تبلیغات

چرا هردو درگاه USB کول پد در یک سمت قرار دارند؟!

هادی اکبرزاده
نوشته شده توسط هادی اکبرزاده

درگاه USB کول پد

ممکن است برای لپ تاپ خود، کول پد یا به اصطلاح، پایه خنک کننده ای تهیه کرده باشید و از آن جایی که این پایه با وصل شدن از طریق USB به خود لپ تاپ کار می کند شاید در انواع کول پد ها دیده باشید که دو پورت USB در یک سمت از کول پد  قرار دارند. اما سوال این جاست که چرا هردو پورت در یک سمت کول پد قرار گرفته اند؟! آیا بهتر نبود یکی از آن ها در سمت دیگر لپ تاپ بود تا اگر بخواهیم از سمت دیگر آن را به لپ تاپ وصل کنیم؟!

چرا هردو درگاه USB کول پد در یک سمت هستند؟!

حتی برخی از کول پد ها ممکن است بیش از 2 درگاه داشته باشند اما باز سوال این است که چرا همه آن ها را در یک سمت قرار میدهند؟
مثلا فرض کنید کول پدی سه درگاه USB را در سمت راست خود دارد و سمت راست لپ تاپ شما تنها شامل یک پورت بوده و با این حال شما به این پورت نیاز دارید و نمیخواهید توسط چیز دیگری مثل کول پد اشغال شود! اما چون کابل USB کول پد به سمت دیگر لپ تاپ نمیرسد با مشکل مواجه میشوید!

علت این که هردو پورت یا همه پورت ها در یک سمت قرار دارند این است تا زمانی که پورت لپ تاپ شما توسط کول پد اشغال میشود، بتوانید از پورت های روی کول پد برای وصل کردن فلش مموری و سایر چیزها استفاده کنید! حتی زمانی که کوکل پد شما بیش از دو درگاه USB داشته باشد، درواقع شما با وصل کردن کول پد به لپ تاپ، یک درگاه را به دو درگاه تبدیل میکنید و میتوانید دو فلش مموری یا هرچیز دیگری را از طریق آن ها به لپ تاپ وصل کنید.

برای مثال ابتدا کول پد را به لپ تاپ وصل کرده و سپس هارد اکسترنال یا یک فلش مموری و حتی ماوس و کیبورد را میتوانید از طریق پورت دیگر کول پد به لپ تاپ وصل کنید.

تبلیغات
0
کانال تلگرام فول کده

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

آن‌گاه که هرچیزی را به یک چشم دیدیم، حقیقت برایمان نابود می‌شود! باید توجه کنیم که خدا به ما دو چشم داده است!
Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین نظرات

  • تعریف سیستم نظرات: سیستم نظرات، محلی است تا شما دوستان عزیز بتوانید دیدگاه خود را نسبت به مطلب قرار گرفته بنویسید، نه چیز دیگری!
  • نظراتی که به بهبود پست کمک کنند، با ذکر نام ارسال کننده به پست اضافه خواهند شد.
  • برای ارسال نظر، نیازی به سلام و احوال‌پرسی نیست و این فقط به خاطر ساده‌تر و سریع تر شدن متن می‌باشد.
  • دیدگاهی که ارسال می‌کنید، حتما باید درباره‌ی پست قرار گرفته باشد؛ نظرات پست‌های دیگر را در جای خود بنویسید در غیر این‌صورت تایید یا پاسخ داده نخواهند شد.
  • سوالی که جواب آن در پست وجود داشته باشد، تایید یا پاسخ داده نخواهد شد.
  • برای پاسخ دادن به نظرات دیگران، از گزینه‌ی پاسخ کنار هر دیدگاه استفاده کرده و یک نظر جدید ارسال نفرمایید. همچنین برای ارسال نظر جدید از گزینه‌های مربوط به پاسخ استفاده نکنید.
  • دوستان عزیز واقعا نظر لطف شماست اما متن‌های کوتاهی مانند "مرسی"، "عالی بود" ممکن است تایید نشوند. این به خاطر شلوغ نشدن قسمت نظرات است.
  • بهتر است برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید و سپس با اکانت خود وارد شده و نظرتان را ارسال کنید.
  • قوانین نظرات در طول زمان در این قسمت اضافه و تغییر داده می‌شوند و می‌توانید از این قسمت بررسی کنید.
  • این قوانین شامل پست های قدیمی نمی‌شود ولی نظرات پست های قدیمی نیز در صورت نیاز اصلاح خواهند شد.

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه