تبلیغات

اندروید نتوانسته بلک‌ بری را نجات دهد

اندروید نتوانسته بلک‌ بری را نجات دهد
هادی اکبرزاده
نوشته شده توسط هادی اکبرزاده

اولین‌باری که بلک‌بری اعلام کرد قصد پیوستن به اکوسیستم اندروید را دارد،‌ کاربران زیادی را خوشحال کرد. کیبورد فیزیکی بلک‌بری به اندازه‌ی کافی برای کاربران خاص‌پسند جذاب بود و وقتی بلک‌بری وعده داد امنیت بیشتری را در محیط اندروید فراهم خواهد کرد، انتظار داشت گوشی جدید اندرویدی‌اش، یعنی بلک‌بری Priv به موفقیت قابل‌توجهی برسد.

اما این‌طور نشد. حتی شاید دقیق‌تر باشد اگر این اتفاق را به جای حرکت به جلو، یک گام اشتباه یا حتی پایانی برای بلک‌بری بدانیم!

وقتی Priv در پروسه‌ی تولید بود،‌ ساخت یک گوشی هوشمند درجه‌ یک ایده‌‌ی خوبی به حساب می‌آمد. اما حقیقت این است که سال ۲۰۱۶ سال بدی برای گوشی‌های هوشمند درجه یک و ممتاز است. نکته‌ی اصلی هم این است که این بازار به نوعی اشباع شده.

از وقتی که بلک‌بری سیستم‌عامل اندروید را به عنوان محیط پیش‌فرض پرچم‌دارش انتخاب کرد،‌ درواقع رقابت خود را با گوشی‌هایی مثل سامسونگ گلکسی S7 و ال‌‌جی G5 کلید زد. حال آن که هردو گوشی ارزان‌تر از بلک‌بری Priv هفتصد دلاری بوده و ضمنا‌ برند خود را قبلا در این بازار به مشتری شناسانده‌اند.

چنین شد که Priv در سه‌‌ماهه آخر سال ۲۰۱۵ تنها ۶۰۰ هزار دستگاه فروخت؛ یعنی بسیار کم‌تر از ۸۵۰ هزارتایی که وال استریت برای فروش آن پیش‌ بینی کرده بود. هیچ‌کدام از این‌ها نشانه‌های خوبی برای بلک‌بری نیستند؛ حتی اگر جان شف، مدیر عامل این شرکت بگوید: «مسیر سودآوری ما معقول به نظر می‌رسد.»

از وقتی بلک‌بری سیستم‌عامل اندروید را  انتخاب کرد،‌ درواقع رقابت خود را با گلکسی S7 و ال‌‌جی G5 کلید زد.

چرا که در حقیقت فروش کمتر از سه میلیون گوشی Priv برای بلک‌بری به صرفه نیست و درواقع سودی عاید این شرکت نمی کند. این موضوع آن‌قدر جدی است که بعضی کارشناسان معتقدند یکی دو ماه آینده برای بلک‌بری بسیار سرنوشت‌ساز خواهد بود و آمار فروش نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶ تعیین می‌کند این شرکت می‌تواند به کار خود ادامه دهد یا خیر.

شما چطور فکر می‌کنید؟ آیا گریزی که بلک بری به اندروید زد برای این برند فایده داشته است؟ آیا Priv می‌تواند نجات‌بخشی باشد که بلک‌بری این روزها به‌شدت به آن نیاز دارد؟

منبع: Android Authority و دیجی کالا

تبلیغات
0
کانال تلگرام فول کده

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

آن‌گاه که هرچیزی را به یک چشم دیدیم، حقیقت برایمان نابود می‌شود! باید توجه کنیم که خدا به ما دو چشم داده است!
Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین نظرات

  • تعریف سیستم نظرات: سیستم نظرات، محلی است تا شما دوستان عزیز بتوانید دیدگاه خود را نسبت به مطلب قرار گرفته بنویسید، نه چیز دیگری!
  • نظراتی که به بهبود پست کمک کنند، با ذکر نام ارسال کننده به پست اضافه خواهند شد.
  • برای ارسال نظر، نیازی به سلام و احوال‌پرسی نیست و این فقط به خاطر ساده‌تر و سریع تر شدن متن می‌باشد.
  • دیدگاهی که ارسال می‌کنید، حتما باید درباره‌ی پست قرار گرفته باشد؛ نظرات پست‌های دیگر را در جای خود بنویسید در غیر این‌صورت تایید یا پاسخ داده نخواهند شد.
  • سوالی که جواب آن در پست وجود داشته باشد، تایید یا پاسخ داده نخواهد شد.
  • برای پاسخ دادن به نظرات دیگران، از گزینه‌ی پاسخ کنار هر دیدگاه استفاده کرده و یک نظر جدید ارسال نفرمایید. همچنین برای ارسال نظر جدید از گزینه‌های مربوط به پاسخ استفاده نکنید.
  • دوستان عزیز واقعا نظر لطف شماست اما متن‌های کوتاهی مانند "مرسی"، "عالی بود" ممکن است تایید نشوند. این به خاطر شلوغ نشدن قسمت نظرات است.
  • بهتر است برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید و سپس با اکانت خود وارد شده و نظرتان را ارسال کنید.
  • قوانین نظرات در طول زمان در این قسمت اضافه و تغییر داده می‌شوند و می‌توانید از این قسمت بررسی کنید.
  • این قوانین شامل پست های قدیمی نمی‌شود ولی نظرات پست های قدیمی نیز در صورت نیاز اصلاح خواهند شد.

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه