تبلیغات

آموزش محافظت از لینک های دانلود ووکامرس در هاست دانلود

آموزش محافظت از لینک های دانلود ووکامرس در هاست دانلود
دیگر نگران فروش فایل‌های خود در ووکامرس نباشید!

همانطور که می‌دانید، در افزونه‌ی ووکامرس که برای ساخت فروشگاه اینترنتی به کار می‌رود، امکان فروش فایل‌های دانلودی نیز وجود دارد؛ اما اگر فایل خود را در هاست دانلود (هاستی به جز هاست اصلی فروشگاه) قرار دهید، احتمالا برای حفاظت از لینک‌های اصلی محصولات خود، حالت «اجبار به دانلودها» را از تنظیمات ووکامرس فعال کنید. اما فعال کردن این حالت راه چاره نیست! در ادامه با ما همراه باشید تا به علت آن بپردازیم.

مشکلات اجبار به دانلودها در ووکامرس

با فعال کردن این گزینه، ووکامرس پس از فروش محصولات دانلودی به مشتری، یک لینک داخلی تولید کرده و کاربر با کلیک برروی آن، می‌تواند فایل محصول را دریافت کند؛ و دیگر قادر به مشاهده‌ی لینک اصلی نخواهد بود. اما این کار، مشکل بزرگتری برای سرور فروشگاه شما به‌وجود می‌آورد:

  • پهنای باند هاست اصلی فروشگاه نیز علاوه‌بر پهنای باند هاست دانلود، درگیر می‌شود. چراکه فایل موجود در هاست دانلود، توسط هاست فروشگاه دریافت شده و به تدریج به مشتری تحویل داده می‌شود.
  • فشار زیادی برروی فروشگاه شما وارد خواهد شد! چراکه فایل موجود در هاست دانلود، به تدریج توسط هاست اصلی فروشگاه دریافت شده و در مموری قرار می‌گیرد؛ و این فایل به‌تدریج به مشتری تحویل داده می‌شود. این مورد در زمان دانلود فایل‌های حجیم اهیمت بالایی دارد.
  • فایل به هنگام دانلود، فاقد قابلیت توقف و ادامه‌ی دانلود است. اگر کاربر با نرم افزاری مثل IDM فایل را دانلود کند، دیگر نمی‌تواند آن را متوقف کرده و بعدا دانلود کند.
  • قابلیت دانلود چند بخشی فایل وجود ندارد. برای مثال نرم افزار IDM، امکان دانلود فایل از چند بخش مختلف را فراهم کرده و بدین گونه، مدت زمان دریافت فایل کمتر می‌شود؛ که این قابلیت در حالت گفته شده وجود ندارد.
  • اگر مشتری لینک دانلود را به اشخاص دیگری بدهد، آن اشخاص نیز قادر به دانلود آن خواهند بود! و لینک محدودیتی ندارد؛ مگر آنکه فقط محدودیت تعداد و زمان دانلود برای آن مشخص کنید.

اما چگونه این مشکلات را حل کنیم؟!

آموزش حل مشکل اجبار به دانلودها در ووکامرس

ما برای حل این مشکل، افزونه‌ی وودیجی (Woodigi) را توسعه داده‌ایم. وودیجی نه تنها قادر به حل مشکلات بالا خواهد بود؛ بلکه امکانات دیگری را نیز به فروشگاه فایل شما اضافه کرده و فرآیند فروش فایل را بهبود می‌بخشد. برای مثال به کمک وودیجی، شما قاقدر به فروش محصولات تکی یا آپدیتی و دوره‌های آموزشی نیز خواهید بود. امکانات بیشتری نیز به مرور در نسخه‌های آینده اضافه خواهند شد.

کد تخیف ویژه: FuLLK_30 (تخفیف 30 درصدی تا مدت محدود)

خرید افزونه از فروشگاه

ویدیوی نصب و راه اندازی

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

علاقه‌مند به اشتراک‌گذاری اطلاعات در هر زمینه‌ای که امکانش باشه 🙃

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

    دیدگاه های این پست بسته شده است.

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک