تبلیغات

حل مشکل خطای isdone.dll و unarc.dll در هنگام نصب بازی ها

حل مشکل خطای isdone.dll و unarc.dll در هنگام نصب بازی ها
نوشته شده توسط هادی اکبرزاده

حل مشکل خطای isdone.dll و unarc.dll در هنگام نصب بازی ها
An error occurred while decompressing: Archive header is currupt


خطاها و ارورهایی که در هنگام نصب بازی‌ها و یا هرچیز دیگری می‌تواند رخ دهد، الزاما همیشه معلوم و واضح نیستند؛ چون در واقع اکثر این مشکلات از سوی سازندگان بازی نیست، بلکه وضعیف فعلی سیستم‌عامل و یا حتی سخت افزار، تاثیر خیلی زیادی در به وجود آمدن این مشکلات دارد. و خطای ISDon.dll یکی از این‌گونه مشکلاتی است که به بازی مربوط نمی‌شود.

دلیل خطای ISDone.dll

این خطا، به احتمال خیلی زیاد، زمانی رخ می‌دهد که کامپیوتر شما قادر به خواندن فایل آرشیو نصبی نباشد؛ چرا که کامپیوتر شما به اندازه‌ی کافی ظرفیت ذخیره‌سازی (RAM / HDD) را ندارد تا فایل نصبی را در فضای مموری نگه دارد!

زمانی که شما یک بازی یا هرچیز دیگری که حجم سنگینی داشته باشد را نصب می‌کنید، ویندوز شروع به Unpack یا استخراج یک سری از فایل‌های فشرده می‌کند. و برای انجام این کار، ویندوز در ابتدا فایل را در مموری باز کرده و سپس شروع به Unpack کردن آن روی هارد درایو می‌کند. با این حال، برای بعضی از کامپیوترها، سایز فایل‌های فشرده خیلی بزرگ است که باعث جلوگیری از استخراج آن‌ها می‌شود.

در مورد این موضوع، می‌توانید در این لینک از ویکی‌پدیا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

البته دلیل و توضیحات بالا، عمده‌ترین احتمال این خطا بوده و می‌تواند در خیلی از موارد دیگر نیز به خاطر این دلیل نباشد. مثلا در مواردی خطا به خاطر خراب دانلود شدن فایل بوده است و …!

روش اول

اولین کاری که می‌توان کرد، تمیز کردن رجیستری ویندوز می‌باشد! چرا که در اکثر موارد، به دلیل خراب شدن رجیستری از سوی برخی برنامه‌ها، مشکلات خیلی زیادی اعم از کندی ویندوز نیز به وجود می‌آیند.

برای تمیز کردن ریجستری ویندوز در جهت رفع این ارور و بهبود سیستم عامل ویندوز، نرم‌افزار RegCure Pro را پیشنهاد می‌کنیم. هم‌چنین نرم‌افزار Vit Registry Fix هم مناسب است.
در اجرای این نرم‌افزارها، پس از اسکن ارورها، روی دکمه‌ای به منظور “Repair All” کردن یا تعمیر کردن ارورها کلیک کنید.

پس از تعمیر رجیستری، نرم‌افزار Spyhunter Malware Removal Tool را دانلود کنید. این نرم‌افزار، کامپیوتر شما را بهینه کرده و کامپیوتر شما بعد از انجام این کار، سرعت بیشتری نسبت به قبل خواهد داشت.

پس از استفاده از Spyhunter، رجیستری را یک بار دیگر اسکن کرده و تعمیر کنید.

 

کسانی که این مشکل را دارند تست کنند و نتیجه را از نظرات اعلام کنند تا در صورت نیاز، به روش‌های دیگر نیز بپردازیم.
تبلیغات
2 نظر
کانال تلگرام فول کده

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

دانشجوی ارشد شبیه ساز هوشمند و مدیر فول کده
Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده 2 دیدگاه