افزونه User Role Editor وردپرس – ویرایش نقش کاربران

افزونه User Role Editor وردپرس – ویرایش نقش کاربران

افزونه User Role Editor وردپرس
ویرایش نقش کاربران به همراه ویرایش توانایی‌های هرکاربر و استثناسازی آن


وردپرس برای اینکه بداند یک کاربر به چه چیزهایی دسترسی داشته و به چه چیزهایی ندارد، از نقش‌ها (Roles) و توانایی‌ها (Capabilities) استفاده می‌کند. نقش‌ها مواردی مثل ادمین، نویسنده، ویرایشگر و … می‌باشند که هرکدامشان مجموعه‌ای از توانایی‌ها را در بردارند! برای ادمین، تمامی توانایی‌ها تعریف شده‌اند و برای نویسنده، مجموعه‌ی کمتری از توانایی‌ها! به عنوان مثال در وردپرس کنونی، نویسندگان نمی‌توانند پست‌های منتشر شده توسط افراد دیگر را ویرایش کنند. لذا هر نقشی، برای خود توانایی‌هایی را تعریف کرده است.

اما فرض کنید شما 10 نویسنده برای سایت خود در اختیار دارید و در این میان، قصد دارید به یکی از آنها، امکان ویرایش تمامی پست‌های منتشر شده توسط دیگران را نیز بدهید! این کار در حالت ساده، به کمک خود وردپرس امکان پذیر نمی‌باشد! اما افزونه‌هایی بدین منظور طراحی شده‌اند که به شما اجازه می‌دهند کارهایی از جمله موارد زیر را انجام دهید:

  • تعریف یک نقش جدید
  • سلب برخی از توانایی‌ها از یک کاربر خاص
  • اعتای برخی از توانایی‌ها به یک کاربر خاص

گرچه وجود چنین چیزی در خود هسته‌ی وردپرس الزامی است، اما با توجه به اینکه فعلا وجود ندارد، می‌توانید از افزونه‌ی محبوب User Role Editor برای انحام این کار بهره‌مند شوید.

راهنما

این افزونه، گزینه‌ای با نام User Role Editor (ویرایشگر نقش کاربر) را به منوی کاربران اضافه خواهد کرد که با کلیک روی آن، وارد تنظیمات عمومی پلاگین می‌‌شوید و در این بخش می‌‌توانید توانایی نقش‌های فعلی را ویرایش کرده و همچنین نقش جدیدی بسازید.

بعلاوه اگر از منوی «کاربران»، وارد بخش «همه کاربران» شوید، با رفتن روی نام هر کاربر در لیست ظاهر شده، گزینه‌ای با نام Capabilities (توانایی‌ها یا قابلیت‌ها) را نیز در کنار سایر گزینه‌ها مشاهده خواهید کرد. با کلیک روی این گزینه، می‌توانید هر توانایی‌های هرکاربری را جدای از نقشی که دارد ویرایش کنید.


جعبه دانلود نیم‌بها

  • نسخه فایل 4.51.2
  • نسخه مورد نیاز WP +4.0 PHP +5.5
  • پسورد (در صورت نیاز) www.fullkade.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات دانلود نظرات اشتراک