تبلیغات
تبلیغات

Page Authority یا پیج آتوریتی در سئو چیست؟!

Page Authority
پیج آتوریتی (PA) معیاری معتبر جهت سنجش رتبه سایت و رتبه دامنه و حتی رتبه صفحه‌های داخلی هر سایت می‌باشد. محدوده‌ی این رتبه‌بندی از 1 تا 100 است و اعداد بالاتر به معنای توانایی بیشتر در کسب رتبه می‌باشد.

پیج اتوریتی براساس داده های وب ایندکس بنا شده و فاکتورهای زیادی دارد. به عنوان مثال Domain Authority، از یک ماشین شناسایی الگوریتم رتبه‌بندی سایت‌ها با توجه به دامنه به وجود آمده است و با استفاده از محاسبات خاص، نمره‌ای را مشخص می‌کند.

نمره‌بندی پیج آتوریتی

معیار نمره بندی پیج آتوریتی از 1 تا 100 می باشد. البته افزایش رتبه از 20 تا 30 به سختی 70 تا 80 نیست. رتبه‌ی هر سایت دائما به روز می‌شود و تغییر می کند؛ بنابراین برای محاسبه‌ی رتبه‌ی سایت خود باید دائما مراجعه کنید.

مزایای پیج آتوریتی

معیار پیج آتوریتی در واقع یک معیار مقایسه ای است؛ ( که باید به روز و دقیق آن را بررسی کنید) این معیار مشخص می‌کند که لینک گرفتن از کدام سایت برای شما بهتر و مهم‌تر است. از آن‌جایی که این معیار مقایسه‌ای است، بیشتر جنبه‌ی مقایسه‌ای دارد و نمی‌توان برای آن مزیت یا مضرتی مشخص کرد.

پیج آتوریتی در مقابل دومین آتوریتی

در حالی که پیج آتوریتی رتبه‌ی یک صفحه را اندازه می‌گیرد، دومین آتوریتی (DA) قدرت دامنه یا زیر دامنه را اندازه می‌گیرد. از آن‌جایی که این معیارها با استفاده از یک روش مشابه مشخص می‌شوند، بیشتر به هم شبیه هستند تا اینکه با هم تفاوت داشته باشند.

از کجا می توانید پیج آتوریتی را مشاهده کنید؟

معیارهای پیج آتوریتی در بسیاری از پلت فرم های آنلاین به شما ارائه می شود.
در Moz، شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای رایگان Link Explorer و MozBar یا از بخش SERP Analysis ابزار Keyword Explorer دومین آتوریتی را مشاهده کنید.

تعریف فنی پیج آتوریتی

پیج آتوریتی و دومین آتوریتی هر دو به یک روش محاسبه می‌شوند؛ اما در سطح صفحه‌ی فردی می‌باشند. پیج آتوریتی براساس داده‌های وب ایندکس بنا شده و فاکتورهای زیادی (بیش از 40) دارد.

Domain Authority، Page Authority با استفاده از یک الگوریتم کار می‌کنند و بسته به اطلاعات وارد شده هر بار نتایج متفاوتی خواهند داشت. به این دلیل استفاده از معیار پیج آتوریتی برای مقایسه‌ی رتبه‌ی صفحات بسیار مناسب است.

تاثیر پیج آتوریتی

مانند دومین آتوریتی، پیج آتوریتی نیز یک نمره‌ی جامع است و به سختی می‌تواند تاثیر مستقیم داشته باشد. این نمره‌ی کلی معیارهای مختلفی داشته است. شما با بهبود هر یک از معیارهای مشخص شده می‌توانید نمره‌ی کلی سایت خود را افزایش دهید.

بهترین کاری که بر پیج آتوریتی تاثیر دارد، ارتقا دادن لینک هاست. بدین ترتیب می‌توانید از صفحات معتبر و مشهور لینک خارجی داشته باشید و این به معنای تضمین محتوای صفحه‌ی شما می‌باشد.

چرا پیج آتوریتی تغییر می کند؟

پیج آتوریتی به عوامل زیادی مرتبط است و تغییر آن دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد. برای اطلاع بیشتر در مورد عوامل موثر در تغییر پیج آتوریتی این‌جا کلیک کنید.

کانال تلگرام فول کده
تبلیغات

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

علاقه‌مند به اشتراک‌گذاری اطلاعات در هر زمینه‌ای
برنامه‌نویس فول استک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه