آموزش آپدیت تلگرام دسکتاپ از داخل برنامه + غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار

آموزش آپدیت تلگرام دسکتاپ از داخل برنامه + غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار

برای آپدیت تلگرام دسکتاپ، نیازی نیست که آن را از سایت‌ها دانلود کنید؛ تنها کافیست تا از خود تلگرام نسبت به این کار اقدام کنید. مزیت اصلی این کار نسبت به روش دانلود همیشگی این است که تلگرام تنها اقدام به دانلود بخش آپدیت کرده و کل برنامه را از اول بارگیری نمی‌کند. بنابراین حجم کمتری نسبت به قبل استفاده می‌شود.

مراحل کار

 1. از منوی تنظیمات، وارد بخش Settings (تنظیمات) شوید.
 2. وارد بخش Advanced شوید.
 3. به انتهای این بخش اسکرول کنید تا به بخش Version and Updates برسید. البته این بخش گاهی به‌جای انتهای صفحه، در ابتدا نیز قرار دارد.
 4. اگر گزینه‌ی Update automatically فعال باشد، بدین معناس که تلگرام برروزرسانی را بطور خودکار بررسی کرده و در پس زمینه اقدام به دانلود می‌کند. همچنین نسخه فعلی در زیر این گزینه قرار گرفته است؛ از طرفی اگر این گزینه فعال نباشد، دو گزینه‌ی بعدی نمایش داده نمی‌شوند.
 5. اگر Install beta versions فعال باشد، تلگرام نسخه‌های آزمایشی را نیز برایتان در نظر می‌گیرند. نسخه‌های بتا در واقع نسخه‌های جدیدی هستند که هنوز بطور رسمی در اختیار همه قرار نگرفته‌اند؛ ولی کاربرانی که قصد دارند تا در حالت آزمایشی از این امکانات جدید استفاده کنند، می‌توانند تیک این گزینه را فعال کنند.
 6. اگر برروی Check for updatesکلیک کنید، تلگرام بررسی می‌کند که آیا آپدیتی وجود دارد یا خیر. در این هنگام پیام Checking for updates بصورت زیر در زیر Update automatically نمایش داده می‌شود:

  اگر پیام شکستی مثل Update check failed 🙁 ظاهر نشود؛ و یا پیام Latest version is installed مبنا برنصب بودن آخرین نسخه ظاهر نشود، تلگرام اقدام به دانلود می‌کند؛ که در این صورت  Downloading update نمایش داده خواهد شد:

  در نهایت اگر دانلود به اتمام برسد، گزینه‌ی UPDATE TELEGRAM نمایان می‌شود:

  با کلیک برروی آن، تلگرام جهت بروزرسانی ریستارت خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک