اتصال JetPrains از جمله IDEA و PhpStorm به FTP و آپلود مستقیم به هاست

اگر در حال نوشتن کدی هستید که نیاز از در سرویس آنلاین شما قرار بگیرد، ممکن است در حالت عادی و پس از تغییر کدهایتان، آنها را بصورت دستی کپی کرده و در کنترل پنل دایرکت ادمین و یا سی‌پنل، به فایل مورد نظر تزریق کنید. طبیعتا انجام چنین کاری طاقت فرساست! بنابراین به دنبال راه‌حل‌هایی هستید تا بتوانید تغییرات را در آن واحد، به فایل‌های سمت سرور خود اعمال کنید. 😐

انجام چنین کاری راه‌حل‌های مختلفی دارد؛ اما یکی از بهترین آنها که در نرم افزارهای Intellij IDEA و یا WebStorm و برنامه‌های مشابه این شرکت قرار دارد، استفاده از FTP یا پروتکل انتقال فایل است. برای آشنایی با این روش، در ادامه با فول کده همراه باشید. 🙂

مراحل انجام کار

 1. در پروژه‌ی خود، وارد منوی File شوید.
 2. برروی Settings کلیک کنید.
 3. از قسمت Build, Execution, Deployment، وارد بخش Deployment شوید. بصورت زیر:
 4. بروی علامت + (بعلاوه) کلیک کنید.
 5. از شما یک Name و یک Type درخواست می‌شود. هر نام دلخواهی که دوست دارید بنویسید اما مقدار Type را برابر FTP قرار دهید.
 6. در قسمت FTP host، آدرس هاست خود را که می‌تواند یک IP و یا مثل fullkade.com باشد، وارد کنید.
 7. در قسمت User name، نام کاربری و در قسمت Password، رمز عبور خود را وارد کنید و برری Test FTP Connection کلیک کنید تا از صحت اتصال مطمئن شوید. بایستی خطای Successfully دریافت شود.
 8. اگر می‌خواهید پسورد شما برای دفعات بعدی ذخیره شود، گزینه Save password را فعال کنید.
 9. در قسمت Root path، مسیر پروژه را در هاست خود انتخاب کنید. بنابراین برروی آیکون پوشه کلیک کرده و آن را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که منظور از مسیر / که پیشفرض قرار گرفته، محتوای داخل public_html هاست شما نیست و بایستی حتما بصورت دستی مسیر مورد نظر را انتخاب نمایید.
 10. از بالای پنجره، وارد بخش Mappings شوید.
 11. در قسمت Deployment path on server FTP، یک علامت / قرار دهید.
 12. برروی OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.
 13. حالا اگر در داخل ادیتور کد، راست کلیک کنید، یا برروی یک فایل راست کنید کنید و یا اینکه چندین فایل و پوشه را انتخاب کرده و بررویشان راست کلیک کنید، گزینه‌ای بنام Deployment را مشاهده می‌کنید؛ که داخل آن نیز گزینه‌ی Upload to FTP قرار دارد و برای آپلود بصورت دستی است.
پوشه‌های خالی آپلود نمی‌شوند

آپلود خودکار به FTP

اگر می‌خواهید این آپلود بصورت خودکار و پس از ذخیره‌ی فایل‌ها انجام شود، از منوی Tools وارد بخش Deployment شده و تیک گزینه‌ی Automatic upload را فعال کنید.

مدیریت فایل‌های FTP

برای مدیریت فایل‌ها و دایرکتوری‌های داخل هاست خود از طریق FTP در خود نرم افزار Intellij IDEA نیز می‌توانید از منوی Tools و سپس بخش Deployment، برروی Browse Remote Host کلیک کنید. سپس یک بخش جدید به سمت راست Intellij IDEA اضافه خواهد شد که فایل‌های هاست شما را از طریق پروتکل FTP نمایش می‌دهد و می‌توانید آنها را باز کرده و ویرایش و حذف کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک