منظور از عبارت off در فروشگاه ها چیست؟

منظور از عبارت off در فروشگاه ها چیست؟

ممکنه پاتون به فروشگاه هایی رسیده باشه که کنار بعضی از جنس هاشون عبارت OFF به همراه یه عدد درصدی نوشته شده باشه! حالا شاید خجالت بکشین از این که از یه نفر دیگه درباره این عبارت بپرسین و چه نیازیه که اصلن این کارو انجام بدین وقتی با یه سرچ ساده میتونین مفهوم این عبارت رو از فول کده پیدا کنین! 😀

منظور از عبارت off تو فروشگاه ها چیه؟

از عبارت off تو خیلی از جاها استفاده میشه و تنها برای این کار نیست و ساده ترین چیزی که اکثر ما از off میدونیم معنی خاموش کردنه! زبان انگلیسی پر از اصلاحاتیه که با زبون ما جور در نمیاد همونطور که زبون ما پر از اصلاحاتیه که با زبون اونا جور در نمیاد!

عبارت OFF وفتی تو فروشگاه ها مثلا روی یک لباسی زده میشه و برای مثال مینویسن 50% OFF به این معنیه که اون لباس 50 درصد زیر قیمت فروخته میشه و اگه مثلا قیمتش 500 تومن باشه، میشه 250 تومن!

فروشگاهی که اقلام و اجناسی رو با قیمت های پایین تر از حد معمول به فروش میرسونه. روی اجناس میزان درصد تخفیف رو در کنار عبارت OFF مینویسن.

 

OFF چه ربطی به تخفیف داره؟

سوال درستی نیست و اگه قرار باشه این سوال تنها از OFF پرسیده بشه باید از خیلی از اصلاحات زبون فارسی خودمون هم پرسیده بشه! مثلا یکی به من بگه اعصابم خط خطی شد یعنی چی؟ مگه خط خطی شدن رو کاغذ نیست؟! 😀
خب اگه بخوایم این خط خطی شدن رو ساده بررسی کنیم قابل درک نیست اما با بررسی دقیق ترش میتونیم به چیزی که منظورمونه ربطش بدیم و بیشتر ادراکیه و نمیشه توضیحش داد.

کلمه OFF هم الآن به معنی خاموش کردن هست و موقعی که  روی لباس نوشته 50% خاموش شد، باید دوباره مثل همون خط خطی شدن، از خاموش شدن برای خودمون درک تخفیف خوردن رو بسازیم و بگیم خب وقتی قیمت یک چیز فلان درصد خاموش میشه یعنی اون چیز فلان درصد قیمتش کم میشه و تخفیف میخوره! مثل اینه بگیم آتیشی که روشن بود خاموش شد یعنی از بین رفت! تو این جا هم قیمت 50 درصد ازبین رفت و بقیش مونده که باید پرداخت بشه!


اگه با نحوه محاسبه درصد مشکل دارید میتونید تو پست آموزش محاسبه درصد به طور کامل یاد بگیرید.

برچسب‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک