جلوگیری از مشاهده تصویر پروفایل توسط دیگران در تلگرام

جلوگیری از مشاهده تصویر پروفایل توسط دیگران در تلگرام

جلوگیری از مشاهده تصویر پروفایل توسط دیگران در تلگرام
اعمال محدودیت دسترسی برای تصویر پروفایل تلگرام


در آپدیت‌های اخیر تلگرام، قابلیتی اضافه شده است که به کمک آن می‌توان برای تصویر پروفایل خود، محدودیت دسترسی اعمال کرد! بدین منظور، می‌توان تنظیماتی را اعمال کرد تا افرادی که جزء مخاطبین شما نیستند، نتوانند تصویر پروفایلتان را مشاهده کنند. همچنین، امکان افزودن استثناعاتی نیز وجود دارد که در ادامه آنها را توضیح می‌دهیم.

مراحل انجام کار

این مراحل، در تلگرام کامپیوتر (دسکتاپ) و موبایل یکسان است.

 1. از منوی تلگرام، وارد Settings (تنظیمات) شوید.
 2. وارد بخش Privacy and Security (حریم خصوصی و امنیت) شوید.
 3. وارد بخش Profile Photo (عکس پروفایل) شوید.
 4. گزینه‌ی Who can see my profile photo (چه کسی می‌تواند عکس پروفایل مرا ببیند)، شامل دو مقدار Everybody (همه) و My Contacts (مخاطبین من) می‌باشد:
  • Everybody: همه می‌توانند تصویر پروفایل شما را ببینند؛ به جز افراد مستثنی!
   با انتخاب این گزینه، در انتهای صفحه و بخش Add Exceptions (افزودن استثنا)، گزینه‌ی Never Allow (هرگز اجازه داده نشود) را مشاهده خواهید کرد که با کلیک روی آن، می‌توان تعیین کرد که چه کسانی نتوانند تصویر پروفایلتان را ببینند.
  • My Contacts: فقط مخاطبینتان می‌توانند تصویر پروفایل شما را ببینند؛ به جز افراد مستثنی!
   با انتخاب این گزینه، در انتهای صفحه و بخش Add Exceptions (افزودن استثنا)، دو گزینه‌ی Always Allow (همیشه اجازه داده شود) و Never Allow (هرگز اجازه داده نشود) را مشاهده خواهید کرد که اولی تعیین می‌کند چه کسانی همواره بتوانند تصویر پروفایلتان را ببینند (مثلا یک شخص که جزء مخاطبینتان نیست) و دومی تعیین می‌کند چه کسانی نتوانند تصویر پروفایلتان را ببینند (مثلا یک شخص که جزء مخاطبینتان است؛ ولی دوست ندارین بتواند تصویر پروفایلتان را ببیند).
نکته
در بخش افزودن استثناها، علاوه بر انتخاب افراد از لیست مخاطبین، در صورتی که شخص مورد نظر در لیست مخاطبینتان نباشد، می‌توانید نام کاربری مورد نظر را سرچ کرده و به لیست اضافه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک