فول کده
ورود عضویت
تبلیغات

مقاله بحران آب و راهکار های مقابله با آن

آب
نوشته شده توسط محمد رضا جواهری

این مقاله به بررسی مسئله ی بحران آب ، امار های مرتبط با آن، راه کار های مقابله با آن در سه بخش صنعت ، کشاورزی و مصارف خانگی می پردازد .
واژه های کلیدی : بحران آب ، کشت گلخانه ای ، آب مجازی ، آبیاری نوین
بخشی از مقدمه ی این مقاله در زیر قابل مشاهده است :
طبق آمارهای رسمی و به اعتقاد کارشناسان ، ایران درآستانه ی بحران آب به سرمی برد و طی سال های آینده ، تامین آب به یکی از بزرگ ترین چالش های کشور در بسیاری ازاستان ها تبدیل خواهد شد. ایران از نظر جغرافیایی دربخش نیمه خشک و خشک جهان قرار گرفته ، به شکلی که میانگین بارش درایران حدود 957 میلیمتراست ، درحالی که میانگین جهانی حدود 857 میلیمتراست یعنی بیش از سه برابر ایران!!!
از سوی دیگر ، بیشترین میزان پتانسیل آب شیرین تجدید شونده کشور هم 037 میلیارد مترمکعب درسال است که در مقایسه با کشورهای مهم آبی جهان همچون برزیل، روسیه، کانادا، چین و اندونزی عدد بسیارکمی محسوب می شود و حتی نسبت به همسایه غربی، ترکیه هم حدود 07 میلیارد مترمکعب کم تر است .
البته همه این محدودیت ها درشرایطی اتفاق می افتد که ایران از نظر مدیریت منابع آبی و مصرف در بخش های مختلف هم با مشکلات بسیاری روبه رو است واتلاف منابع آب درایران دربخش های کشاورزی و شهری بسیار بالاتراز استانداردهای جهانی است. برای مثال طبق استاندارد جهانی میانگین مصرف آب به ازای هر نفر در شبانه روزحدود 057 لیتراست درحالی که در ایران این عدد بیش از 957 لیتر است.

1000 تومان – خرید
تبلیغات
0
کانال تلگرام فول کده

درباره نویسنده

محمد رضا جواهری

مشارکت کننده

دانشجوی عمران علاقه مند به تکنولوژی ، مقاله نویسی و وبلاگ نویسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین نظرات

  • تعریف سیستم نظرات: سیستم نظرات، محلی است تا شما دوستان عزیز بتوانید دیدگاه خود را نسبت به مطلب قرار گرفته بنویسید، نه چیز دیگری!
  • نظراتی که به بهبود پست کمک کنند، با ذکر نام ارسال کننده به پست اضافه خواهند شد.
  • برای ارسال نظر، نیازی به سلام و احوال‌پرسی نیست و این فقط به خاطر ساده‌تر و سریع تر شدن متن می‌باشد.
  • دیدگاهی که ارسال می‌کنید، حتما باید درباره‌ی پست قرار گرفته باشد؛ نظرات پست‌های دیگر را در جای خود بنویسید در غیر این‌صورت تایید یا پاسخ داده نخواهند شد.
  • سوالی که جواب آن در پست وجود داشته باشد، تایید یا پاسخ داده نخواهد شد.
  • برای پاسخ دادن به نظرات دیگران، از گزینه‌ی پاسخ کنار هر دیدگاه استفاده کرده و یک نظر جدید ارسال نفرمایید. همچنین برای ارسال نظر جدید از گزینه‌های مربوط به پاسخ استفاده نکنید.
  • دوستان عزیز واقعا نظر لطف شماست اما متن‌های کوتاهی مانند "مرسی"، "عالی بود" ممکن است تایید نشوند. این به خاطر شلوغ نشدن قسمت نظرات است.
  • بهتر است برای ارسال نظر در سایت ثبت نام کنید و سپس با اکانت خود وارد شده و نظرتان را ارسال کنید.
  • قوانین نظرات در طول زمان در این قسمت اضافه و تغییر داده می‌شوند و می‌توانید از این قسمت بررسی کنید.
  • این قوانین شامل پست های قدیمی نمی‌شود ولی نظرات پست های قدیمی نیز در صورت نیاز اصلاح خواهند شد.

نظرات ثبت شده بدون دیدگاه