تبلیغات

آموزش افزونه وودیجی وردپرس

آموزش افزونه وودیجی وردپرس

افزونه وودیجی که قبلا به معرفی آن در فول کده پرداخته شد، به شما کمک می‌کند تا بدون هیچ نگرانی خاصی به فروش فایل‌های خود در وردپرس بپردازید…

دانلود وودیجی

اکنون قصد توضیح روند کار با این افزونه را داریم …

نصب افزونه وودیجی

از صفحه‌ی افزونه، لینک‌های موجود را دانلود کنید. که به ترتیب شامل خود افزونه وودیجی برای وردپرس، اسکریپت وودیجی ریموت برای هاست دانلود و افزونه ووئین برای وردپرس است.

1. افزونه‌ی ووئین و  وودیجی وردپرس را به‌ترتیب برروی وردپرس نصب کنید. در مورد ووئین حتما لینک زیر را مطالعه کنید؛ در غیر این صورت ادامه مراحل گنگ و نامفهوم خواهد بود:

افزونه ملکه ووئین وردپرس

3. وودیجی ریموت قرار نیست برروی وردپرس نصب شود؛ این اسکریپت را برروی هاست دانلود مورد نظر خود نصب می‌کنید. فایل zip اسکریپت را در هاست دانلود آپلود کرده و آن را استخراج (ٍExtract) کنید.

  • می‌توانید اسکریپت را در ریشه‌ی هاست (public_html) و یا پوشه‌های داخلی نصب کنید.
  • در صورتی که وودیجی ریموت را در پوشه‌ای نصب کرده‌اید، بایستی حتما آن را در بخش تنظیمات وودیجی به‌عنوان ریموت تعریف کنید. در ادامه با روش انجام این کار آشنا خواهیم شد.

پیکربندی وودیجی ریموت

پیکربندی وودیجی ریموت کار پیچیده‌ای نبوده و بسیار ساده است. برای انجام این کار، کافیست تا فایل «config.php» مربوط به اسکریپت وودیجی ریموت که داخل پوشه‌ی «my-customs» قرار دارد را ویرایش کنید. داخل این فایل، قسمت‌های مختلفی وجود دارند؛ که با توجه به نیاز خود، می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید. در زیر، قسمت‌های مختلف توضیح داده شده‌اند:

<?php

// SHOP URL
define('WD_SHOP_URL', 'https://fullkade.com');

// WUEEN SECRET KEY
define('WD_API_SECRET', '');

// WUEEN SECRET KEY
define('WD_ENCRYPTION_PASSWORD', 'FuLLKade.IR');

// IGNORED FOLDERS
define('WD_IGNORED_DIRS', ['my-class', 'my-customs', 'my-functions', 'my-lib']);

// IGNORED FILE EXTENSIONS (FORMATS)
define('WD_IGNORED_EXTENSIONS', ['php', 'html', 'css']);

// DEBUG
define('WD_DEBUG', false);

WD_SHOP_URL: آدرس فروشگاه شما به‌طور کامل؛ برای مثال:

define('WD_SHOP_URL', 'https://fullkade.com');توجه کنید که منظور از آدرس فروشگاه، مسیری است که وردپرس فروشگاه در آن نصب شده است؛ لذا ممکن است آدرس فروشگاه شما، چیزی همانند https://shop.fullkade.com و یا https://fullkade.com/shop باشد.

WD_API_SECRET: در توضیحات افزونه‌ی ملکه ووئین، اشاره شد که بخش «قرار داد» در هر وزارت خانه وجود دارد؛ که در آن می‌توان کلید یا رمزی را برای وب سرویس جهت افزایش امنیت آن تعیین کرد. اگر برای وودیجی چنین چیزی را در قرارداد تعیین کرده باشید، بایستی آن را برای وودیجی ریموت نیز در این قسمت وارد کنید. برای مثال اگر رمز ما برابر 0123456789 باشد، تنظیمات کانفیگ به‌صورت زیر خواهد بود:

define('WD_API_SECRET', '0123456789');

WD_ENCRYPTION_PASSWORD: پسورد رمزنگاری لینک‌ها که به‌صورت پیشفرض FuLLKade.IR است. حتما آن را تغییر دهید. همچنین از بخش تنظیمات وودیجی در وردپرس نیز بایستی آن را تغییر دهید و برای هر دو مقدار یکسانی را اعمال کنید.

WD_IGNORED_DIRS: پوشه‌هایی که قصد ندارید فایلی درون آن‌ها جهت دانلود قرار دهید.

WD_IGNORED_EXTENSIONS: فرمت فایل‌هایی که قصد ندارید به فروش برسند. البته برخی از فایل‌هایی مثل js، css و jpg، چه در اینجا قرار داده شوند و چه قرار داده نشوند، قابل فروش نیستند. اما فایل‌های فشرده مثل rar و zip یا فایل‌های دیگری مثل apk قابل فروش هستند. فایل‌هایی مثل jpg را نیز بهتر است برای فروش بصورت فشرده دربیاورید.

دسترسی پوشه فایل‌های دانلودی

درصورتی که وب سرور شما آپاچی نیست، پوشه‌ای که قصد دارید فایل‌های خود را درون آن قرار دهید، بایستی دسترسی 700 داشته باشد. بدین منظور از کنترل پنل دایرکت ادمین یا سی پنل خود اقدام کرده دسترسی به پوشه فایل‌های خود را برروی 700 تنظیم کنید.

چگونه فایل‌ها را برای فروش قرار دهیم؟!

فروش فایل توسط وودیجی بسیار ساده است. برای فروش فایل، در تنظیمات هر محصولی، یک سربرگ وودیجی وجود دارد؛ که از طریق آن می‌توان روند فروش محصول را تعیین کرد. در حال حاظر، پنج نوع روند فروش وجود دارد؛ که هرکدام از آن‌ها در «صفحه وودیجی» توضیح داده شده‌اند:


برای ایجاد یک محصول، فایل مورد نظر خود را در مسیر وودیجی ریموت و داخل پوشه‌ی دلخواهتان آپلود کنید. بهتر است از پوشه‌های خود اسکریپت استفاده نکیند؛ و همچنین توجه داشته باشید که آن پوشه، در فایل کانفیگ مسدود نشده باشد. در نهایت فرض کنید که لینک فایل، به‌صورت زیر می‌باشد:

http://dl.fullkade.com/uploads/test.zip

یک محصول جدید ایجاد کنید. از بخش اطلاعات محصول، تیک گزینه‌ی «دانلودی» و ترجیحا «مجازی» را فعال کنید. سپس در لیست، از بخش وودیجی می‌توانید روند فروش محصول را تعیین کنید. همانطور که در بالا نیز گفته شد، چند مورد وجود دارد که هرکدامشان در صفحه وودیجی توضیح داده شده‌اند. آن موردی که می‌خواهید را انتخاب کرده و سپس با توجه به مورد انتخاب شده، توضیحات آن را مطالعه کرده و طبق توضیحات، لینک را در بخش همگانی یا باکس دانلود وودیجی قرار دهید. بهتر است از سربرگ «فهرست موجودی»، تیک گزینه‌ی «فروش تکی» را هم فعال کنید؛ تا در هر بار، کاربر فقط بتواند یک بار این محصول را به سبد خرید خود اضافه کند (البته این به خودتان بستگی دارد).

به‌همین سادگی محصول آماده‌ی انتشار است.

جعبه دانلود وودیجی چیست؟

یک روند فروش به نام باکس دانلود (جعبه دانلود) وجود دارد؛ که در انتهای محصول نمایش داده می‌شود؛ و البته شما می‌توانید آن را با استفاده از المنتور و یا مستندات وودیجی، در قسمت دلخواه خود قرار دهید. جعبه‌ی دانلود، شامل دو بخش عادی و دوره‌ی آموزشی است. تفاوت بخش دوره‌ی آموزشی با لینک‌های عادی، وجود فیلد «زمان» و «قفل» می‌باشد؛ که فیلد قفل برای رایگان کردن و پولی کردن لینک می‌باشد. اگر فیلد قفل تیک زده شود، برچسب رایگان برای آن لینک نمایش داده خواهد شد؛ در غیر این صورت، برچسب نقدی نمایش داده می‌شود. همچنین لینک‌هایی که برچسب رایگان برای آن‌ها فعال است را بایستی در مسیر خارج از «وودیجی ریموت» قرار دهید؛ چرا که لینک‌های جعبه‌ی دانلود، قبل از خرید محصول نمایش داده نمی‌شوند.

شورت کد لینک‌های جعبه دانلود

فرض کنید قصد استفاده از جعبه‌ی دانلود را ندارید؛ و یا آنکه می‌خواهید لینک را خارج از محصول قرار دهید؛ مثلا در یک برگه! به این صورت که کاربر، پس از خرید محصول مورد نظر، بتواند آن لینک را دانلود کند. برای چنین شرایطی، شورت‌کد زیر را در نظر گرفتیم:

[WUEEN minister="woodigi" function="link" href="" product="" class="" rel="" target=""]عنوان لینک[/WUEEN]

  • ویژگی href: لینک فایل مورد نظر (الزامی)
  • ویژگی product: آیدی محصول… اگر وارد بخش ویرایش محصول شوید، درلینک صفحه و مقابل post، آیدی محصول را مشاهده می‌کنید؛ یا آنکه در لیست محصولات و با بردن نشانگر ماوس برروی عنوان محصول، می‌توانید آیدی محصول را در مقابل شناسه مشاهده کنید. اگر این ویژگی را از شورت‌کد حذف کرده و یا مقدار آن را خالی بگذارید، به‌صورت پیشفرض، شناسه محصول فعلی جایگزین خواهد شد.
  • ویژگی class: کلاس‌های css اضافی که می‌خواهید به لینک اضافه شوند. (اختیاری)
  • ویژگی rel: تعیین مقدار ویژگی rel لینک (اختیاری)
  • ویژگی target: تعیین مقدار ویژگی target لینک (اختیاری)
  • عبارت «عنوان لینک»: عنوان لینک (اختیاری: در صورت خالی بودن، عبارت «لینک» ظاهر می‌شود.)

نکته: لینک مورد نظر بایستی در جعبه دانلود محصول قرار داشته باشد؛ در غیر این صورت شورت کد بالا کار نمی‌کند.

دفتر وودیجی در بخش وزارت خانه‌ها

برای مشاهده تنظیمات عمومی وودیجی، طبق توضیحات افزونه ووئین، به بخش دفتر وودیجی مراجعه کنید:

در این بخش، توضیحات هر گزینه در زیر آن نوشته شده است. در ادامه موارد مهم گفته می‌شود. ولی پیشنهاد ما این است تا از بخش دفتر وودیجی، تنظیمات آن را یک به یک بررسی کرده و با آنها آشنا شوید.

روند تولید لینک ها

در بالا گفتیم که برای رمزنگاری لینک‌ها، کانفیگ WD_ENCRYPTION_PASSWORD را در وودیجی ریموت انجام دهید. آن پسورد را بایستی در این قسمت از تنظیمات، نیز قرار دهید.


لینک اصلی نمایش داده شود؟

در صورتی که هاست دانلود شما وب سرور آپاچی است، این گزینه را می‌توانید فعال کنید. در این حالت، لینک اصلی فایل به‌همراه پارامترهای رمزنگاری شده برای کاربر نمایش داده می‌شود؛ اما کاربر قادر به دانلود لینک بدون پارامترهای رمزنگاری شده نیست.

محدودیت لینک‌ها

برای روند فروش آزاد، لینک‌ها می‌توانند محدودیت دانلود داشته باشند. بدین صورت که برای آن‌ها می‌توان تاریخ انقضا و تعداد دانلود تعیین کرد. بصورت پیشفرض بررسی تعداد دانلود وودیجی غیرفعال است که از بخش تنظیمات می‌توانید آن را فعال کنید. توجه داشته باشید که محدودیت لینک‌ها برای حالت فروش باکس دانلود بررسی نمی‌شوند. اما می‌توان از باکس دانلود زماندار استفاده کرد.

لیست ریموت‌ها

شاید بخواهید علاوه‌بر استفاده از وودیجی ریموت، لینک‌هایی را نیز در هاست دیگر یا هاست دانلود اصلی سایت قرار دهید. در این صورت جهت جلوگیری تغییر لینک، بایستی لینک وودیجی ریموت مورد نظر خود را در بخش «لیست ریموت‌ها» اضافه کنید.

توجه: در صورتی که وودیجی ریموت را در پوشه‌ی داخلی (یعنی جایی غیر از ریشه هاست) نصب کرده باشید، بایستی حتما مسیر آن را در لیست ریموت‌ها وارد کنید.


این توضیحات در آینده کامل‌تر خواهند شد … همچنین به‌زودی مستندات وودیجی نیز ارائه می‌شود.

آموشز افزونه وودیجی، راهنمای کامل افزونه وودیجی، فروش دوره آموزشی در وودیجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک