تبلیغات

روش های مختلف باز کردن تسک منیجر ویندوز

تسک منیجر چیست؟
تسک منیجر (Task Manager یا مدیریت وظایف ویندوز)، برنامه‌ای داخلی در ویندوز می‌باشد؛ که به کاربران، لیست برنامه‌ها، فرآیند‌ها و وظایفی را که بر روی سیستم شما در حال اجرا هستند نمایش می‌دهد. از این ابزار می‌توان در جهت مدیریت وظایفت و نظارت بر عملکرد سیستم خودت استفاده کرد. از مهمترین امکاناتی که این ابزار در اختیار شما قرار خواهد داد، قابلیت بستن برنامه‌هایی است که به‌صورت فریز و یا هنگ درآمده و هیچ راهی جهت بسته‌شدنشان نمی‌باشد.

در ادامه با انواع روش‌های رفتن به تسک منیجر آشنا می‌شویم.

روش اول: Ctrl + Alt + Del

با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl + Alt + Del، می‌توان در نسخه‌های مختلف ویندوز، به‌صورت مستقیم به تسک منیجر ویندوز وارد شد. البته در ویندوز 10، وارد صفحه‌ای خواهید شد که بایستی در آن برروی Task Manager کلیک کنید.

روش دوم: Ctrl + Shift + Esc

با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl + Alt + Del، می‌توان در نسخه‌های مختلف ویندوز و حتی ویندوز 10، به‌صورت مستقیم به تسک منیجر ویندوز وارد شد. این کلیدها مخصوص افراد چپ دست می‌باشد.

روش سوم: منوی استارت ویندوز

با راست کلیک بر روی منوی بخش پایینی ویندوز (آیکون پرچم) و کلیک بر روی گزینه‌ی Task Manager، می‌توان وارد آن شد.

روش چهارم: Win + X

در ویندوز 10، با فشردن کلیدهای ترکیبی Win + X (منظور از Win، کلید پرچم است)، و سپس انتخاب گزینه‌ی Task Manager، می‌توان وارد آن شد. این همان روش قبل است که در آن برروی پچم راست کلیک می‌کردیم.

روش پنجم: Win + R

با فشردن کلیدهای ترکیبی Win + R (منظور از Win، کلید پرچم است)، ابتدا وارد پنجره Run ویندوز شده و سپس می‌توان با نوشتن عبارت taskmgr و فشردن کلید اینتر، وارد منیجر شد.


روش های مختلف اجرا کردن Task Manager ویندوز

روش های مختلف رفتن به تسک منیجر ویندوز، چگونه به تسک منیجر ویندوز برویم، تسک منیجر ویندوز را از کجا پیدا کنم، روش های رفتن به Task Manager در ویندوز

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

علاقه‌مند به اشتراک‌گذاری اطلاعات در هر زمینه‌ای که امکانش باشه 🙃

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک