انیمه OVA چیست؟ فصل او وی ای در دانلود فیلم و سریال

انیمه OVA چیست؟ فصل او وی ای در دانلود فیلم و سریال

OVA (بخوانید: اُ‌و وی اِی)، مخفف عبارت Original Video Animation است؛ که درژاپنی، オリジナル・ビデオ・アニメーション یا orijinaru bideo animēshon) تلفظ شده و همچنین گاهی اوقات، به‌صورت OAV نیز مخفف می‌شود؛ که از عبارت Original Animated Video گرفته شده است.

این واژه‌ی ژاپنی، برای انیمه‌هایی اطلاق می‌شود که بدون اینکه برای اولین بار بر روی تلویزیون یا در سینماها نمایش داده شوند، مستقیماً برروی ویدیو و رسانه‌ی خانگی منتشر شده‌اند! عنوان‌های اُوی‌اِی، برای اولین بار بر روی کاست VHS (سیستم ویدیوی خانگی) در دسترس بودند؛ و بعدها با محبوب شدن، بر روی دیسک‌های لیزری و سرانجام بر روی دی‌وی‌دی در دسترس قرار گرفتند.

OVA ها معمولاً به دلیل بودجه بالا و زمان بیشتری که برای تولید انیمه اختصاص داده می‌شود، دارای کیفیت بالاتری نسبت به سریال‌های تلویزیونی هستند. همچنین به جز تعداد معدودی استثناء، تمام انیمه‌های شهوت‌انگیز به علت محتویاتشان که برای سینما و تلویزیون مناسب نیستند، به‌صورت اُوی‌اِی منتشر می‌شوند. از تابستان 2008 نیز عبارت اُواِی‌دی،  منسوب گردید به اُوی‌اِی‌هایی گفته شود که بر روی دی‌وی‌دی و به همراه مانگای (کمیک ژاپنی) آن‌ها منتشر می‌گردید.

مثال‌هایی برای انیمه‌های اُوی‌اِی می‌توان به بایبل بلک، انیماتریکس و فولی کولی اشاره داشت.

تفاوتو OVA و OAV چیست؟

OVA و OAV مترادف یکیدگر هستند. دلیل داشتن دو واژه‌ی مخفف یا اختصاصی، تاریخی است؛ در حال حاضر، هم ژاپن و هم کشورهای انگلیسی زبان، از «OVA» به‌عنوان عبارت رسمی استفاده می‌کنند.

شاید بتوان گفت که به دلیل اصطلاح «Adult Video» (که دلالت بر پورنوگرافی یا مواد بالغ دارد) و امکان سردرگمی با اصطلاح مشترک فیلم / انیمیشن “Audio/Visual”، دو حرف آخر برای شکل دادن OVA (اصلی انیمیشن ویدیویی) مورد استفاده قرار گرفت.

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده ۱ دیدگاه

    1. مهیلا کاربر عضو گفت:

      سلام. ممنون از توضیحتون خیلی کامل و واضح بود

      71
توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک