نقشه آمار کرونا در جهان توسط مایکروسافت ارائه شد

نقشه آمار کرونا در جهان توسط مایکروسافت ارائه شد

با شیوع روزافزون ویروس کرونا در سراسر دنیا، شرکت مایکروسافت راه ساده‌ای برای نمایش آمار مبتلایان به این ویروس در هر کشور به کاربرانش ارائه می‌دهد. این قابلیت از طریق سیستم مرورگر مایکروسافت یعنی موتور جست‌وجوی بینگ قابل استفاده و رؤیت است.

این سرویس، شبیهات بسیاری به نسخه گوگل مپ دارد؛ با این تفاوت که این سرویس، تنها بر روی پرونده‌ها و موارد ویروس کرونا نظارت داشته و تمرکز را بر روی این مسائل قرار داده است. این نقشه، مناطقی را که آلوده به ویروس کرونا هستند با قرارگیری یک دایره مشخص و با تغییر اندازه هر دایره، میزان درگیری کشور با بیماری کرونا را نشان می‌دهد.
برای ورود به ابزار اینجا کلیک کنیددر قسمت چپ صفحه، جزئیات و آمار این پرونده‌ها با دسته‌بندی منظم مشخص شده است. در این دسته‌بندی‌ها کشور‌های مختلف قرار دارند و کاربران می‌توانند با انتخاب هر کشور، از تعداد مبتلایان، فوت‌شدگان و بهبودیافتگان مطلع شوند. هنگام تنظیم این متن، آمار ارائه‌شده از 146,559 فرد مبتلا، ۱۲۳۹۲۸ فرد بستری شده، 86,547 شخص بهبود یافته و 9,986 قربانی حکایت داشت.

گفتنی است؛ کاربران قادرند با انتخاب هر کشور از جزئیات کشور مورد نظر مطلع شوند. این برنامه در کنار آمار و ارقام، اخبار مرتبط با هر کشور را نیز در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. داده‌هایی که شرکت مایکروسافت از آن‌ها استفاده می‌کند از سازمان جهانی امنیت سلامت و سازمان‌هایی مانند CDC و ECDC دریافت می‌شود. مدیرعامل بینگ در صحبت‌هایی اظهار داشت «بسیاری از کارمندان شرکت مایکروسافت بر روی این نقشه فعالیت داشتند تا برترین نوع اطلاعات را به بهترین نحو در اختیار کاربران قرار دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک