Runtime Broker چیست و مشکل استفاده بیش از حد CPU

Runtime Broker چیست و مشکل استفاده بیش از حد CPU

Runtime Broker چیست و مشکل استفاده بیش از حد CPU


Runtime Broker، یک فرآیند (Process) ویندوز در Task Manager می‌باشد که در ویندوز 10، به مدیریت مجوزها برای برنامه‌ها از Windows Store کمک می‌کند. حالا به طور معمول، این فرآیند باید مقدار کمی از حافظه‌ی رم را استفاده کند و از مصرف میزان CPU بسیار پاییینی برخوردار باشد؛ اما به دلایلی، Runtime Broker گاهی اوقات میزان زیادی از CPU را درگیر خود می‌کند!

از طرفی همانطور که گفته شد، این فرآیند برای مدیریت برنامه‌ها از Windows Store استفاده می‌شود، و برای محافظت از امنیت ویندوز 10 شما به هنگام اجرای برنامه‌های ویندوز استور لازم است؛ فلذا در چنین مواردی، توصیه می‌کنیم که برای رفع مشکل، آن را در Task Manager غیرفعال نکنید. ما در اینجا دو روش برای رفع مشکل خواهیم گفت.

1- خاموش کردن Get tips, tricks …

در این روش، بایستی گزینه‌ی Get tips, tricks, and suggestions as you use Windows را غیرفعال کنیم. برای بسیاری از کاربران ویندوز 10، با این روش مشکل حل شده است.

1- از منوی استارت، وارد Settings شوید.

2- وارد بخش System شوید.

3- در پنل سمت چپ، به سمت پایین اسکرول کرده و وارد بخش Notifications & actions شوید. سپس در پنل سمت راست، به سمت پایین اسکرول کرده و گزینه‌ی Get tips, tricks, and suggestions as you use Windows را پیدا و آن را خاموش کنید.

2- غیرفعال کردن برنامه‌های پس زمینه

روش دومی که برای حل این مشکل مناسب است، غیرفعال کردن برنامه‌های پس زمینه یا background apps می‌باشد.

1- از منوی استارت، وارد Settings شوید. (همانند قبل)

2- وارد بخش Privacy شوید.

3- در پنل سمت چپ، به سمت پایین اسکرول کرده و وارد بخش Background apps شوید. سپس در پنل سمت راست، تیک تمامی گزینه‌ها را بردارید یا به عبارتی غیرفعال کنید.

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک