اشتباهات ایمپاسترها در بازی امانگ اس و کارهایی که نباید انجام دهند

اشتباهات ایمپاسترها در بازی امانگ اس و کارهایی که نباید انجام دهند

ایمپاستر (Imposter) شدن در بازی امانگ آس (Among Us) را می‌توان جذاب‌ترین حالت این بازی چندنفره دانست؛ اما اگر نتوانید برخی از مسائل را زمانی که ایمپاستر هستید رعایت کنید، احتمال زیاد بازی به زیان شما تمام شود. ولی اگر این مسائل را رعایت کرده و کارهای اشتباه را انجام ندهید، بازی به نفع شما جلو رفته و خواهید توانست تا تمامی افراد سفینه را قتل عام کرده و در کشتار خود موفق شوید.

در ادامه، نکاتی را بیان می‌کنیم و با رعایت کردن آنها می‌توانید یک ایمپاستر حرفه‌ای شوید.

1. جلوی دیگران ونت نکنید

ونت‌ها یا همان دریچه‌هایی که در بخش‌های مختلف سفینه روی زمین قرار دارند، می‌توانند کمک بسیار خوبی برای ایمپاسترها باشند؛ قاتل‌ها می‌توانند بدون این‌که دیده شوند، در سراسر نقشه حرکت کنند و از یک اتاق به اتاق بعدی، جابه‌جا شوند. همچنین بعد از کشتن هم‌تیمی‌ها، امکان رفتن ایمپاستر به اتاق دیگر و انجام فیک تسک وجود دارد که کسی به قاتل واقعی مشکوک نشود. نکته‌ی مهم درمورد استفاده از دریچه‌ها آن است که ایمپاسترها به هیچ عنوان نباید در مکانی که افراد دیگر هم در آن حضور دارند، به اصطلاح وِنت کنند. از آن‌جایی که فقط ایمپاستر می‌تواند از دریچه‌ها استفاده کند، در صورت دیده شدن توسط هم‌تیمی‌ها، قطعا از بازی حذف می‌شوید.

کارهایی که یک ایمپاستر نباید در Among Us انجام دهد

2. تخریب دستگاه‌ها را فراموش نکنید

قاتل‌های حرفه‌ای امانگ آس برنامه‌ریزی نسبتا دقیقی برای استفاده از Sabotage یا همان تخریب دستگاه‌های مختلف سفینه دارند. شاید استفاده از این گزینه در برخی موقعیت‌های عجیب، شک برانگیز باشد اما در عین حال می‌تواند مسیر بازی را به نفع ایمپاستر تمام کند؛ ایمپاستر می‌تواند با استفاده از تخریب‌هایی که انجام می‌دهد، برای خود زمان بخرد و زمانی که هم‌تیمی‌ها نگران درست کردن خرابکاری او هستند، در جای درست کسی را بکشد. همچنین، با خراب کردن سیستم برق سفینه، روشنایی از بین می‌رود و ایمپاستر می‌تواند به راحتی به کشت و کشتار مشغول شود. البته نکته‌ی جالب آن است که تخریب برخی از دستگاه‌ها مثل مخزن اکسیژن، می‌تواند باعث پیروزی ایمپاستر شود. هرچند احتمال آن بسیار کم است اما اگر بقیه‌ی بازیکن‌ها موفق نشوند به موقع دستگاه را به حالت اولیه برگردانند، قاتل‌ بازی پیروز می‌شود. به‌جز موارد ذکر شده، بستن درها هم می‌تواند در رفت و آمد هم‌تیمی‌ها مشکل ایجاد کند و در مقابل، به نفع ایمپاستر باشد.

کارهایی که یک ایمپاستر نباید در Among Us انجام دهد

3. حواستان به دوربین‌ها باشد

یکی از اشتباه‌های غیرقابل جبران قاتل، کشتن بازیکن‌ها جلوی دوربین است. این اتفاق در دو نقشه‌ی The Skeld و Polus ممکن است اتفاق بیافتد چون نقشه‌ی سوم دوربین ندارد. ایمپاسترها باید بدانند تمام نقاط نقشه‌های The Skeld و Polus دوربین ندارند و می‌توانند بدون نگرانی در آن‌ها دیگران را بکشند. البته، لازم به ذکر است که دوربین‌ها زمانی روشن می‌شوند که یکی از بازیکن‌ها در اتاق مخصوص حاضر شود و دوربین‌ها را چک کند. پس مسلما در صورت دیده شدن و کشتن افراد جلوی دوربین، ایمپاستر نمی‌تواند کاری انجام بدهد و سریعا از بازی حذف می‌شود. بهتر است در مناطقی که دوربین‌ها در آن‌جا قرار دارند کسی را نکشید یا حداقل از خاموش بودن آن اطمینان حاصل کنید.

کارهایی که یک ایمپاستر نباید در Among Us انجام دهد

4. دفاع از مضنون ممکن است به زیانتان تمام شود

در جلسات و زمانی که همه مشغول صحبت کردن هستند، ایمپاسترها می‌توانند برای برنده شدن استراتژی‌های مختلفی را انتخاب کنند؛ یکی از راه‌ها آن است که ساکت باشند و بگذارند بقیه‌ی بازیکن‌ها به یک‌دیگر مشکوک شوند. راه دیگری هم وجود دارد که می‌تواند برای قاتل‌ها چالش‌ برانگیز باشد. آن‌ها می‌توانند در بحث‌ها شرکت کنند و به طور مداوم درمورد کارهایی که انجام داده‌اند دروغ بگویند. با این وجود، همیشه ممکن است انگشت اتهام به سمت یکی از ایمپاسترها گرفته شود. در صورتی که این اتفاق بیافتد، دفاع کردن از مضنونی که رای دادن به او قطعی شده، کاملا اشتباه است و می‌تواند باعث شناسایی و باخت قاتل‌ها شود. زمانی که یکی از ایمپاسترها توسط بقیه‌ی افراد سفینه شناسایی شد، ایمپاستر دوم باید همرنگ جماعت شود و خود را موافق رای دیگران نشان بدهد تا لو نرود. با این کار، او می‌تواند به تنهایی ماموریت کشتن بازیکن‌ها را به دوش بکشد تا همکار حذف شده‌اش هم برنده شود.

کارهایی که یک ایمپاستر نباید در Among Us انجام دهد

5. همدست خود را به دردسر نیندازید

در بازی امانگ آس معمولا بیشتر اشتباه‌ها غیرعمدی هستند، اما گاهی اوقات فقط یک اشتباه می‌تواند مسیر بازی را عوض کرده و شک بازیکن‌های دیگر را به سمت ایمپاسترها هدایت کند. در بازی‌هایی که بیشتر از یک ایمپاستر در آن حضور دارند، گاهی اوقات شرایط پیچیده می‌شود و ممکن است حرف‌های یکی از قاتل‌ها به صورت ناخواسته باعث شود تا قاتل دوم به دردسر بیافتد. ایمپاسترها باید مراقب حرف‌هایی که می‌زنند باشند و تا جای ممکن، مخصوصا در نیمه‌ی اول بازی، جلوی یک‌دیگر کسی را نکشند. گاهی اوقات، این کار باعث می‌شود تا یکی از ایمپاسترها لو برود و توسط بقیه‌ی بازیکن‌ها، به او رای داده شود.

کارهایی که یک ایمپاستر نباید در Among Us انجام دهد

6. جلوی دیگران کسی را نکشید

این مورد یکی از ناشیانه‌ترین اشتباهات یک قاتل در بازی امانگ آس به حساب می‌آید و اتفاق افتادن آن معمولا هیچ راه برگشتی برای فرد خیانتکار ندارد. یکی از بهترین روش‌های کشتن هم‌تیمی‌ها، در اتاق‌های کم رفت و آمد و دور از چشم دیگران است. گاهی اوقات، تعدادی از قاتل‌های امانگ‌ آس تصمیم می‌گیرند استراتژی جالبی استفاده کنند و با کشتن یکی از بازیکنان جلوی چشم یکی دیگر، فرد بی‌گناه را ایمپاستر معرفی کند و خود را تبرئه کند. این روش در مواقع حساس شاید بتواند کارساز باشد، اما در اکثر اوقات شرایط را پیچیده می‌کند و ریسک بالایی دارد. پس تا جای ممکن از استراتژی‌های عجیب و غریب دوری کنید و دور از چشم بقیه، افراد بی‌گناه را به قتل برسانید!

کارهایی که یک ایمپاستر نباید در Among Us انجام دهد

7. عجیب رفتار نکنید

به عنوان یک ایمپاستر، اصلی‌ترین وظیفه‌ی بازیکن ایجاد یک پوشش مناسب و جلب اعتماد دیگران است. حداقل، ایمپاستر نباید با حرکات خود دیگران را به خود مشکوک کند و زمانی که افراد دیگری کنار او هستند، خوب است که مواظب رفتار خود باشد. دویدن‌های بی‌‌دلیل و طولانی، ایستادن در یک نقطه‌ی ثابت، وانمود نکردن به انجام تسک‌ها، دنبال بازیکن‌های دیگر دویدن و بی‌اهمیتی به هشدارهای تخریب جلوی دیگران می‌تواند شک دیگران را تحریک کند و باعث شکست او بشود. به عنوان یک ایمپاستر، سعی کنید توجه‌ها را به خود جلب نکنید و از انجام رفتارهای عجیب و غریب بپرهیزید.

کارهایی که یک ایمپاستر نباید در Among Us انجام دهد

8. مراقب حرف‌هایی که می‌زنید باشید

یکی از وظایف اصلی قاتل در Among Us آن است که شک‌ بازیکن‌های دیگر را نسبت به خود تحریک نکند. به طور قطع از آن‌ها پرسیده می‌شود که کجا بوده‌اند و چه کاری انجام می‌دادند. این نکته که خود را از محدوده‌ای که جنازه در آن قرار داشته دور نشان‌ بدهند، مهم است. در واقع، اگر جنازه‌ در اتاق MedBay پیدا شده باشد و ایمپاستر حتی در نزدیکی آن محل حاضر باشد، می‌تواند شک دیگران را تحریک کند. پس باید مراقب حرف زدنتان باشید و به جنازه و نزدیک بودن به محل قتل اشاره‌ای نکنید. از طرفی دیگر، باید مواظب باشید تا موقع توضیح دادن مسیر و تسک‌هایی که انجام داده‌اید، دست و پای خود را گم نکنید و خونسرد باشید.

کارهایی که یک ایمپاستر نباید در Among Us انجام دهد

9. زمانی که اقدام به تخریب می‌کنید نایستید

با وجود آن‌که شیادی و قتل جزو اصلی‌ترین وظایف ایمپاستر به حساب می‌آیند، اما این شخص خیانتکار به سیستم درون سفینه‌ هم دسترسی دارد و می‌تواند در روند ساز و کار دستگاه‌های مختلف، اختلال ایجاد کند. ایمپاستر حتی می‌تواند درها را ببندد، چراغ‌ها را خاموش کند و باعث شود اکسیژن کافی به سفینه نرسد. نکته‌ی مهم آن است که زمانی که می‌خواهید اقدام به خرابکاری کنید، سر جای خود نایستید و اگر کسی در آن منطقه بود، حتما وانمود کنید که مشغول انجام دادن کاری هستید. گاهی اوقات هم شرایط ممکن است جوری پیش برود که مجبور شوید برای جلب اعتماد دیگران، خرابکاری خود را درست کنید تا نگاه‌های مشکوک از رویتان برداشته شود. به‌ هر حال یک ایمپاستر موفق بودن در امانگ آس کار چندان راحتی نیست!

کارهایی که یک ایمپاستر نباید در Among Us انجام دهد

10. حواستان به فیک تسک‌هایی که انجام می‌دهید باشد

اگر جزو بازیکن‌های جدید امانگ آس هستید، احتمالا تشخیص این‌که کدام تسک‌ها واقعی هستند برایتان دشوار است. به همین دلیل است که بازی حتی برای ایمپاسترها هم تسک‌های غیرواقعی‌ درنظر گرفته و آن‌ها را در نقشه نشان داده تا قاتل‌ها از بین افراد معمولی و بی‌گناه بازی تشخیص داده نشوند. پس نباید به صورت سرخود جلوی هر تسکی که می‌خواهید بایستید؛ این کار باعث می‌شود تا بازیکن‌ها به شما مشکوک شوند. در واقع برعکس چیزی که ممکن است به‌نظر برسد، از هر ماموریت به تعداد مشخصی از بازیکن‌ها تعلق می‌گیرد و اگر حواستان نباشد، ممکن است هم‌تیمی‌های حرفه‌ای‌تر متوجه اشتباه شما بشوند و ایمپاستر بودنتان لو برود.

کارهایی که یک ایمپاستر نباید در Among Us انجام دهد

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده ۱ دیدگاه

    1. دلارام کاربر مهمان گفت:

      ایمپاستر عالی من عاشق ایمپاسترم و اکانت عالی دارم

      10
توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک