توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک
تبلیغات

چرا هردو درگاه USB کول پد در یک سمت قرار دارند؟!

ممکن است برای لپ تاپ خود، کول پد یا به اصطلاح، پایه خنک کننده ای تهیه کرده باشید و از آن جایی که این پایه با وصل شدن از طریق USB به خود لپ تاپ کار می کند شاید در انواع کول پد ها دیده باشید که دو پورت USB در یک سمت از کول پد  قرار دارند. اما سوال این جاست که چرا هردو پورت در یک سمت کول پد قرار گرفته اند؟! آیا بهتر نبود یکی از آن ها در سمت دیگر لپ تاپ بود تا اگر بخواهیم از سمت دیگر آن را به لپ تاپ وصل کنیم؟!

حتی برخی از کول پد ها ممکن است بیش از 2 درگاه داشته باشند اما باز سوال این است که چرا همه آن ها را در یک سمت قرار میدهند؟
مثلا فرض کنید کول پدی سه درگاه USB را در سمت راست خود دارد و سمت راست لپ تاپ شما تنها شامل یک پورت بوده و با این حال شما به این پورت نیاز دارید و نمیخواهید توسط چیز دیگری مثل کول پد اشغال شود! اما چون کابل USB کول پد به سمت دیگر لپ تاپ نمیرسد با مشکل مواجه میشوید!

علت این که هردو پورت یا همه پورت ها در یک سمت قرار دارند این است تا زمانی که پورت لپ تاپ شما توسط کول پد اشغال میشود، بتوانید از پورت های روی کول پد برای وصل کردن فلش مموری و سایر چیزها استفاده کنید! حتی زمانی که کوکل پد شما بیش از دو درگاه USB داشته باشد، درواقع شما با وصل کردن کول پد به لپ تاپ، یک درگاه را به دو درگاه تبدیل میکنید و میتوانید دو فلش مموری یا هرچیز دیگری را از طریق آن ها به لپ تاپ وصل کنید.

برای مثال ابتدا کول پد را به لپ تاپ وصل کرده و سپس هارد اکسترنال یا یک فلش مموری و حتی ماوس و کیبورد را میتوانید از طریق پورت دیگر کول پد به لپ تاپ وصل کنید.

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

علاقه‌مند به اشتراک‌گذاری اطلاعات در هر زمینه‌ای.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده ۱ دیدگاه