تبلیغات

آموزش بازگردانی وردپرس به نسخه قبلی (دانگرید وردپرس)

آموزش بازگردانی وردپرس به نسخه قبلی (دانگرید وردپرس)

آموزش بازگردانی وردپرس به نسخه قبلی
آموزش دانگرید وردپرس از روش دستی


همیشه برای رفع نقاط ضعف و بهبود وردپرس باید آنرا بروز نگه داریم. اما اگر در یکی از این بروزرسانی‌ها، نسخه جدید وردپرس مشکلاتی برای شما ایجاد کند، با قالب و افزونه‌های شما سازگار نباشد و… سایت شما را به هم میریزد. پس درنتیجه اولین کاری که انجام بدهید برگرداندن وردپرس به نسخه قبلی هست تا بازدیدکننده‌های سایت شما با مشکل مواجه نشوند. سپس می‌توانید به رفع مشکلات بپردازید تا مجدد وردپرس را آپدیت کنید. در ادامه برای دیدن آموزش دانگرید وردپرس با فول کده همراه باشید.

اقدامات لازم قبل از بازگردانی وردپرس

چون در این آموزش با فایل‌های هسته وردپرس سروکار داریم پس برای اطمینان قبل از شروع به مراحل آموزش، یک بک‌آپ (نسخه پشتیبان) کامل از سایت خود تهیه کنید.

آموزش بازگردانی وردپرس به نسخه قبلی به صورت دستی

روش‌های مختلفی برای دانگرید وردپرس وجود دارد که ما روش دستی انجام این کار را به شما آموزش می‌دهیم. حتی اگر بروزرسانی وردپرس باعث شده باشد پنل مدیریت و افزونه‌ها دچار مشکل شوند و دسترسی به آنها نداشته باشید تنها روشی که می‌تواند به داد شما برسد روش دستی است.

دانگرید کردن وردپرس به صورت دستی

  • مرحله اول : دانلود نسخه قبلی وردپرس

در این مرحله وارد لینک مخزن وردپرس شوید و نسخه قبلی وردپرس که برای شما مشکلی ایجاد نمیکرد را دانلود کنید.

لینک تمام نسخه‌های وردپرس
  • مرحله دوم : غیرفعال­ کردن تمام افزونه‌ها

تمام افزونه‌های فعال روی وردپرس را غیرفعال کنید. وارد پیشخوان وردپرس شوید و در بخش افزونه‌ها این کار را انجام دهید. اگر دسترسی به پنل مدیریت ندارید کافیست از طریق مدیریت فایل هاست خود نام پوشه پلاگین‌ها را عوض کنید تا افزونه‌ها غیرفعال شوند. (پس از اتمام آموزش و بازگشت به نسخه قبلی وردپرس مجدد نام پوشه را درست کنید تا افزونه‌ها را فعال کنید.)


  • مرحله سوم : حذف فایل‌های وردپرس جدید

در این مرحله از طریق FTP و یا مدیریت فایل هاست خود به محل نصب وردپرس بروید و فقط دو پوشه wp-admin و wp-includes را حذف کنید.

حذف دو پوشه وردپرس


  • مرحله چهارم : آپلود فایل‌های وردپرس قبلی

فایل وردپرس نسخه قبلی را که در مرحله اول دانلود کردید روی کامپیوتر خود استخراج کنید، پوشه wp-content را از آن حذف کنید و مجدد باقی فایل‌ها را zip (فشرده) کنید. فایل فشرده را در هاست آپلود کنید و آنرا استخراج کنید. تمام موارد جایگزین می‌شوند بجز پوشه wp-content که در فایل ما نبود و نباید جایگزین میشد.


  • مرحله آخر : ورود به مدیریت وردپرس و بروزرسانی دیتابیس

پس از انجام مراحل قبل وارد پیشخوان وردپرس خود شوید. بعد از ورود پیامی دریافت می‌کنید که باید محتوای دیتابیس را بروزرسانی کنید. بعد از به‌روزرسانی پایگاه داده کار شما به پایان می‌رسد.

غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار وردپرس

توجه داشته باشید که آپدیت خودکار وردپرس را غیرفعال کنید تا مجدد بصورت خودکار برزورسانی نشود و برای شما مشکل ایجاد نکند. برای انجام این کار قطعه کد زیر را داخل فایل config.php قرار دهید.

define( 'AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED', true );

  • توصیه می‌شود همیشه وردپرس خود را به جدیدترین نسخه بروزرسانی کنید.
  • پس مشکلات سایت خود را رفع کنید و سپس وردپرس را آپدیت کنید.

باکس دانلود نیم‌بها

  • پسورد (در صورت نیاز) www.fullkade.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات دانلود نظرات اشتراک