فول کده
ورود عضویت
تبلیغات

اندروید نوقا احتمالا تا یک ماه آینده عرضه می‌شود

هادی اکبرزاده
نوشته شده توسط هادی اکبرزاده

کاربران اندروید به‌خصوص آن‌ها که منتظر به‌روزرسانی جدید این سیستم‌عامل بودند، این‌بار دیدند که گوگل درمورد اندروید نوقا بسیار سریع‌تر از دفعات قبلی عمل کرده است. این موضوع از همان ابتدا مشخص بود و به‌جای این‌که مثل هر سال برای ارایه‌ی اولین نسخه‌ی پیش‌نمایش توسعه‌دهنده‌ها منتظر کنفرانس Google I/O 2016 باشیم، گوگل این نسخه را حدود دو ماه زودتر ارایه داد. بقیه مراحل هم به همین ترتیب با سرعت بیش‌تری پیش رفتند.

بنابراین می‌توان مطمئن بود که گوگل این‌بار برنامه‌ی جدیدی را پیش گرفته و هدف اصلی در این جریان ظاهرا این بود که جدیدترین نسخه‌ی سیستم‌عامل در سریع‌ترین زمان ممکن به دست توسعه‌دهنده‌ها برسد تا روند تکمیل و افزایش امکانات آن حسابی روی غلتک بیفتد.

هدف گوگل این‌بار این بود که جدیدترین نسخه‌ی سیستم‌عامل در سریع‌ترین زمان ممکن به دست توسعه‌دهنده‌ها برسد تا روند تکمیل و افزایش امکانات آن حسابی روی غلتک بیفتد.

حالا هم وقتی پنجمین و درواقع آخرین پیش‌نمایش ساخته شد، همه مشتاق‌ شدند که بدانند رونمایی رسمی از اندورید نوقا کی اتفاق می‌افتد. Evan Blass معروف به @evleaks که یکی از مشهورترین بلاگرهای حوزه‌ی موبایل است، در توییتر خود نوشته:

“اندروید۷.۰ ماه آینده رونمایی می‌شود. برای دارندگان نکسوس ۵ متاسف و ناراحتم چون نسخه‌ی جدید را دریافت نمی‌کنند.”

به‌این ترتیب ظاهرا گوگل تصمیم گرفته نسخه‌ی جدید اندروید را برای گوشی‌های نکسوس تولیدشده بعد از نکسوس ۵ ارایه دهد که البته باید گفت با وجود سه سالی که از عرضه‌ی این گوشی می‌گذرد، چنین کاری معقول به نظر می‌رسد.

در عوض اگر شایعات درست باشند، گلکسی نوت ۷ که همین روزها رسما معرفی می‌شود، با اندورید نوقا خواهد آمد.

همان‌طور که قبلا هم گفتیم اندروید ۷.۰ هنوز مراحل توسعه را طی می‌کند و قرار است در نسخه‌ی نهایی شامل قابلیت‌ها و امکانات جدید زیادی باشد اما در حال حاضر نمی‌توانیم با اطمینان اطلاعاتی را از چگونگی آن به دست بیاوریم و به‌جز اطلاعاتی مثل اسم و بازی گربه‌ جمع‌کن Easter egg که در نسخه‌های پیش‌نمایش دیده‌ایم، چیز زیادی از امکانات اندروید نوقا نمی‌دانیم. با این حال چند امکان بالقوه وجود دارد که به‌صورت احتمالی می‌توانیم از نسخه‌ی جدید اندروید توقع داشته باشیم.

یکی این‌که در طول مدت‌زمانی که دستگاه مشغول اجرای یک دستور است، در نسخه‌ی به‌روزرسانی‌شده، امکاناتی برای مصرف بهتر باتری فراهم می‌شود. همچنین سیستم پشتیبانی چندزبانه بهبود خواهد یافت و تغییرات جزیی دیگری هم مثل حذف Dark Theme و آيتم‌های میان‌بر در دسکتاپ موردانتظار است.

منبع: GSM Arena و DIGIKALA

تبلیغات
0
کانال تلگرام فول کده

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

آن‌گاه که هرچیزی را به یک چشم دیدیم، حقیقت برایمان نابود می‌شود! باید توجه کنیم که خدا به ما دو چشم داده است!
Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین نظرات

  • تعریف سیستم نظرات: سیستم نظرات، محلی است تا شما دوستان عزیز بتوانید دیدگاه خود را نسبت به مطلب قرار گرفته بنویسید، نه چیز دیگری!
  • نظراتی که به بهبود پست کمک کنند، با ذکر نام ارسال کننده به پست اضافه خواهند شد.
  • برای ارسال نظر، نیازی به سلام و احوال‌پرسی نیست و این فقط به خاطر ساده‌تر و سریع تر شدن متن می‌باشد.
  • دیدگاهی که ارسال می‌کنید، حتما باید درباره‌ی پست قرار گرفته باشد؛ نظرات پست‌های دیگر را در جای خود بنویسید در غیر این‌صورت تایید یا پاسخ داده نخواهند شد.
  • سوالی که جواب آن در پست وجود داشته باشد، تایید یا پاسخ داده نخواهد شد.
  • برای پاسخ دادن به نظرات دیگران، از گزینه‌ی پاسخ کنار هر دیدگاه استفاده کرده و یک نظر جدید ارسال نفرمایید. همچنین برای ارسال نظر جدید از گزینه‌های مربوط به پاسخ استفاده نکنید.
  • دوستان عزیز واقعا نظر لطف شماست اما متن‌های کوتاهی مانند "مرسی"، "عالی بود" ممکن است تایید نشوند. این به خاطر شلوغ نشدن قسمت نظرات است.
  • بهتر است برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید و سپس با اکانت خود وارد شده و نظرتان را ارسال کنید.
  • قوانین نظرات در طول زمان در این قسمت اضافه و تغییر داده می‌شوند و می‌توانید از این قسمت بررسی کنید.
  • این قوانین شامل پست های قدیمی نمی‌شود ولی نظرات پست های قدیمی نیز در صورت نیاز اصلاح خواهند شد.

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه