توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک
تبلیغات

آموزش اضافه کردن برنامه به فایروال ESET Internet Security

آموزش اضافه کردن برنامه به فایروال ESET Internet Security

قبلا در «این لینک»، با روند اضافه‌کردن یک برنامه به فایروال ویندوز آشنا شدیم؛ اکنون اگر از آنتی ویروس ESET Internet Security استفاده می‌کنید، ممکن است فایروال این نرم افزار را به‌جای فایروال خود ویندوز ترجیح داده باشید و در این‌صورت، فایروال ویندوز هیچ اقدام و عملی از خود نخواهد داشت و بایستی با روند اضافه کردن یک برنامه به فایروال آنتی ویروس فوق آشنا شویم.

مراحل کار

  1. وارد ESET Internet Security شوید.
  2. دکمه‌ی F5 را بزنید؛ و یا از بخش Setup برروی Advanced Setup کلیک کنید.
  3. از بخش Network Protection برروی Firewall و سپس در سمت راست، از بخش ADVANCED برروی Edit موجود در مقابل گزینه‌ی Rules کلیک کنید.
  4. بروی Add کلیک کنید.
  5. در تب یا سربرگ General یک نام برای نقشی که می‌خواهید تعریف کنید را در مقابل فیلد Name بنویسید. سپس در قسمت Direction مشخص کنید که می‌خواهید چه چیز برنامه را با اینترنت کنترل کنید. مقدار In یعنی ورودی‌ها و Out یعنی خروجی‌ها و Both یعنی هردو. البته شما می‌توانید همانند فایروال ویندوز، دو رول یا نقش جدا نیز برای یک برنامه تعریف کنید؛ که یکی ورودی‌ها و دیگری خروجی‌های آن را کنترل کند. در بخش Action نیز مشخص می‌کنید که قصد انجام چه اقدامی برروی مورد تعیین شده در بالا ر دارید. مقدار Allow یعنی اجازه‌ی داده شود و Deny یعنی اجازه داده نشده و به‌عبارتی مسدود باشد. مقدار Ask نیز یعنی قبل از اقدام، از شما پرسیده شود.
  6. به تب یا سربرگ Local رفته و برروی دکمه‌ی موجود در مقابل گزینه‌ی Application کلیک کنید. سپس فایل اجرایی اپلیکیشن یا نرم‌افزار مدنظر خود را انتخاب کنید. (دقت کنید که فایل اجرایی EXE با شورت‌کات آن برنامه متفاوت است)
  7. در نهایت نیز برروی OK و OK و OK کلکی کنید. 😀
کانال تلگرام فول کده
آموزش اضافه کردن برنامه به فایروال آنتی ویروس، آموزش افزودن برناهم به فایروال NOD32

برچسب‌ها:,

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

علاقه‌مند به اشتراک‌گذاری اطلاعات در هر زمینه‌ای
برنامه‌نویس فول استک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه