توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک
تبلیغات

دوره H پایتون – فصل 1: مفاهیم اساسی – درس 7: input و print

دوره H پایتون

دوره H برنامه نویسی پایتون
فصل اول: مفاهیم اساسی پایتون
درس هفتم: input و print در پایتون


دوره‌های H
دوره‌ی H، یک دوره‌ی فشرده می‌باشد که برای زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی در نظر گرفته شده است و در آن بصورت خلاصه و مفید، به بیان مهم‌ترین مباحث هر زبان برنامه‌نویسی پرداخته می‌شود تا بتوان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به ابتدایی‌ترین موارد موجود در یک زبان برنامه نویسی مسلط شد. برای مطالعه بیشتر و لیست تمامی دروس این دوره کلیک کنید...

در کنسول پایتون، از input برای گرفتن یک ورودی از کاربر و از print، برای نمایش خروجی استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید، برنامه‌ها معمولا ورودی یا ورودی‌هایی را از کاربر دریافت کرده و بعد از پردازش آنها، نتیجه‌ای را به کاربر نمایش می‌دهند؛ این نتیجه می‌تواند به هر شکلی باشد (متن، گرافیک و …)؛ اما چون فعلا ما در محیط کنسول هستیم، خروجی ما بصورت متن خواهد بود.

print

در حالت کنسولی پایتون، از print برای نمایش خروجی استفاده می‌شود. برای مثال:

وقتی یک رشته پرینت می‌شود، دیگر علامت‌های دابل کوتیش و … در خروجی وجود ندارد و به صورت قابل فهم برای انسان نمایش داده می‌شود.

input

برای گرفتن ورودی از کاربر در حالت کنسولی پایتون، از input استفاده می‌شود. در این هنگام، کنسول برای دریافت مقدار از کاربر، منتظر می‌ماند. برای مثال:

  • در این‌جا «Enter something please» در خروجی نمایش داده شده و کاربر بایستی چیزی در مقابل آن بنویسید و سپس کلید Enter را فشار دهد.
  • ورودی کاربر، خروجی تابع input خواهد بود؛ که در دروس بعدی با نحوه‌ی مدیریت آن آشنا خواهیم شد و مقداری که کاربر وارد کرده است را پردازش خواهیم کرد.
درس بعدیدرس قبلی

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

علاقه‌مند به اشتراک‌گذاری اطلاعات در هر زمینه‌ای که توان و وقتش باشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه