش فعال و غیرفعال کردن لایسنس منتقل شد؛ که کد یا کلید لایسنس در آن بخش وارد می‌شود. در ادامه توضیحات مربوط به این مورد را خواهیم گفت.

سایر بخش‌ها (تب‌ها) فعلا طراحی نشدند.

نصب لایسنس

اگر وزارت‌خانه‌ای شامل لایسنس باشد، نمی‌تواند تصویب (فعال) شود؛ و در نتیجه کار نمی‌کند. همچنین اگر لایسنس وزارت‌خانه‌ای غیرفعال شود، ووئین به‌طور خودکار وزارت‌خانه را استیضاح (غیرفعال) خواهد کرد.

بخش لایسنس به‌صورت زیر می‌باشد:

بخش لایسنس وزارت‌خانه‌ها در تاج و تخت ملکه ووئین

کافیست تا کد یا کلید لایسنس دریافت شده را در کادر مورد نظر وارد کرده و برروی «فعال‌سازی» کلیک نمایید. صبر کنید تا پس از اتمام پردازش، نتیجه‌ی فعال‌سازی برایتان نمایش داده شود.

کلید لایسنس‌ها را از کجا بیاوریم؟

در ابتدا بهتر است جهت آشنایی با سیستم لایسنس فول کده، لینک زیر را مطالعه نمایید:

سیستم لایسنس فول کده

پس از خرید افزونه‌های تحت ووئین، می‌توانید کلید لایسنس خود را در لینک زیر از پنل کاربری فول کده مشاهده کنید:

مشاهده لایسنس‌ها

در این بخش لایسنس‌ها قابل جستجو هستند؛ و مشخصات آنها و اینکه برای کدام محصول می‌باشند، نمایش داده شده است. با کلیک برروی هرکدام، بایستی اطلاعات مورد نیاز را در صورت وجود داشتن وارد کنید. برای مثال، اگر افزونه‌ی وردپرس خریداری کرده‌اید، بایستی دامنه‌ی خود را برای لایسنس مورد نظر تعریف کرده و سپس کلید لایسنس را در وزارت خانه وارد نمایید. در صورتی که نام دامنه را برای لایسنس از پنل کاربری وبسایت فول کده ثبت نکنید، داخل ووئین فعال نخواهد شد.

نکته
اگر لایسنسی را غیرفعال کنید، وزارت به حالت استیضاح می‌رود؛ و در واقع غیرفعال می‌شود. سپس در صورت فعال‌سازی مجدد لایسنس، بایستی آن را انتصاب (فعال) کنید.

قرارداد وزارت خانه‌ها

این بخش برای هر وزارت‌خانه‌ای، در حال حاظر به صورت زیر است:

بخش قرارداد وزارت‌خانه‌ها در تاج و تخت ملکه ووئین

در واقع قرارداد، شامل تنظیمات عمومی هر پلاگین است. در زیر به توضیح هر بخش می‌پردازیم:

 • توکن‌های کاربر: این بخش فعلا برای عموم در دسترس نیست؛ لذا توضیح نمی‌دهیم.
 • کلید وب‌سرویس: اگر در کادر Secret Key یک عبارتی بنویسید، آن عبارت به‌عنوان یک رمز عمل کرده و در صورتی که از وب سرویس این وزارت استفاده شود، بایستی این رمز نیز ارسال شود؛ تا وب سرویس کار کند. در واقع این رمز برای افزایش امنیت وب‌سرویس‌های هر وزارت خانه است. توصیه می‌شود حتما از این مورد برای وب سرویس‌های خود استفاده کنید.
 • آی‌پی‌های مجاز وب‌سرویس: از این طریق نیز می‌توان مشخص کرد که چه آی‌پی‌هایی به وب سرویس وزارت‌خانه دسترسی دارند.

مثال: در افزونه‌ی وودیجی که یک اسکریپت برای هاست دانلود نیز دارد، می‌توان کلید وب سرویس و آی‌پی‌های مجاز را مشخص کرد.


منتظر وزارت‌خانه‌ها و نسخه‌های جدید ووئین باشید. 🙃

دانلود افزونه ووئین، دانلود افزونه وویین، دانلود افزونه وین، دانلود افزونه ووین، دانلود افزونه وئین، افزونه مرکزی وردپرس، چگونه افزونه وردپرس بسازیم، افزونه های هادی اکبرزاده، افزونه های فول کده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک