تبلیغات

آموزش نصب پلاگین در Notepad++ (نصب افزونه در نوت پد پلاس پلاس)

آموزش نصب پلاگین در Notepad++
(نصب افزونه در نوت پد پلاس پلاس)پلاگین
پلاگین (Plugin)، افزونه (Addon و Addin) و یا Extension، نرم‌افزارهای کوچک وابسته به یک نرم‌افزار بزرگتری هستند که برای اجرا، بایستی روی آن نصب شوند. این نرم‌افزارهای کوچک، در آن نرم‌افزار بزرگتر تغییراتی را اعمال می‌کنند که از جمله‌ی این تغییرات می‌توان به اضافه کردن ویژگی‌های جدید اشاره کرد. همچنین برای اینکه بتوان برای یک نرم‌افزار افزونه نوشت، بایستی آن نرم‌افزار نیز از این قابلیت پشتیبانی کند. و لازم به ذکر است که هر نرم‌افزاری افزونه‌های مختص خود را دارد و افزونه‌ی یک نرم‌افزار دیگر نمی‌تواند در آن نرم‌افزار اجرا شود.

مراحل نصب افزونه در Notepad++

برای نصب افزونه در Notepad++، پلاگین را دانلود کرده و سپس محتوای درون آن را به پوشه‌ی plugins که در محل نصب Notepad++ قرار دارد، انتقال دهید. و در نهایت نرم‌افزار را اجرا کنید. همچنین برای مشاهده‌ی پلاگین‌های مربوط به Notepad++ موجود در سایت، روی «اینجا» کلیک کنید.

البته ممکن است برخی پلاگین‌ها به انجام کارهای اضافی جهت نصب نیاز داشته باشند که در توضیحات همان پلاگین ذکر خواهد شد.

پلاگین Plugin Manager (مدیر پلاگین)

قبلا روش دیگری نیز برای نصب پلاگین در Notepad++ وجود داشت و آن یک پلاگین دیگر بود که به صورت پیشفرض روی Notepad++ قرار داشت. اما از نسخه‌ی 7.5 به بعد حذف شد که سازندگان Notepad++ دلیل آن را وجود تبلیغات زیاد در این پلاگین می‌دانستد!

با این حال می‌توانید فایل این پلاگین را از انتهای مطلب دانلود کرده و سپس آن را به روش گفته شده در بالا نصب نمایید! البته یک تفاوت جزئی وجود دارد و آن این است که Plugin Manager محتویاتی برای قرار گرفتن در پوشه‌ی updater محل نصب Notepad++ نیز دارد که بایستی آن‌ها را هم به پوشه‌ی updater انتقال دهید.

اPlugin Manager احتمالا با آی پی ایران دچار مشکل شود که می‌توانید از نرم‌افزارهای _ف_یلتر شکن استفاده کنید.

روش استفاده از Plugin Manager

نرم‌افزار را اجرا کنید. ممکن است صفحه‌ای باز شده و به شما پیشنهاد آپدیت چند پلاگین را بدهد.

اما اگر بخواهیم وارد صفحه‌ی اصلی این افزونه شویم، از منوی Plugins، گزینه‌ی Plugin Manager و سپس Show Plugin Manager را انتخاب کنید.

تبلیغات
0
کانال تلگرام فول کده

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

دانشجوی ارشد شبیه ساز هوشمند و مدیر فول کده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه