افزونه ووئین وردپرس – ملکه وردپرس Wueen WordPress Plugin

افزونه ووئین وردپرس – ملکه وردپرس Wueen WordPress Plugin

ووئین نام ملکه‌ی اول وردپرس است؛ و آمده است تا با تاج و تخت دنیای وردپرس شما را وارد دگرگونی‌های جدیدی کند. پس معطل نکرده و هم اکنون سلطنت را به دست ووئین بسپارید!

افزونه‌ی ووئین (Wueen)، در واقع عنوان افزونه‌ی اختصاصی فروشگاه فول کده می‌باشد؛ که به‌عنوان یک پلاگین مرکزی عمل کرده و ما تمامی محصولات وردپرسی خود را برروی آن منتشر می‌کنیم. به‌عبارتی تمامی افزونه‌ها و قالب‌های وردپرسی که توسط ما ساخته شده باشند، وابسته به ووئین خواهند بود.

دانلود و نصب ووئین (Wueen)

بعد از آنکه افزونه‌ی مرتبط با ووئین از فروشگاه خریداری شود، در انتها و داخل جعبه‌ی دانلود، آخرین نسخه‌ی افزونه‌ی Wueen نیز به‌همراه افزونه‌ی خریداری شده قابل دانلود خواهد بود.


نصب ووئین:

نصب این افزونه نیز همانند سایر پلاگین‌ها بوده و هیچ تفاوتی ندارد. کافی است تا فایل zip افزونه را از بخش افزونه‌ها»افزودن»بارگزاری افزونه آپلود کرده و سپس از بخش افزونه‌ها»افزونه‌های نصب شده، آن را فعال نمایید.

آپدیت ووئین:

با ارائه‌ی آپدیت جدید برای ووئین، نسخه جدید در داشبورد ادمین وردپرس نمایش داده شده و می‌توانید همانند سایر افزونه‌ها آن را بروزرسانی کنید. اما توجه داشته باشید که در حال حاظر افزونه‌های وابسته به ووئین چنین امکانی را نداشته و بایستی پس از ارائه‌ی آپدیت جدید برای افزونه‌های تحت ووئین، آن‌ها را از صفحه‌ی افزونه در وبسایت فول کده دریافت نمایید.

بخش‌های مختف ووئین

پس از فعال‌سازی ووئین، گزینه‌های زیر در بخش منوی ادمین وردپرس (wp-admin) ظاهر می‌شوند:

اگر برروی ملکه ووئین یا وزارت‌خانه‌ها کلیک کنید، وارد صفحه‌ی اصلی تاج و تخت یا لیست وزارت‌خانه‌ها می‌شوید:

در این بخش، لیست افزونه‌های مرتبط با ووئین قرار می‌گیرند. هر افزونه‌ی مرتبط با ووئین در سیستم تاج و تخت، به‌عنوان یک وزارت یا وزارت‌خانه تعریف می‌شود. از آن جهت که در حال حاظر هیچ وزارت‌خانه‌ی فعالی وجود ندارد، چیزی در تصویر بالا مشاهده نمی‌شود؛ ولی در صورت نصب افزونه‌های ووئین و فعال‌سازی آن‌ها از بخش افزونه‌ها، این بخش به صورت زیر خواهد بود:

در اینجا چهار وزارت خانه مشاهده می‌شود. هر وزارت خانه شامل بخش‌های زیر می‌باشد:

 • آواتار: تصویر وزارت خانه یا وزیر مربوطه
 • سطح: نسخه یا همان ورژن
 • زیر نظر: سازنده یا تیمی که وزارت خانه را ایجاد و راه‌اندازی کرده است (توسعه دهنده)
 • ناشر: منبعی که این وزارت‌خانه را منتشر کرده است (همانند فول کده)
 • توضیحات: همان توضیحات موجود برای پلاگین در بخش افزونه‌ها

گزینه‌های هر وزارت خانه:

 • منصوب کن/عزل کن: مشخص می‌کند که آیا این وزارت‌خانه می‌تواند به کار خود ادامه دهد یا خیر. در واقع نوعی فعال و غیرفعال کردن افزونه است. رنگ سبز یعنی وزارت خانه منصوب نشده است (غیرفعال است) و رنگ بنفش یعنی وزارت خانه منصوب شده است (فعال است). در بالا تمامی وزارت‌خانه‌ها منصوب شده و فعال هستند و به کار خود ادامه می‌دهند. هر افزونه‌ای پس از نصب بطور پیشفرض منصوب (فعال) نبوده و نیاز از که منصوب (فعال) شود.
 • قرار داد: شامل یک سری تنظیمات داخلیِ ووئین برای هر وزارت خانه که در ادامه توضیح خواهیم داد.
 • دفتر: هر وزارت‌خانه‌ای می‌تواند یک دفتر مرکزی برای خود داشته باشد. تنظیمات اصلی وزارت خانه از طریق دفتر آن انجام گرفته و ممکن است بخش‌های دیگری نیز داخل دفتر قرار داشته باشند.
 • آدرس: همان لینک افزونه است.
 • آیکون قفل: این آیکون نماد وجود مجوز (لایسنس) برای دسترسی به وزارت خانه است. اگر قرمز باشد یعنی لایسنس فعال نبوده و اگر سبز باشد یعنی فعال است. با کلیک برروی آن می‌توان به بخش فعال و غیرفعال‌کردن لایسنس منتقل شد؛ که کد یا کلید لایسنس در آن بخش وارد می‌شود. در ادامه توضیحات مربوط به این مورد را خواهیم گفت.

سایر سربرگ‌ها (تب‌ها) فعلا طراحی نشدند.

نصب لایسنس

اگر وزارت‌خانه‌ای شامل لایسنس باشد نمی‌تواند تصویب (فعال) شود؛ و در نتیجه کار نمی‌کند. همچنین اگر لایسنس وزارت‌خانه‌ای غیرفعال شود، ووئین به‌طور خودکار وزارت‌خانه را عزل (غیرفعال) خواهد کرد.

بخش لایسنس به‌صورت زیر می‌باشد:

بخش لایسنس وزارت‌خانه‌ها در تاج و تخت ملکه ووئین

کافیست تا کد یا کلید لایسنس دریافت شده را در کادر مورد نظر وارد کرده و برروی «فعال‌سازی» کلیک نمایید. صبر کنید تا پس از اتمام پردازش، نتیجه‌ی فعال‌سازی برایتان نمایش داده شود.

کلید لایسنس‌ها را از کجا بیاوریم؟

در ابتدا بهتر است جهت آشنایی با سیستم لایسنس فول کده، لینک زیر را مطالعه نمایید:

سیستم لایسنس فول کده

پس از خرید افزونه‌های تحت ووئین، می‌توانید کلید لایسنس خود را در لینک زیر از پنل کاربری فول کده مشاهده کنید:

مشاهده لایسنس‌ها

در این بخش لایسنس‌ها قابل جستجو هستند؛ و مشخصات آنها و اینکه برای کدام محصول می‌باشند نیز نمایش داده شده است. با کلیک برروی هرکدام، بایستی اطلاعات مورد نیاز را در صورت وجود داشتن وارد کنید. برای مثال اگر افزونه‌ی وردپرس خریداری کرده‌اید، بایستی دامنه‌ی خود را برای لایسنس مورد نظر تعریف کرده و سپس کلید لایسنس را در وزارت‌خانه وارد نمایید. در صورتی که نام دامنه را برای لایسنس از پنل کاربری وبسایت فول کده ثبت نکنید، داخل ووئین فعال نخواهد شد.

نکته
اگر لایسنسی را غیرفعال کنید، وزارت به حالت عزل شدگی رفته و در واقع غیرفعال می‌شود. سپس در صورت فعال‌سازی مجدد لایسنس، بایستی وزارت مرتبط با آن را مجدد منصوب کنید.
نکته
اگر قصد دارید تا از لایسنس نصب شده در دامنه‌ی دیگری استفاده نمایید، بایستی ابتدا لایسنس را در دامنه‌ی نصب شده غیرفعال نموده و سپس در صفحه مربوط به لایسنس دامنه خود را تغییر دهید.

قرارداد وزارت خانه‌ها

این بخش برای هر وزارت‌خانه‌ای در حال حاظر به صورت زیر است:

بخش قرارداد وزارت‌خانه‌ها در تاج و تخت ملکه ووئین

در واقع قرارداد شامل تنظیمات عمومی هر پلاگین است. در زیر به توضیح هر بخش می‌پردازیم:

 • توکن‌های کاربر: این بخش فعلا برای عموم در دسترس نیست؛ لذا توضیح نمی‌دهیم.
 • کلید وب‌سرویس: اگر در کادر Secret Key یک عبارتی بنویسید، آن عبارت به‌عنوان یک رمز عمل کرده و در صورتی که از وب سرویس این وزارت استفاده شود، بایستی این رمز نیز ارسال شود؛ تا وب سرویس کار کند. در واقع این رمز برای افزایش امنیت وب‌سرویس‌های هر وزارت خانه است. توصیه می‌شود حتما از این مورد برای وب سرویس‌های خود استفاده کنید.
 • آی‌پی‌های مجاز وب‌سرویس: از این طریق نیز می‌توان مشخص کرد که چه آی‌پی‌هایی به وب سرویس وزارت‌خانه دسترسی دارند.

نکته: در حال حاظر هیچ وزارت‌خانه‌ای از این بخش استفاده‌ای ندارد.


منتظر وزارت‌خانه‌ها و نسخه‌های جدید ووئین باشید. ?

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک