انواع پرش به جلو و عقب در PotPlayer + تغییر زمان پرش

انواع پرش به جلو و عقب در PotPlayer + تغییر زمان پرش

پرش به جلو و عقب در PotPlayer


در این مطلب با انواع روش‌های کشیدن فیلم به جلو عقب (پریدن به جلو عقب) و همچنین با نحوه تغییر زمان این پرش‌ها آشنا خواهیم شد.

مراحل انجام کار

زمانی که نرم افزار باز است و در حال پخش یک ویدیویی می‌باشد، کلید F5 را فشار دهید. سپس در پنجره‌ی باز شده، وارد بخش Playback و سپس Time Jump شوید.

به طور کلی شما چهار حالت برای پرش به جلو و عقب دارید؛ می‌‌توانید زمان‌هایی را نیز برای این چهار حالت تعریف کنید. که در واقع PotPlayer به طور پیشفرض زمان‌هایی را برای هرکدام نسبت داده است؛ ولی شما می‌توانید این زمان ها را دستکاری کنید.

  1. اولی که کلیدهای Right/left Arrow یا جهت دار (راست یا چپ) می‌باشد؛ به صورت پیشفرض 5 ثانیه ویدیو را به جلو یا عقب جابه‌جا می کند.
  2. دومی که کلید Ctrl + Right/Left Arrow؛ به صورت یپشفرض 30 ثانیه ویدیو را به جلو یا عقب جابه‌جا می‌کند.
  3. سومی که کلید Ctrl + Shift + Right/Left می باشد؛ به صورت پیشفرض 60 ثانیه ویدیو را به جلو یا عقب جابه‌جا می‌کند.
  4. سومی که کلید Ctrl + Alt + Shift + Right/left Arrow می‌باشد؛ به صورت پیشفرض 300 ثانیه ویدیو را به جلو یا عقب جابه‌جا می‌کند.

شما می‌توانید زمان هرکدام را به دلخواه تغییر دهید و اگر خواستید هرکدام به مقدار پیش فرضی که PotPlayer نسبت داده بود برگردند، فقط کافیست بروی دکمه‌ی Default موجود در کنار هرکدام کلیک کنید.

در نهایت پس از اعمال تغییرات برروی OK کلیک کنید.

نکته
یک تیک در انتها قرار دارد به نام Jump to keyframe. با فعال بودن این تیک، مقدار زمانی که برای هرکدام از پرش‌ها مشخص کرده‌اید ممکن است به درستی کار نکند! چرا که این گزینه باعث می‌شود پرش براساس فریم‌ها باشد نه زمان. بنابراین این گزینه را نیز در صورتی که می‌خواهید غیرفعال کنید. البته اگر سیستم بسیار ضعیفی داشته باشید، موقع پرش‌ها کمی لگ خواهید داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده 4 دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک