تبلیغات

کتابخانه Pluginer (پلاگینر) برای سی شارپ

کتابخانه Pluginer (پلاگینر) برای سی شارپ

کتابخانه Pluginer (پلاگینر) برای سی شارپ


یکی از مهم‌ترین چیزهایی که در برنامه‌های زیادی دیده می‌شود، امکان نوشتن پلاگین (افزونه) برای آن برنامه است. به این صورت که کاربر برنامه را نصب می‌کند و در کنار قابلیت‌های اصلی برنامه، می‌تواند برخی قابلیت‌های دیگری را نیز با استفاده از پلاگین‌ها به برنامه اضافه کند! برای انجام این کار، کتابخانه‌ی بسیار ساده‌ای با نام پلاگینر (Pluginer) را توسعه داده‌ایم؛ و شما با استفاده از آن می‌توانید به سادگی این قابلیت را برای نرم‌افزار خود فراهم کنید. همچنین تمامی موارد مربوط به این کتابخانه در «این لینک» توضیح داده شده است.

شیوه عملکرد پلاگینر

شما مسیر پوشه‌ی پلاگین‌هایتان را به Pluginer معرفی می‌کنید؛ سپس پلاگینر به دنبال فایل‌هایی با فرمت DLL در پوشه می‌گردد و تمامی آن‌ها را به ترتیب اجرا می‌کند. شما مشخص می‌کنید که چه نوع کلاس‌هایی پس از لود شدن یک DLL اجرا شوند! به این صورت که می‌گویید کلاس‌های مشتق شده (به ارث رسیده) از فلان کلاس اجرا شوند (یا به عبارتی نمونه‌ای از آن‌ها ساخته شده و new شوند).

شما می‌توانید ورودی‌های دلخواهتان را به پلاگین‌ها ارسال کنید و در داخل پلاگین‌ها، با استفاده از این ورودی‌ها به اپلیکیشن دسترسی داشته باشید. برای مثال، فرم خود را به پلاگین‌ها ارسال کرده و یک کنترل جدید یا یک منوی جدید به اپلیکیشن خود اضافه کنید.

همچنین پلاگینر مراحل لود پلاگین‌ها را نیز در رویدادهای مختلفی به شما نشان می‌دهد و می‌توانید در ابتدای برنامه یک لودینگ به کمک آن بسازید تا قبل از اجرای کامل برنامه، ابتدا تمامی پلاگین‌ها لود شوند.

نصب پلاگین از Nuget

دستور زیر را وارد کنید:

Install-Package Pluginer -Version 1.0.0

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

یه کلاسِ تعریف نشده ... فقط برای ارتباط کاری تلگرام پیام بدید ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات دانلود نظرات اشتراک