فول کده
ورود عضویت
تبلیغات

منظور از عبارت off تو فروشگاه ها چیه؟

منظور از عبارت off تو فروشگاه ها چیه؟
هادی اکبرزاده
نوشته شده توسط هادی اکبرزاده

عبارت off تو فروشگاه ها

ممکنه پاتون به فروشگاه هایی رسیده باشه که کنار بعضی از جنس هاشون عبارت OFF به همراه یه عدد درصدی نوشته شده باشه! حالا شاید خجالت بکشین از این که از یه نفر دیگه درباره این عبارت بپرسین و چه نیازیه که اصلن این کارو انجام بدین وقتی با یه سرچ ساده میتونین مفهوم این عبارت رو از فول کده پیدا کنین! bigsmile

منظور از عبارت off تو فروشگاه ها چیه؟

از عبارت off تو خیلی از جاها استفاده میشه و تنها برای این کار نیست و ساده ترین چیزی که اکثر ما از off میدونیم معنی خاموش کردنه! زبان انگلیسی پر از اصلاحاتیه که با زبون ما جور در نمیاد همونطور که زبون ما پر از اصلاحاتیه که با زبون اونا جور در نمیاد!

عبارت OFF وفتی تو فروشگاه ها مثلا روی یک لباسی زده میشه و برای مثال مینویسن 50% OFF به این معنیه که اون لباس 50 درصد زیر قیمت فروخته میشه و اگه مثلا قیمتش 500 تومن باشه، میشه 250 تومن!

فروشگاهی که اقلام و اجناسی رو با قیمت های پایین تر از حد معمول به فروش میرسونه. روی اجناس میزان درصد تخفیف رو در کنار عبارت OFF مینویسن.

 

OFF چه ربطی به تخفیف داره؟

سوال درستی نیست و اگه قرار باشه این سوال تنها از OFF پرسیده بشه باید از خیلی از اصلاحات زبون فارسی خودمون هم پرسیده بشه! مثلا یکی به من بگه اعصابم خط خطی شد یعنی چی؟ مگه خط خطی شدن رو کاغذ نیست؟! bigsmile
خب اگه بخوایم این خط خطی شدن رو ساده بررسی کنیم قابل درک نیست اما با بررسی دقیق ترش میتونیم به چیزی که منظورمونه ربطش بدیم و بیشتر ادراکیه و نمیشه توضیحش داد.

کلمه OFF هم الآن به معنی خاموش کردن هست و موقعی که  روی لباس نوشته 50% خاموش شد، باید دوباره مثل همون خط خطی شدن، از خاموش شدن برای خودمون درک تخفیف خوردن رو بسازیم و بگیم خب وقتی قیمت یک چیز فلان درصد خاموش میشه یعنی اون چیز فلان درصد قیمتش کم میشه و تخفیف میخوره! مثل اینه بگیم آتیشی که روشن بود خاموش شد یعنی از بین رفت! تو این جا هم قیمت 50 درصد ازبین رفت و بقیش مونده که باید پرداخت بشه!


اگه با نحوه محاسبه درصد مشکل دارید میتونید تو پست آموزش محاسبه درصد به طور کامل یاد بگیرید.

تبلیغات
0
کانال تلگرام فول کده

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

متولد آبان 74. برنامه نویسی اندروید، ویندوز، وب و …

Instagram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین نظرات

  • تعریف قسمت نظرات: سیستم نظرات، محلی است تا شما بتوانید دیدگاه خودتان را نسبت به پست قرار داده شده بنویسید.
  • نظرات شما دوستان عزیز در صورتی که به بهبود پست کمک کند با ذکر نامتان در پست قرار داده میشود.
  • برای سوال کردن نسبت به موضوع قرار داده شده در پست، نیازی به سلام و احوال پرسی نیست و این به خاطر ساده تر شدن نظرات میباشد.
  • دیدگاه شما باید درباره همین پست باشد، نظرات پست های دیگر فول کده را در قسمت نظرات مربوط به خودش بپرسید. در غیر اینصورت تایید یا پاسخ داده نمیشود.
  • اگر چیزی که گفته باشید در پست توضیح داده شده باشد، نظر شما تایید یا پاسخ داده نمیشود.
  • برای پاسخ دادن به نظرات دیگران از گزینه پاسخ کنار هر نظر استفاده کنید و یک نظر جدید ارسال نفرمایید. همانطور که برای نظر جدید، نباید از پاسخ دادن استفاده کنید.
  • نظرات کوتاهی مانند "مرسی"، "عالی بود" تایید نمیشوند و این به خاطر شلوغ نشدن قسمت نظرات میباشد.
  • این مورد ضروری نیست ولی بهتر است در سایت ثبت نام کرده و سپس با اکانت خود وارد شده و نظر خود را ارسال کنید.
  • قوانین نظرات در طول زمان در این قسمت اضافه و تغییر داده میشوند و میتوانید از این قسمت بررسی کنید.
  • این قوانین شامل پست های قدیمی نمیشود ولی نظرات پست های قدیمی نیز در صورت نیاز اصلاح خواهند شد.

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه