سیستم لایسنس فول کده

برای جلوگیری از نشر غیرمجاز برخی از محصولات نرم افزاری، توسعه‌دهندگان به استفاده از سیستم قفل‌گذاری تحت لایسنس می‌پردازند. بدین صورت که کاربر پس از خرید آن محصول، یک روش فعال‌سازی معمولا به‌صورت یک کلید یا رمز عبور دریافت کرده و سپس آن را در نرم افزار مورد نظر وارد می‌کند؛ پس از وارد کردن این کلید و فعال سازی لایسنس، می‌تواند از کل نرم افزار یا برخی از امکانات قفل شده‌ی آن استفاده نماید.

محصولات ما نیز از این قاعده مستثنا نیستند. برخی از نرم افزارهای ما نیز که در فروشگاه منتشر شوند شامل لایسنس خواهند بود. اگر محصولی در فروشگاه ما لایسنس داشته باشد، آیکون لایسنس در بخش نشان‌های محصول به رنگ روشن نمایش داده می‌شود.

در ادامه به نحوه دریافت لایسنس پس از خرید محصول و همچنین فعال سازی آن می‌پردازیم.

دریافت لایسنس محصولات فول کده

برای دریافت لایسنس پس از خرید یک محصول لایسنس‌دار، کافیست تا از «پنل کاربری» به بخش «لایسنس‌ها» وارد شده ویا از لینک زیر استفاده نمایید:

ورود به بخش لایسنس‌ها

در این بخش لیست تمامی لایسنس‌های شما نمایش داده می‌شود. برای دریافت کد لایسنس، بایستی برروی آیتم لایسنس مورد نظر کلیک کرده و وارد صفحه‌ی مربوط به آن شوید. همچنین هر لایسنس در این لیست شامل موارد زیر می‌باشد:

 • شماره لایسنس: یک عدد یا شناسه‌ی یکتا
 • عنوان محصول مربوطه: محصولی که این لایسنس در ارتباط با آن می‌باشد
 • دامنه: اگر لایسنس برای فعال‌سازی نیاز به دامنه داشته باشد، عبارت «ثبت کنید» نمایش داده می‌شود. در غیر این صورت، عبارت «لازم نیست» نمایش داده می‌شود.
 • مک آدرس: اگر لایسنس برای فعال‌سازی نیاز به مک آدرس سیستم داشته باشد، عبارت «ثبت کنید» نمایش داده می‌شود. در غیر این صورت، عبارت «لازم نیست» نمایش داده می‌شود.
 • آی پی: اگر لایسنس برای فعال‌سازی نیاز به آی پی داشته باشد، عبارت «ثبت کنید» نمایش داده می‌شود. در غیر این صورت، عبارت «لازم نیست» نمایش داده می‌شود.
نکاتی در ارتباط با لایسنس‌ها

 • محصولات تحت وب همانند یک اسکریپت PHP، قالب، پلاگین وردپرس و …، فقط نیاز به دامنه دارند.
 • برای وارد کردن دامنه، مک آدرس و آی پی، بایستی برروی آیتم لایسنس کلیک کرده و وارد صفحه لایسنس شوید.
 • برای دریافت کد لایسنس، بایستی برروی آیتم لایسنس کلیک کرده و وارد صفحه لایسنس شوید.
 • اطلاعاتی از جمله دامنه، مک آدرس و آ‌ی‌پی پس از ثبت شدن همواره قابل تغییر هستند؛ اما اگر قبلا آن‌ها را در جایی نصب کرده باشید، بایستی در ابتدا آن را غیرفعال نمایید.
 • دامنه بایستی بدون WWW ثبت شود. همچنین اگر نرم افزار خود را در ساب دومین نصب می‌کنید، بایستی ساب دومین را ثبت نمایید.
 • توجه داشته باشید که بدون ثبت دامنه و سایر اطلاعات خواسته شده، لایسنس مورد نظر فعال نخواهد شد.

فعال سازی لایسنس محصولات مختلف

در اینجا نحوه‌ی فعال‌سازی لایسنس محصولات مختلف توضیح داده می‌شود. برای مشاهده توضیحات، برروی آن‌ها کلیک کنید.

افزونه های وردپرس تحت ووئین

توضیحات در «این لینک» آمده است.

اسکریپت‌های PHP (سیستم لایسنس 1.0.0)

نکته: افزونه‌ها و قالب‌های سیستم‌های مدیریت محتوا همانند وردپرس، شامل این نوع نمی‌باشد.

اسکریپت‌های تحت وب که با زبان PHP نوشته شده‌اند، در صورتی که از سیستم لایسنس فول کده استفاده نمایند، موقع اجرای اسکریپت با صفحه زیر روبرو خواهید شد:

[caption id="attachment_120822" align="aligncenter" width="1116"]صفحه نصب لایسسنس اسکریپت‌های PHP صفحه نصب لایسسنس اسکریپت‌های PHP[/caption]

 • در اینجا بایستی کلید لایسنس را وارد کرده و برروی فعال‌سازی کلیک نمایید.
 • در صورت فعال شدن، به صفحه نرم افزار منتقل شده و در غیر اینصورت نیز با خطا مواجه می‌شوید.
 • پس از فعال‌سازی، فایلی با پسوند lic در مسیر اصلی اسکریپت یا پوشه‌های داخلی ایجاد خواهد شد. به‌هیچ عنوان این فایل را حذف و یا دستکاری نکنید؛ در غیر اینصورت، لایسنس شما دچار مشکل خواهد شد. همچنین از این فایل بکاپ تهیه کنید.

ماژول ionCube برای محصولات PHP

یک یا چند فایل از محصولات تحت وبی که با زبان PHP نوشته شده باشند در صورت استفاده از سیتسم لایسنس فول کده، معمولا با استفاده از ionCube کدگذاری شده‌اند؛ لذا نیاز است که ماژول Ioncube Loader در هاست شما فعال باشد. البته گرچه این ماژول برروی تمامی سرورهای استاندارد امروزی وجود دارد؛ اما اگر با خطایی مثل The file is corrupted مواجه شدید، با شرکت هاستینگ سایت خود تماس گرفته و از فعال بودن این ماژول مطمئن شوید.

نکته: اگر محصولی نیاز به ionCube داشته باشد، نشان ionCube با آیکون برای آن فعال خواهد بود.


این مطلب در آینده بروزرسانی خواهد شد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک