تبلیغات
تبلیغات

حالت Developer Mode ویندوز 10 چیست + آموزش فعال سازی

به احتمال زیاد، گزینه‌ی Developer Mode (حالت توسعه دهنده) را در تنظیمات ویندوز 10 دیده باشید؛ اما این قابلیت چیست و با فعال کردن آن چه اتفاقی قرار است رخ دهد؟!

Developer یعنی توسعه‌دهنده و به عبارتی شخصی که برنامه‌ای را برای سیستم عاملی توسعه می‌دهد؛ این قابلیت به این معناست که شما یک توسعه دهنده هستید و یا اینکه قصد دارید از امکانات موجود در اختیار یک توسعه دهنده و نه یک کاربر عادی بهره‌مند گردید. سیستم عامل ویندوز در این حالت، دست شما را برای تست و اجرای نرم افزارهای در حال توسعه بازتر می‌گذارد؛ به‌عنوان مثال، به شما اجازه‌ی نصب پوسته‌ی اوبونتو (Bash) را داده و شما می‌توانید از دستورات لینوکسی استفاده نمایید (لینک: آموزش نصب Bash لینوکس Ubunto در ویندوز 10). یا این قابلیت به شما اجازه‌ی دسترسی و تغییر برخی تنظیماتی را می‌دهد که برای یک کاربر عادی ممکن نیست.

مراحل فعال‌سازی

  1. کلیدهای ترکیبی Win + I را فشار دهید تا پنجره‌ی تنظیمات باز شود. (منظور از Win، کلید پرچم است)
  2. وارد بخش Update & Security شوید.
  3. از منوی سمت چپ، برروی For developers کلیک کنید.
  4. در سمت راست، گزینه‌ی Developer mode را مشاهده می‌‌کنید. برروی آن کلیک کنید تا فعال گردد: (از متصل بودن اینترنت مطمئن شوید)
  5. ویندوز شروع به دریافت پکیج‌هایی خواهد کرد و پس از اتمام فرآیند، پیام Install any signed and trusted app and use advanced development features در زیر این گزینه نمایان خواهد شد.
کانال تلگرام فول کده
تبلیغات

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

علاقه‌مند به اشتراک‌گذاری اطلاعات در هر زمینه‌ای
برنامه‌نویس فول استک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه