حالت Developer Mode ویندوز 10 چیست + آموزش فعال سازی

به احتمال زیاد، گزینه‌ی Developer Mode (حالت توسعه دهنده) را در تنظیمات ویندوز 10 دیده باشید؛ اما این قابلیت چیست و با فعال کردن آن چه اتفاقی قرار است رخ دهد؟!

Developer یعنی توسعه‌دهنده و به عبارتی شخصی که برنامه‌ای را برای سیستم عاملی توسعه می‌دهد؛ این قابلیت به این معناست که شما یک توسعه دهنده هستید و یا اینکه قصد دارید از امکانات موجود در اختیار یک توسعه دهنده و نه یک کاربر عادی بهره‌مند گردید. سیستم عامل ویندوز در این حالت، دست شما را برای تست و اجرای نرم افزارهای در حال توسعه بازتر می‌گذارد؛ به‌عنوان مثال، به شما اجازه‌ی نصب پوسته‌ی اوبونتو (Bash) را داده و شما می‌توانید از دستورات لینوکسی استفاده نمایید (لینک: آموزش نصب Bash لینوکس Ubunto در ویندوز 10). یا این قابلیت به شما اجازه‌ی دسترسی و تغییر برخی تنظیماتی را می‌دهد که برای یک کاربر عادی ممکن نیست.

مراحل فعال‌سازی

  1. کلیدهای ترکیبی Win + I را فشار دهید تا پنجره‌ی تنظیمات باز شود. (منظور از Win، کلید پرچم است)
  2. وارد بخش Update & Security شوید.
  3. از منوی سمت چپ، برروی For developers کلیک کنید.
  4. در سمت راست، گزینه‌ی Developer mode را مشاهده می‌‌کنید. برروی آن کلیک کنید تا فعال گردد: (از متصل بودن اینترنت مطمئن شوید)
  5. ویندوز شروع به دریافت پکیج‌هایی خواهد کرد و پس از اتمام فرآیند، پیام Install any signed and trusted app and use advanced development features در زیر این گزینه نمایان خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک