تبلیغات

آموزش اتصال لپ تاپ به تلویزیون به صورت بی سیم

آموزش اتصال لپ تاپ به تلویزیون به صورت بی سیم

آموزش اتصال لپ تاپ به تلویزیون به صورت بی سیم


آیا شما می خواهید از کامپیوترتون با یک صفحه نمایش بزرگ استفاده کنید و تجربه بهتری از کار با کامپیوترتون داشته باشید؟ اما شاید شما مایل به استفاده از پروژکتور نباشید و یا یک پروژکتور نداشته باشید. بنابراین احتمال داره که شما بخواهید از تلویزیون ۵۰ اینچ به عنوان مانیتور استفاده کنید. یا شاید شما در حال تبدیل لپ تاپتون به یک دسکتاپ هستید و یک مانیتور جداگانه ندارید. بیشتر کامپیوتر های مدرن می توانند به آسانی به یک تلویزیون جدید وصل بشوید که به شما تجربه استفاده از یک صفحه نمایش بزرگ تر را میدهد. در این اموزش متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون را می بینید و فرا خواهید گرفت چگونه به صورت بی سیم و بدون کابل این کار را انجام دهید.

خیلی ها اگاهی دارند که برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون کافی است از کابل HDMI یا VGA استفاده کنید و یک سر آن را به لپ تاپ و سر دیگر آن را به ورودی HDMI یا VGA تلویزیون وصل کنید.
اما ما در این آموزش قصد داریم به صورت وایرلس (بی سیم) و بدون هیچ کابلی لپ تاپ رو به تلویزیون متصل کنیم.

مراحل انجام کار

برای متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز ۱۰ به صورت بی سیم و بدون کابل HDMI طبق زیر عمل می کنیم.

ابتدا WI-FI و WIFI DIRECT تلویزیون و WI-FI لپ تاپ را روشن می کنیم و بعد به قسمت صفحه اینه یا screen mirroring تلویزیون می رویم.

سپس به  آدرس Setting > Device می رویم و از قسمت Bluetooth & other device گزینه Add Bluetooth & other device را انتخاب می کنیم.

حالا گزینه wireless display or dock را می زنیم تا دستگاه مورد نظرمان که در اینجا تلویزیون است را پیدا کند.

سپس روی نام دستگاه میزنیم تا لپ تاپ به تلویزیون متصل شود و صفحه لپ تاپ روی تلویزیون به نمایش درآید.

خب حالا بعد از اتصال شما میتوانید با Change projection mode نوع نمایش صفحه لپ تاپ بر روی تلویزیون را تعیین کنید.

در این قسمت ۴ گزینه می بینید که به ترتیب توضیح میدم.

Disconnect: یعنی تصویر فقط  روی همان دستگاه اصلی (لپ تاپ یا کامپیوتر) نمایش و باعث قطع اتصال از روی تلویزیون میشود.

Duplicate: کلمه duplicate به مفهوم کپی گرفتن و تکثیر است. این گزینه یعنی تصویر در هر دو نمایشگر نمایش داده بشود.

Extend: یعنی تصویر به صورت مستقل روی نمایشگرها برود. در واقع شما با فعال کردن این گزینه دو نمایشگر مجزا خواهید داشت یعنی تصویر اصلی همراه با ایکون های دسکتاپ روی خود لپ تاپ یا کامپیوتر است و یک تصویر خالی از ایکون روی نمایشگر جانبی یا تلویزیون می افتد.
تو این حالت مشکلی که خیلی ها باهاش درگیرن اینه که اشاره گر موس فقط در یکی از این نمایشگرها وجود داره. شما هر کاری که توی نمایشگر اصلی انجام میدید فقط همونجا اجرا و دیده میشه . راه حل خیلی ساده تر از اون چیزیه که فکر میکنید . کافیه موس رو تا انتهای نمایشگر لپ تاپ یا کامپیوتر بیارید و در واقع به نوعی سعی کنید وارد نمایشگر دوم کنید. برای اینکه حرف من رو بهتر متوجه بشید یه برنامه ای فیلمی چیزی رو تو لپ تاپ باز کنید و پنجره اش رو کوچک کنید . حالا با موس بگیریدش و ببریدش انتهای نمایشگر ( یا چپ با راست، امتحان کنید ) تو همین لحظه به نمایشگر دوم هم نگاه کنید، می بینید که پنجره وارد نمایشگر دوم داره میشه حالا ولش کنید. یکم امتحان کنید متوجه میشید. اینجوری روی هر دو نمایشگر تسلط کامل دارید.

Second Screen Only: یعنی تصویر فقط  روی نمایشگر دوم نمایش داده بشود. این گزینه برعکس Disconnect است و باعث غیر فعال شدن صفحه نمایش لپ تاپ میشود.

ویژگی های این روش

اگر شما از این روش برای متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون استفاده کنید:
۱-هنگام پخش فیلم یا آهنگ در لپ تاپ صدای آن را روی تلویزیون خواهید داشت.
۲-در این روش بدون استفاده از WIFI و فقط از طریق WIFI Direct اقدام به نمایش تصویر لپ تاپ روی تلویزیون کردیم بنابراین از اینترنت شما مصرف نمیشود و نگران از دست دادن حجم اینترنت خود نباشید.
۳-چون لپ تاپ و تلویزیون با WI-FI DIRECT به هم متصل میشوند نیازی نیست تا هر دو به یک مودم یا هات اسپات متصل باشد و فقط روشن بودن WI-FI لپ تاپ و تلویزیون کافی است.

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

علاقه‌مند به اشتراک‌گذاری اطلاعات در هر زمینه‌ای که امکانش باشه 🙃

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک