آموزش گرفتن خروجی PDF از چت های تلگرام

آموزش گرفتن خروجی PDF از چت های تلگرام

گرفتن خروجی PDF از مکالمات تلگرام
هم کامپیوتر و هم گوشی


اطلاعیه
در تلگرام کامپیوتر (دسکتاپ)، قابلیت جدیدی قرار داده شده است که اجازه می‌دهد تا به راحتی بتوان از کل چت‌ها و یا چت خاصی، خروجی (بک‌آپ) گرفت! برای اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید.

از آن‌جایی که نسخه‌ی تحت وب تلگرام درون مرورگر اینترنتی (Web Browser) اجرا می‌شود، می‌توان از قابلیت مرورگرها وبرای پرینت (چاپ) مکالمات و یا تبدیل آنها به PDF استفاده کرد!

مراحل انجام کار

  1. روی لینک https://web.telegram.org کلیک کرده و وارد تلگرام تحت این نسخه، همانند نسخه‌های کامپیوتر و موبایل می‌باشد که به صورت تحت وب عمل می‌کند. 
  2. پس از باز کردن مکالمه‌ی مورد نظر، تا جایی که می‌خواهید پرینت صورت گیرد، در چت مورد نظر به سمت بالا بروید تا پیام‌های قدیمی‌تر نیز نمایش داده شوند!
  3. حالا اگر:
    • با کامپیوتر هستید: کلیدهای ترکیبی Ctrl+P را در مرورگر گوگل کروم فشار دهید؛ پنجره‌ی Print مرورگر باز خواهد شد. اکنون می‌توانید این صفحه که شامل کلیه‌ی مکالمات شما می‌باشد را در یک فایل PDF و یا به صورت واقعی برروی کاغذ چاپ کنید. همچنین اگر مایلید تنها مکالمات خاصی را چاپ کنید، آنها را قبل از فشردن Ctrl+P، توسط ماوس به حالت انتخاب دربیاورید؛ و البته پس از فشردن Ctrl+P، تیک گزینه‌ی Selection only را فعال کنید؛ در نهایت برای خروجی PDF،روی Change کلیک کرده و Save as PDF را انتخاب نمایید.
      البته اگر قصد دارید این کارها را با فایرفاکس انجام دهید، قبل از Ctrl+P، بایستی نسبت به نصب یک پرینتر مجازی بر روی ویندوز اقدام نمایید؛ و سپس برای Selection only در فایرفاکس، از محدوده‌ی Print range، گزینه‌ی Selection را انتخاب کنید.
    • با گوشی هستید: بایستی از مرورگرهایی باقابلیت دانلود PDF استفاده کنید؛ برای مثال، در فایرفاکس اندروید، از منوی موجود در سمت راست و بالا، روی Page کلیک کرده و سپس گزینه‌ی Save as PDF را انتخاب نمایید؛ تا آن صفحه، به فایل PDF تبدیل شده و ذخیره شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cp-codfk

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه

توضیحات پیشنهادی نظرات اشتراک