فول کده
ورود عضویت
تبلیغات

اندروید نتوانسته بلک‌ بری را نجات دهد

اندروید نتوانسته بلک‌ بری را نجات دهد
هادی اکبرزاده
نوشته شده توسط هادی اکبرزاده

اولین‌باری که بلک‌بری اعلام کرد قصد پیوستن به اکوسیستم اندروید را دارد،‌ کاربران زیادی را خوشحال کرد. کیبورد فیزیکی بلک‌بری به اندازه‌ی کافی برای کاربران خاص‌پسند جذاب بود و وقتی بلک‌بری وعده داد امنیت بیشتری را در محیط اندروید فراهم خواهد کرد، انتظار داشت گوشی جدید اندرویدی‌اش، یعنی بلک‌بری Priv به موفقیت قابل‌توجهی برسد.

اما این‌طور نشد. حتی شاید دقیق‌تر باشد اگر این اتفاق را به جای حرکت به جلو، یک گام اشتباه یا حتی پایانی برای بلک‌بری بدانیم!

وقتی Priv در پروسه‌ی تولید بود،‌ ساخت یک گوشی هوشمند درجه‌ یک ایده‌‌ی خوبی به حساب می‌آمد. اما حقیقت این است که سال ۲۰۱۶ سال بدی برای گوشی‌های هوشمند درجه یک و ممتاز است. نکته‌ی اصلی هم این است که این بازار به نوعی اشباع شده.

از وقتی که بلک‌بری سیستم‌عامل اندروید را به عنوان محیط پیش‌فرض پرچم‌دارش انتخاب کرد،‌ درواقع رقابت خود را با گوشی‌هایی مثل سامسونگ گلکسی S7 و ال‌‌جی G5 کلید زد. حال آن که هردو گوشی ارزان‌تر از بلک‌بری Priv هفتصد دلاری بوده و ضمنا‌ برند خود را قبلا در این بازار به مشتری شناسانده‌اند.

چنین شد که Priv در سه‌‌ماهه آخر سال ۲۰۱۵ تنها ۶۰۰ هزار دستگاه فروخت؛ یعنی بسیار کم‌تر از ۸۵۰ هزارتایی که وال استریت برای فروش آن پیش‌ بینی کرده بود. هیچ‌کدام از این‌ها نشانه‌های خوبی برای بلک‌بری نیستند؛ حتی اگر جان شف، مدیر عامل این شرکت بگوید: «مسیر سودآوری ما معقول به نظر می‌رسد.»

از وقتی بلک‌بری سیستم‌عامل اندروید را  انتخاب کرد،‌ درواقع رقابت خود را با گلکسی S7 و ال‌‌جی G5 کلید زد.

چرا که در حقیقت فروش کمتر از سه میلیون گوشی Priv برای بلک‌بری به صرفه نیست و درواقع سودی عاید این شرکت نمی کند. این موضوع آن‌قدر جدی است که بعضی کارشناسان معتقدند یکی دو ماه آینده برای بلک‌بری بسیار سرنوشت‌ساز خواهد بود و آمار فروش نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶ تعیین می‌کند این شرکت می‌تواند به کار خود ادامه دهد یا خیر.

شما چطور فکر می‌کنید؟ آیا گریزی که بلک بری به اندروید زد برای این برند فایده داشته است؟ آیا Priv می‌تواند نجات‌بخشی باشد که بلک‌بری این روزها به‌شدت به آن نیاز دارد؟

منبع: Android Authority و دیجی کالا

تبلیغات
0
کانال تلگرام فول کده

درباره نویسنده

هادی اکبرزاده

هادی اکبرزاده

[ مدیر فول کده ]

متولد آبان 74. برنامه نویسی اندروید، ویندوز، وب و …

Instagram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین نظرات

  • تعریف قسمت نظرات: سیستم نظرات، محلی است تا شما بتوانید دیدگاه خودتان را نسبت به پست قرار داده شده بنویسید.
  • نظرات شما دوستان عزیز در صورتی که به بهبود پست کمک کند با ذکر نامتان در پست قرار داده میشود.
  • برای سوال کردن نسبت به موضوع قرار داده شده در پست، نیازی به سلام و احوال پرسی نیست و این به خاطر ساده تر شدن نظرات میباشد.
  • دیدگاه شما باید درباره همین پست باشد، نظرات پست های دیگر فول کده را در قسمت نظرات مربوط به خودش بپرسید. در غیر اینصورت تایید یا پاسخ داده نمیشود.
  • اگر چیزی که گفته باشید در پست توضیح داده شده باشد، نظر شما تایید یا پاسخ داده نمیشود.
  • برای پاسخ دادن به نظرات دیگران از گزینه پاسخ کنار هر نظر استفاده کنید و یک نظر جدید ارسال نفرمایید. همانطور که برای نظر جدید، نباید از پاسخ دادن استفاده کنید.
  • نظرات کوتاهی مانند "مرسی"، "عالی بود" تایید نمیشوند و این به خاطر شلوغ نشدن قسمت نظرات میباشد.
  • این مورد ضروری نیست ولی بهتر است در سایت ثبت نام کرده و سپس با اکانت خود وارد شده و نظر خود را ارسال کنید.
  • قوانین نظرات در طول زمان در این قسمت اضافه و تغییر داده میشوند و میتوانید از این قسمت بررسی کنید.
  • این قوانین شامل پست های قدیمی نمیشود ولی نظرات پست های قدیمی نیز در صورت نیاز اصلاح خواهند شد.

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه