آموزش افزونه وودیجی وردپرس (نسخه قدیمی)

افزونه وودیجی که قبلا به معرفی آن در فول کده پرداخته شد، به شما کمک می‌کند تا بدون هیچ نگرانی خاصی به فروش فایل‌های خود در وردپرس پرداخته و همچنین امکانات جالبی را در اختیار داشته باشید.

دانلود وودیجی

در این صفحه، روند کار با این افزونه توضیح داده شده است.


برای مشاهده محتوا بایستی محصول «WooDigi – افزونه وودیجی وردپرس – محافظت از لینک دانلود ووکامرس و EDD» را خریداری کنید.
[/FK_L]

 • ویژگی href: لینک فایل مورد نظر (الزامی)
 • ویژگی product: آیدی محصول… اگر وارد بخش ویرایش محصول شوید، درلینک صفحه و مقابل post، آیدی محصول را مشاهده می‌کنید؛ یا آنکه در لیست محصولات و با بردن نشانگر ماوس برروی عنوان محصول، می‌توانید آیدی محصول را در مقابل شناسه مشاهده کنید. اگر این ویژگی را از شورت‌کد حذف کرده و یا مقدار آن را خالی بگذارید، به‌صورت پیشفرض، شناسه محصول فعلی جایگزین خواهد شد.
 • ویژگی release: همان قابلیت آغاز به‌کار در جعبه دانلود است. مشخص می‌کند که لینک چند ساعت پس از خرید نمایش داده شود.
 • ویژگی default: اگر لینک نمایش داده نشود، مقدار پیشفرض آن # است؛ که با این ویژگی می‌توان مقدار پیشفرضی برای لینک تعیین کرد.
 • ویژگی stream: اگر لینک شما یک ویدیوی mp4 است، با قرار دادن مقدار on برای این ویژگی، بجای دانلود، یک ویدیو پلیر ظاهر می‌شود؛ تا امکان پخش ویدیو را در اختیار کاربر قرار دهد.
 • ویژگی class: کلاس‌های css اضافی که می‌خواهید به div مربوطبه لینک اضافه شوند. (اختیاری)
 • ویژگی style_video: اگر استریم فعال باشه، می‌توانید در اینجا استایل خود را بنویسید تا برای تگ video اضافه شود.
  برای مثال تغییر طول و عرض ویدیو:
width: 100px; height: 100px;​​

اگر اطلاع کافی از استایل دهی ندارید، این نکته لازم به ذکر است که به‌جای واحد px (پیکسل)، از واحد درصد با علامت % نیز می‌توانید استفاده کنید.

 • ویژگی rel: تعیین مقدار ویژگی rel لینک (اختیاری)
  اگر استریم فعال باشد، این مورد کاربری ندارد
 • ویژگی target: تعیین مقدار ویژگی target لینک (اختیاری)
  اگر استریم فعال باشد، این مورد کاربری ندارد
 • ویژگی msg_notlogged: یک متن مشخص کنید تا اگر کاربر لاگین نشده بود، به‌جای لینک یا ویدیو نمایش داده شود.
  پیشفرض این متن را می‌توانید از تنظیمات تیغیر دهید.
 • ویژگی msg_notbought: یک متن مشخص کنید تا اگر کاربر محصول را خریداری نکرده باشد، به‌جای لینک یا ویدیو نمایش داده شود.
 • عبارت «عنوان لینک»: عنوان لینک (اختیاری: در صورت خالی بودن، عبارت «لینک» ظاهر می‌شود.)

نکته 1: لینک مورد نظر بایستی حتما در جعبه دانلود و یا لینک‌های خود ووکامرس وجود داشته باشد؛ در غیر این صورت شورت کد بالا کار نمی‌کند.

نکته 2: امکان استفاده از شورت‌کد در صورت عدم نمایش باکس دانلود نیز وجود دارد.

شورت کد لینک‌های امن عمومی

تصور کنید قصد دارید لینک دانلود دلخواهی که در یک صفحه قرار دارد، به صورت مستقیم برای کاربر نمایش داده نشده و رمزنگاری شود. علاوه‌بر این امکان محدود کردن لینک به آی‌پی کاربر و قرار دادن تاریخ انقضا نیز برای آن ممکن باشد! التبه امکان بررسی خرید و لاگین بودن کاربر در این شورت کد نیز برای نمایش لینک وجود دارد.

انجام چنین کاری توسط شورت‌کد زیر در وودیجی ممکن است:

[WUEEN minister="woodigi" function="secure" href="" product="" ip="on/off" expire="60" bought="on/off" login="on/off" stream="on/off" class="" rel="" target="" msg_notlogged="" msg_notbought=""]عنوان لینک[/WUEEN]

تمامی ویژگی‌های مربوط به شورت‌کد قبلی به‌جز release در این شورت‌کد قابل استفاده هستند. همچنین دو مورد جدید نیز وجود دارد:

 • ویژگی ip: اگر برابر on باشد، لینک به آِی‌پی کلاینت نیز محدود می‌شود. در غیر اینصورت، محدودیتی در آی‌پی وجود ندارد.
 • ویژگی expire: مشخص می‌کند که لینک پس از گذشت چه زمانی منقضی شود. این زمان برحسب دقیقه است. برای مثال عدد 60 یعنی آنکه 60 دقیقه پس از تولید شدن لینک، آن لینک منقضی خواهد شد.
 • ویژگی bought: اگر برابر on باشد، بررسی می‌شود که آیا محصول مشخص شده در ویژگی product خریدرای شده است یا خیر. در صورت خریداری نکردن، پیام مرتبط نمایش داده می‌شود. مقدار پیشفرض آن off است.
 • ویژگی login: اگر برابر on باشد، بررسی می‌شود که آیا کاربر وارد حساب کاربری خود شده است یا خیر. در صورت لاگین نشدن، پیام مرتبط نمایش داده می‌شود. مقدار پیشفرض آن off است.
 • ویژگی product: شناسه محصول را برای ویژگی bought مشخص می‌کنید؛ که اگر مشخص نشود، شناسه محصول فعلی در نظر گرفته خواهد شد.

نکته 1: اگر ویژگی expire مقداردهی شود، با رفرش شدن صفحه، لینک جدیدی براساس تاریخِ انقضایِ جدید تولید می‌شود.

نکته 2: در این شورت کد، وجود داشتن لینک در محصول مورد نظر بررسی نمی‌گردد. فقط می‌توانید بررسی کنید که اگر کاربر محصول را خریداری کرده باشد، لینک رمزنگاری شده به او نمایش داده شود.

دفتر وودیجی در بخش وزارت خانه‌ها

برای مشاهده تنظیمات عمومی وودیجی، طبق توضیحات افزونه ووئین، به بخش دفتر وودیجی مراجعه کنید:

در این بخش، توضیحات هر گزینه در زیر آن نوشته شده است. در ادامه موارد مهم گفته می‌شود. ولی پیشنهاد ما این است تا از بخش دفتر وودیجی، تنظیمات آن را یک به یک بررسی کرده و با آنها آشنا شوید.

روند تولید لینک ها

در بالا گفتیم که برای رمزنگاری لینک‌ها، کانفیگ WD_ENCRYPTION_PASSWORD را در وودیجی ریموت انجام دهید. آن پسورد را بایستی در این قسمت از تنظیمات، نیز قرار دهید.


لینک اصلی نمایش داده شود؟

در صورتی که هاست دانلود شما وب سرور آپاچی است، این گزینه را می‌توانید فعال کنید. در این حالت، لینک اصلی فایل به‌همراه پارامترهای رمزنگاری شده برای کاربر نمایش داده می‌شود؛ اما کاربر قادر به دانلود لینک بدون پارامترهای رمزنگاری شده نیست.

محدودیت لینک‌ها

برای روند فروش آزاد، لینک‌ها می‌توانند محدودیت دانلود داشته باشند. بدین صورت که برای آن‌ها می‌توان تاریخ انقضا و تعداد دانلود تعیین کرد. بصورت پیشفرض بررسی تعداد دانلود وودیجی غیرفعال است که از بخش تنظیمات می‌توانید آن را فعال کنید. توجه داشته باشید که محدودیت لینک‌ها برای حالت فروش باکس دانلود بررسی نمی‌شوند. اما می‌توان از باکس دانلود زماندار استفاده کرد.

لیست ریموت‌ها

شاید بخواهید علاوه‌بر استفاده از وودیجی ریموت، لینک‌هایی را نیز در هاست دیگر یا هاست دانلود اصلی سایت قرار دهید. در این صورت جهت جلوگیری تغییر لینک، بایستی لینک وودیجی ریموت مورد نظر خود را در بخش «لیست ریموت‌ها» اضافه کنید.

توجه: در صورتی که وودیجی ریموت را در پوشه‌ی داخلی (یعنی جایی غیر از ریشه هاست) نصب کرده باشید، بایستی حتما مسیر آن را در لیست ریموت‌ها وارد کنید.

این توضیحات با هر آپدیت وودیجی به‌روز رسانی می‌شوند.
[/WUEEN]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک