آموزش گرفتن اسکرین شات در بازی کامپیوتری بدون هیچ برنامه

یکی از علایق گیمرهای مختلف بازی‌های کامپیوتری، تهیه و گرفتن اسکرین شات از اتفاقات جالب دنیای بازی می‌باشد؛ تا بتوانند تصاویر ثبت شده‌ی خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند. برای انجام اینکار، روش‌های متعددی وجود دارد؛ اما در اینجا قصد داریم تا بدون استفاده از هیچ ابزار خاصی و فقط با خود ویندوز، این کار را انجام دهیم.

مراحل انجام کار

1- روی کیبورد خود، به دنبال دکمه‌ای بگردید که مفهوم عبارت Print Screen را برساند. معمولا روی کیبوردها، این دکمه به صورت مخفف PrtScr نوشته می‌شود.


2- اگر این دکمه را فشار دهید، یک اسکرین شات سریعا از صفحه فعلی مانیتورتان گرفته شده و به کلیپبورد انتقال داده می‌شود! یعنی شما می‌توانید آن را در جایی که پشتیبانی می‌شود Past کنید!


3- ولی ما می‌خواهیم پس از گرفتن اسکرین شات، فایل آن به صورت خودکار در جایی ذخیره شود! بنابراین ابتدا کلید Win (پرچم) را نگه داشته و سپس PrtScr را فشار می‌دهیم. در این لحظه، پنجره اسکرین لحظه‌ای سیاه خواهد شد تا حس گرفتن تصویر را برساند. در این حالت:

– تصویر در مسیر زیر ذخیره می‌شود:

C:\Users\[Your User]\Pictures\Screenshots

– همچنین تصویر به کلیپ‌بورد کپی خواهد شد که می‌توانید در Paint ویندوز یا جایی مثل تلگرام، ورد، فتوشاپ و … آن را Past کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده ۱ دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک