تبلیغات

بررسی پشتیبانی مادربورد از GPT یا MBR – فهمیدن پشتیبانی بایوس از UEFI

بررسی پشتیبانی مادربورد از GPT یا MBR – فهمیدن پشتیبانی بایوس از UEFI

بررسی پشتیبانی مادربورد از GPT یا MBR
فهمیدن پشتیبانی بایوس از UEFI


قبلا در مورد MBR و GPT در «این لینک» توضیح دادیم؛ همچنین در «این لینک» نیز گفتیم که چگونه می‌توان متوجه این شد که هارددیسک شما در حال حاظر از پارتیشن استایل MBR استفاده می‌کند یا GPT؛ اما گفتیم که اگر از MBR استفاده کند، به‌معنی عدم پشتیبانی آن از GPT نیست. البته اگر طبق آن آموزش، هارددیسک شما GPT بوده باشد، بنابراین از UEFI پشتیبانی می‌کند و نیازی نیست ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

روش اول:بررسی System Summary

  1. کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار داده و msinfo32 را تایپ و ENTER بزنید.
  2. دستور msinfo32 را تایپ و ENTER بزنید.
  3. در بخش System Summary، به دنبال Bios Mode بگردید. سپس نوع بایوس خود را مشاهده خواهید کرد. برای مثال در تصویر زیر، بایوس UEFI است که یعنی از GPT پشتیبانی می‌کند.
    بررسی پشتیبانی مادربورد از GPT یا MBR - فهمیدن پشتیبانی بایوس از UEFI

روش دوم: رفتن به بایوس

در این روش بایستی به بایوس سیستم خود رفته و اگر بایوس شما به‌صورت گرافیکی باشد، یعنی UEFI بوده و مادربورد شما از GPT پشتیبانی می‌کند.

بررسی پشتیبانی مادربورد از GPT یا MBR، فهمیدن پشتیبانی بایوس از UEFI، از کجا بدانیم مادربورد از GPT پشتیبانی میکند یا خیر، از کجا بدانیم بایوس UEFI است، از کجا بدانیم هارددیسک از GPT پشتیبانی میکند یا نه، چگونه بفهمیم بایوس از UEFI ساپورت میکند یا خیر، چگونه مادربورد از GPT پشتیبانی میکند یا خیر، چگونه بفهمیم که سیستم ما میتواند GPT را پشتیبانی کند یا نه، آموزش تشخیص GPT بودن مادربورد سیستم، آموزش تشخیص UEFI بودن بایوس سیتسم، تشخیص UEFI بودن BIOS، فهمیدن Biso Mode، فهمیدن بایوس مود، فهمیدن مود بایوس

برچسب‌ها:, , ,

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

علاقه‌مند به اشتراک‌گذاری اطلاعات در هر زمینه‌ای که امکانش باشه 🙃

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک