آموزش دانلود لیستی از لینک ها در دانلود منیجر IDM

فرض کنید لیستی از لینک‌های مختلف دارید و قصد دارید که این لینک‌ها را به نرم افزار دانلود منیجر IDM معرفی کنید تا بصورت خودکار اقدام به دانلود آنها کند. در ادامه با فول کده همراه باشید.

مراحل کار

 1. لیست لینک‌های خود را در یک فایل متنی با فرمت TXT آماده کنید. به سادگی می‌توانید از Notepad ویندوز که که در منوی استارت ویندوز قابل جستجو است، این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که هر لینک را بایستی در یک خط جدید قرار دهید. (خطوط خالی حساب نمی‌شوند)
 2. برنامه IDM را اجرا کنید.
 3. از گزینه‌ی Tasks موجود در منوی بالای برنامه، و سپس از قسمت Import، برروی From text file کلیک کنید.
 4. فایل مورد نظر را انتخاب کرده و برروی Open کلیک کنید. با پنجره‌ی زیر روبرو می‌شوید:
 5. تیک گزینه‌ی Hide HTML files را فعال کنید تا لینک‌های نادرستی که به یک فایل صفحه‌ی وب ختم می‌شوند، دانلود نگردند.
 6. برروی Check All کلیک کنید؛ تا تیک تمامی لینک‌های موجود در لیست که از روی فایل متنی وارد شده‌اند، برای دانلود فعال گردند.
 7. مسیر دانلود را از بخش پایین و سمت چپ می‌توانید از طریق فعال کردن گزینه‌ی All flies to one directory مشخص کنید و اگر چنین نکنید، هر فایلی با توجه به فرمتی که دارد، در یکی از پوشه‌های دانلودی خود IDM که از قبل تعیین شده  است قرار می‌گیرد.
 8. در نهایت برروی OK کلیک کنید؛ سپس پنحره‌ی کوچکی به شکل زیر نمایش داده می‌شود:
 9. در آی دی ام، قابلیتی برای ایجاد صف دانلود وجود دارد که به کمک آن می‌توانید لینک‌هایی را مشخص و تعیین کرد که چند لینک به‌صورت همزمان دانلود شوند و زمان‌بندی‌های لازم دیگر را هم انجام داد. به‌صورت پیشفرض، دو صف دانلود Main و Synchronization.
  از بخش Add files to the queue موجود در پنججره‌ی بالا، می‌توانید صف دانلود لینک‌ها را مشخص کنید:

  • Main download queue: اضافه کردن به صف دانلود اصلی
  • Synchronization queue: اضافه کردن به صف دانلود همزان
  • Don’t add to any queue: به هیچ صف دانلودی اضافه نکند
 10. اگر دو گزینه‌ی اول را تیک بزنید، و سپس تیک Start queue processing را نیز فعال کرده و در نهایت برروی OK کلیک کنید، آنگاه لینک‌ها به صف مورد نظر اضافه شده و سپس دانلود آغاز خواهد شد. اما اگر گزینه‌ی سوم را انتخاب کرده و برروی OK کلیک کنید، لینک‌ها فقط به لیست IDM اضافه شده و در هیچ صف دانلودی قرار نخواهند گرفت. به شکل زیر:
 11. همانطور که می‌بنید، ستون Q به معنی صف در لیست برای هرکدام خالی است؛ که یعنی به هیچ صف دانلودی تعلق ندارند. به دلخواه برروی یکی راست کلیک کنید (یا چند مورد را به کمک Shift یا نشانگر ماوس انتخاب کنید)؛ سپس گزینه‌ی Add to queue به شما امکان اضافه کردن به یک صف دانلود را می‌دهد؛ که می‌توانید از داخل آن، صف دانلود جدیدی را نیز بسازید؛ و البته گزینه‌ی Resume download نیز باعث می‌شود تا فرآیند دانلود شروع شود و شما بدون قرار دادن در هیچ صفی نیز می‌توانید بصورت مستقل فرآیند دانلود رو آغاز کنید. شما با کلیک برروی Create new queue می‌توانید صف دانلود جدیدی ساخته و مشخص کنید که چند فایل به‌صورت همزمان در این صف دانلود، مورد عنایت قرار گرفته و دانلود شوند. در اینجا ما یک صف دانلود ساخته و نام آن را FuLLKde قرار دادیم؛ سپس پنجره‌ی زیر نمایان گشت:
 12. سمت چپپ لیست صفوف موجود و سمت راست نیز صف دانلود انتخاب شده را نمایش می‌دهد؛ که  فعلا یک لینک به آن اضافه کردیم. همچنین تعداد دانلود همزمان نیز برروی 1 قرار دارد. در نهایت می‌توان برروی Start now کلیک کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده 7 دیدگاه

  1. امیرحسین کاربر مهمان گفت:

   سلام خیلی ممنون واقعا نیاز داشتم به این آموزش و خیلی گشتم بقیه روش های نامربوط میدادن نمیتونستم الان توی یک دقیقه 540 تا ویدیو به صف دانلودم اضافه شد دستتون درد نکنه

   61
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    خواهش می کنم

  2. نیما کاربر مهمان گفت:

   سلام.. بابت این راه حل عالی بسیار سپاسگذارم.

   51
   1. رضا عبدالهی مدیر سایت گفت:

    سلام، خوشحالیم که براتون مفید واقع شده

  3. asghar کاربر مهمان گفت:

   عالیییی بود روشتووووون خیلی شیک و مجلسیه دستتون درد نکنه

   11
  4. حمیدرضا کاربر مهمان گفت:

   واااااقعا ممنونتم
   خیلییی عالی بود

   00
  5. tahernezhad کاربر مهمان گفت:

   mrc az komkton

   00
توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک