اضافه کردن آیتم به هرجایی از لیست باکس در سی شارپ WinForm

در حالت عادی، وقتی با استفاده از متد Add چیزی را به ListBox اضافه می‌کنیم، به انتهای آن اضافه می‌شود؛ اما شاید دوست داشته باشید آیتمی را به وسط و حتی ابتدای یک لیست اضافه کنید. به طور کلی، به هرجایی که دوست داشتید اضافه کنید.

روش انجام کار

برای اضافه کردن یک آیتم به یک محل دلخواه، از متد Insert استفاده می‌کنیم. در مثال زیر، ما آیتمی را به ابتدای لیست اضافه کرده‌ایم:

listBox1.Items.Insert(0, "FuLLKade");

در واقع، متد Insert دو ورودی از ما می‌گیرد. ورودی اول، ایندکس خانه‌ای که قصد داریم به آن چیزی اضافه کنیم و ورودی دوم، مقدار آیتم می‌باشد.

وقتی آیتمی را به یک ایندکسی اضافه می‌کنیم، آن ایندکس حتما باید از قبل وجود داشته باشد و اگر وجود نداشته باشد، خطای ArgumentOutOfRangeException اتفاق خواهد افتاد. همچنین در زمان اینزرت کردن، مقدار ایندکس خانه‌های بعد از آن، به جلو خرکت خواهند کرد و ایندکسشان یکی بیشتر خواهد شد؛پس در نتیجه با متد اینتزرت، نمیتوان مقداری را به انتهای یک لیست باکس اضافه کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده 3 دیدگاه

  1. Mr-Mohammad کاربر مهمان گفت:

   من اضافه میکنم ولی برنامه باز و بسته میشه تغیررات ذخیره نمیشه ☺ میشه کمک کنید

   11
   1. هادی اکبرزاده مدیر سایت گفت:

    این یه چیز طبیعیه چون عملیات ذخیره سازی و لودی صورت نگرفته!

  2. ebrahim کاربر مهمان گفت:

   با عرض سلام ، سوالی دارم ممنون میشم راهنمایی فرمایید.
   من سه تا دیتابیس روی هارد دارم مثلا test1 – test2 , test3 چطور می تونم از طریق یک برنامه سی شارپ ابتدا چک شود که دیتابیس به sql server اتچ شده یا نه و در صورتیکه اتچ نشده باشه ابتدا آن را اتچ نموده سپس کانکشن استرینگ را به صورت داینامیک فقط از طریق یک پنجره تنظیم نمود .

   11
توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک