تبلیغات
تبلیغات

دانلود کتابخانه Script Hook V 1.0.2060.1 + پلاگین ها برای GTA V

دانلود Script Hook V + پلاگین ها و فایل های ضروری برای GTA V
Script Hook V + Hook V NET + NativeUI + LUA Plugin

لطفا به دقت مطالعه کرده و هرآنچه که گفته شده است را به دقت انجام دهید!


توجه
لطفا حدقل نسخه بازی خود را به ورژن 1.41 آپدیت کنید؛ تا مشکلات خاصی در اجرای مودها به‌وجود نیاید.
Script Hook V چیست؟!
Script Hook V (اسکریپت هوک وی) و هر آنچه که در این مطلب برای دانلود قرار گرفته شده است، جهت اجرای 99 درصد از مودهای ساخته شده برای GTA V ضروری می‌باشند.
یبشتر بدانید
Script Hook V، کتابخانه‌ای (یا ساده‌تر بگویم، یک ابزار) برای GTA V می‌باشد که اجازه می‌دهد تا سازندگان مودها، به راحتی برای GTA V مودهای خود را برنامه نویسی کنند. همچنین، به همراه این فایل، فایل‌های جانبی دیگری همچون Script Hook V .NET و NativUI نیز قرار دارند که برای برخی از پلاگین‌ها و مودها ضروری هستند و باید نصب شوند.

در واقع، Script Hook V به توسعه دهندگان این اجازه را می‌دهد تا از توابع اسکریپت بومی GTA V در مودهای خود به سادگی و راحتی هر چه بیشتر استفاده کنند.

مقدمه

 • از ظاهر کاراکتر (شخصیت) بازی خسته شده‌اید؟! از ماشین های داخل بازی چطور؟!
 • دوست دارید کاراکتر بازیتان عملکردهای جدیدی داشته باشد؟! (مثلا پرواز کردن، نمردن و …)
 • دوست دارید چیزهای جدیدی به بازی اضافه شود؟!
 • دوست دارید رویدادهای بازی را مدیریت کنید؟!
 • دوست دارید GTA V را به گونه‌ای دیگر تجربه کنید؟!

برای انجام این کارها، بایستی از مودها که تغییرات گسترده‌ای را می‌توانند در یک بازی اعمال کنند، استفاده کنید (اطلاعات بیشتر کلیک کنید). اما برای استفاده از مودها در GTA V، نیاز به ابزارهایی دارید؛ اولین ابزاری که به آن نیاز است، کتابخانه‌ی Script Hook V یا همان محیط نصبی اکثر مودهای شما می‌باشد. بدون این ابزار، تقریبا 99 درصد مودهایی که نصب می‌کنید اجرا نخواهند شد (چرا که اکثر مودها با کمک این ابزار نوشته شده‌اند). البته ما هر مودی که در سایت معرفی کنیم، پیشنیازهای آن را نیز در توضیحات آن مود لینک خواهیم کرد.

برخی سوالات رایج:

حداقل نسخه GTA V
لطفا حداقل نسخه‌ی GTA V خود را به 1.41 آپدیت کنید تا مشکلی پیش نیاید. در حال حاظر، آخرین نسخه بازی 1.50 است.
روی GTA Online جواب میده؟!
این ابزار، در GTA Online کار نمی‌کند؛ به عبارتی در حالت Multiplayer غیرفعال می‌شود و شما هم بهتر است که موقع آنلاین بازی کردن، مودها را پاک کنید و یا آنها را به‌طور کامل به پوشه دیگری انتقال دهید تا احتمال بن شدن به وجود نیاید.
محل نصب بازی GTA V کجاست؟!
محل نصب بازی، مسیر پوشه‌ای است که فایل GTA5.exe و فایل‌های بازی در آن قرار دارند. یا به عبارتی، جایی که بازی را در آن نصب کرده‌اید. در استیم برای رفتن به محل نصب GTA V، بایستی ابتدا به محل نصب خود Steam رفته و سپس به ترتیب وارد پوشه‌های steamapps و common و در نهایت Grand Theft Auto V شوید.

آموزش نصب Script Hook V + ابزارهای آن

مراحل نصب:

 1. فایل‌های Script Hook V، Script Hook V .NET، NativeUI و LUA را از انتهای مطلب دانلود کرده و محتوای داخل آن‌ها را به محل نصب بازی انتقال دهید. همچنین می‌توانید به جای این چهار مورد، فایل All In One را دانلود کرده و محتوای درون آن را به محل نصب بازی انتقال دهید.
 2. ASI Loader، openIV.ASI و openCamera را از داخل نرم‌افزار OpenIV نصب کنید. (به این نرم‌افزار نیز در آینده نیاز خواهیم داشت)
  – برای انجام این‌کار، وارد لینک OpenIV شده، سپس نرم افزار را دانلود و نصب کنید. در نهایت نیز وارد لینک آموزش OpenIV شده و طریقه‌ی نصب سه مورد ذکر شده + نحوه‌ی کار با خود نرم‌افزار را یاد بگیرید.
 3. نرم افزار Microsoft .NET Framework را از انتهای مطلب دانلود و نصب کنید. (نسخه‌ی 4.7 یا بالاتر)
 4. نرم افزار Microsoft Visual C++ Redistributable Package را از انتهای مطلب دانلود و نصب کنید.

ریلود اسکریپت‌ها
اگر داخل بازی، دکمه‌ی Insert را از روی کیبورد فشار دهید، تمامی مودهای موجود در پوشه‌ی scripts، دوباره اجرا می‌شوند؛ یا به عبارتی ریلود می‌شوند. یعنی با این روش، لازم نیست هربار برای نصب مودهایی که داخل scripts قرار می‌گیرند، بازی جی تی ای خود را ریستارت کرده و از ابتدا اجرا کنید. همچنین اگر این کلید برایتان کار نکرد، فایل ScriptHookVDotNet.ini را با استفاده از Notepad باز کرده و مقدار ReloadKey=None را به Insert تغییر دهید.
تذکر
– در نصب هرکدام از مودهای قرار گرفته در سایت، توضیحات آن را به صورت کامل مطالعه کرده و دقیقا همان مراحل گفته شده در آن را انجام دهید! کاربران زیادی توضیحات را درست انجام نداده‌اند و گله مند هستند.

– همچنین، اکثر مودها از کلیدهای ماشین حسابی سمت راست کیبورد که به نامپد معروف هستند، استفاده می‌کنند؛ و برخی از کاربران این‌کلیدها را فعال نکرده و مدام پیام می‌دهند که کلیدها کار نمی‌کنند! برای فعال کردن این کلیدها، از کلید Num Lock استفاده کنید و سپس باید روی کیبورد شما چراغی روشن شود (این چراغ می‌گوید که نامپد فعال است.)

– در برخی از لپ‌تاپ، متاسفانه کلیدهای نامپد وجود ندارند که می‌توانید به کمک آموزش موجود در «این لینک»، کلیدها را شبیه‌سازی کنید.

آموزش استفاده از ترینر Native Trainer

ترینر NativeTrainer به همراه ابزار Script Hook V منتشر شده است؛ اما نسخه‌ی دیگری از این ترینر با قابلیت‌های پیشرفته‌تر نیز وجود دارد و ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا فایل NativeTrainer.asi را از محل نصب بازی حذف کرده و نسخه‌ی پیشرفته را از پست Enhanced Native Trainer دانلود کنید. با استفاده از این، دیگر به استفاده از Cheat Code ها نیاز پیدا نخواهید کرد و کلی امکانات دیگری نیز در اختیارتان خواهد بود.

حالا روش استفاده از خود NativeTrainer:

 • در محیط بازی، دکمه‌ی F4 را فشار دهید. سپس منوی Native Trainer برای شما نمایش داده میشود.
  (این کلید با کلید ScriptHookNet تداخل داشته و در ادامه روش تغییر آن به کلید دیگه مثل F5 را خواهیم گفت)
 • از کلیدهای 8 و 2 و 5 در سمت راست کیبورد استفاده می‌کنیم که 8 و 2 برای بالا رفتن بین گزینه ها و 5 برای کلیک روی آنهاست. برای برگشت به عقب از دکمه BackSpace استفاده کنید.

تغییر کلید Script Hook Net به کلید دیگر:

اسکریپت هوک نت که پلاگینی برای Script Hook V می‌باشد، یک کنسول دیباگ (اشکال زدایی) در اختیار می‌گزارد؛ که با کلید F4 اجرا می‌شود. اما این کلید با کلید باز کردن ترینر تداخل دارد! جهت تغییر این کلید به یک کلید دیگر، فایل ScriptHookVDotNet.ini موجود در محل نصب بازی را با استفاده از Notepad باز کرده و مقدار ConsoleKey=F4 را به کلید دیگری از جمله F5 یا F6 تغییر دهید.

مودها را از کجا دانلود کنیم؟!

شما می‌توانید انواع مختلف مودها را از سایت ما و سایت‌های دیگر دانلود کنید! ما در فول کده، تمامی مودها را قبل از انتشار، ابتدا به صورت کامل تست می‌کنیم. شما می‌توانید از طریق این لینک، به تمامی مطالب مربوط به مودها در سایت دسترسی کاملی داشته باشید. همچنین اگر مود جدیدی نیاز دارید که در سایت منتشر کنیم و نمی‌توانید آن را نصب کنید، کافیست از قسمت تماس با ما، لینک و توضیحات مود را برایمان ارسال کنید تا در اسرع وقت، آن را تست کرده و در سایت منتشر کنیم.

سورپرایز: برای اولین بار، برخی از مودهایی که پولی بوده و دسترسی به آن ها ممکن نبود را در سایت منتشر کردیم:

ویرایش کلیدهای پیشفرض مودها

ممکن است برای مثال، یک مود نصب کنید که با کلید F4 فعال می‌شود! حالا در این لحظه، دوباره ممکن است مود دیگری را نصب کنید که آن هم با کلید F4 فعال می‌شود! با این حساب اگر بخواهید هردو را به صورت همزمان داشته باشید، طبیعتا به تداخل می‌خورید! اما می‌توانید با انجام برخی کارها، کلیدهای مودها و برخی از تنظیمات دیگر آن را تغییر دهید!

در کنار فایل مودهایی که شامل کلیدهای کنترلی هستند، معمولا یک فایل متنی با پسوند ini یا xml قرار می‌گیرد! این فایل‌ها شامل تنظیمات آن مود می‌باشند که معمولا کلید(ها) هم در آن قرار دارند. و شما جهت اعمال تغییرات برروی آنها، این فایل‌ها را با نرم افزارهای ویرایش متنی از قبیل Notepad++ به حالت ویرایش دربیاروید، سپس مقادیر مورد نظر خود را اعمال کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

البته اینکه دقیقا باید چه مقادیری را به حای مقادیر موجود قرار دهید، در ابتدا به دانش شما و سپس به خود آن مود بستگی دارد که از چه الگویی استفاده کرده باشد! برای همین، در قسمت نظرات هر مود می‌توانید در مورد نحوه‌ی تغییر کلیدهای مود، درخواست خود را ارسال نمایید تا در صورت ممکن، روش انجام این کار را برای آن مود قرار دهیم. البته تلاش می‌شود تا برای هرمودی که این امکان را فراهم کرده باشد، روند آن نیز در توضیحات مود ذکر شود.

ارور ارسال شده توسط یکی از کاربران

این ارور، به خاطر قدیمی بودن نسخه‌ی GTA می‌باشد و باید GTA را به آخرین نسخه‌ای که وجود دارد به روز رسانی کنید. همانطور که می‌بینید، در انتهای ارور، لیست نسخه‌هایی که پشتیبانی می‌شوند آورده شده است. البته نسخه‌ی Script Hook V ایشان نیز قدیمی بود.

آموزش ویدیویی مربوط به این بخش

توضیحات بالا را نیز مطالعه کنید. (این ویدیو قدیمی است)

کانال تلگرام فول کده
تبلیغات

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

علاقه‌مند به اشتراک‌گذاری اطلاعات در هر زمینه‌ای
برنامه‌نویس فول استک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده 260 دیدگاه

  1. arash کاربر مهمان گفت:

   من نسخه اصلی بازی رو دارم و این چیت رو مو به مو طبق آموزش پیش رفتم و انجام دادم اما هیچ اتفاقی نیافتد چند باری هم تست کردم ببینم که جایی رو اشتباه نکردم اما بازم داخل بازی رفتم و کلید اف 4 رو زدم هیچ منو برام باز نشد مشکل از کجا هستش راهنمایی کنید ممنون

   00
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    سلام. به نسخه اصلی بازی مربوط نمیشه و باهاش مشکلی نداره. اگه از لپ تاپ استفاده میکنید احتمالا برای کار کردن کلید F4 بایستی کلید FN رو هم بگیرید و بعد فشارش بدید.

  2. gholamic کاربر مهمان گفت:

   مال من ارور SCRIPT HOOK CRITCAL داده اسکریپت هوک جدیدترین زدم بازیم کرکی هس نسخه 1.50 ترو خدا کمک کنید

   00
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    فایل کتابخانه رو به روز کنید 🙂
    اگه درست نشد بازیو مجدد نصب کنید

  3. عرفان کاربر مهمان گفت:

   دیگه مد نمیزنم نمیدونم چرا هر وقت میخوام تری ترینر بزنم بعدش اسکریپت هوک بازی ارور script hook critical میده دیگه نمیزنم ترو خدا رسیدگی کنید

   00